Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Па не се љутам де, каде ти виде љутење?Гледаш, немам напишано реченица со големи букви, нити пак имам некаде ставено извичник.Само ти ја кажувам вистината.
се осеќа бе, се чуствува, знаеш како треперење на глас кога длабоко во себе се отвараат болни рани, се кинат конците кои некако ја држеа собрана душата распарчена од гнев немоќ и болка, се чуствува тага длабока мрачна осамена, одек на пригушени јецаји на потиснати крици, и вкус на солта од солза здробена во грч со заби.
извини...
 
B

Borg_Drone

Гостин
се осеќа бе, се чуствува, знаеш како треперење на глас кога длабоко во себе се отвараат болни рани, се кинат конците кои некако ја држеа собрана душата распарчена од гнев немоќ и болка, се чуствува тага длабока мрачна осамена, одек на пригушени јецаји на потиснати крици, и вкус на солта од солзиа здробена во грч со заби.
извини...
Ако ти си го осетил тоа е тоа е веќе друга работа.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Три пати ура за Borg_Drone! Човекот кој го натера Лет 3 да се правда и да цмиздри. :pos:
Добро бе Лет, не си педер, еве јас ќе потврдам и ќе се пишам како сведок.
че потпишиш со навлажнат прст?
 
A

AnFem

Гостин

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Никогаш не викај никогаш... Али сепак НЕ би простил..
Не е за џабе неверството забрането во 10 божји заповеди !

Но се зависи до карактерот.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Имаше време кога мислев дека нема да простам, денес сосема спротивно мислам дека ќе простам... сепак, чуден е животов...
 
Член од
15 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
3
I jas velev nikogas no koga mi dojde na glava prvo si pomisliv sto so decata bidejki drugata strana voopsto i ne pomisli na toa koga izvrsi neverstvo tuku pomisli (lazno)deka povtorno se zaljubi posle X godini brak .Prostiv bidejki Bog go bara toa od mene me stavi na iskusenie so mojata vernost iako razumot mi veli poinaku.Sepak i jas sum gresen vo drug pogled .Ne pregazi ova modernoto vreme
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
I jas velev nikogas no koga mi dojde na glava prvo si pomisliv sto so decata bidejki drugata strana voopsto i ne pomisli na toa koga izvrsi neverstvo tuku pomisli (lazno)deka povtorno se zaljubi posle X godini brak .Prostiv bidejki Bog go bara toa od mene me stavi na iskusenie so mojata vernost iako razumot mi veli poinaku.Sepak i jas sum gresen vo drug pogled .Ne pregazi ova modernoto vreme
Мислиш ако ова се случило пред 15 години немало да се „заљуби лажно“?
 
Член од
15 април 2013
Мислења
8
Поени од реакции
3
Da se slucelo toa Leandra draga pred 15 god nemase da boli tolku bidejki ke imav deca so druga no sepak tuka srceto bira ne razumot
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Неверство не постои!!
Тоа е измислено за да се држат под контрола основните инстинкти за чанчлаање!

Ако некој опнал некоја, не сторил невера, туку само опнал!
Што е неверство?
Ништо! Измислица!
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Абе како што си врват годините,може погрешно,ама сфакам дека во една онака подолга врска,брак,незамисливо е дека нема да постои неверство.
Но прашањето и на темава но и сама во себе е како би реагирала,дали би простила?
Ваљда би простила со текот на времето но сигурно е дека не би заборавила.
А како и што би постапила,неможам да одговорам со сигурност на прашање ,,што би било кад би било,,.Нај веројатно би ги прекинала сите поблиски односи со таа личност,без разлика дали тоа ке биде брак или обична врска.
Но ајде ете ке си верувам дека јас ке бидам во ретките на кои ова нема да им се случи. :свиркам:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Елем, утињате сите на почеток:
прво кажи шо за тебе е неверство?
 
A

andrea85

Гостин
Од секогаш велев дека не би простила, парталите ,детето и чао пријатно. Но никад не вели никад. Би ме повредило многу , да , или пак би простила и би наплатила за све, ќе си опнувам и јас..како и да е не е убаво и боли. не дај боже да осетам..може и не сум дознала а се случило. Тоа не се знае. :) Да дознаам ќе летат пердуви секако :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom