Дали Р.М ќе купува борбени авиони

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
ете на кратко изјасни колку непознавања имаш , ниту јас,ниту ти,ниту лет и останатите сме свесни што можат да извршат едните или другите во директен судир,односно нивните ракети најверојатно само би ја однесле Земјата во длабок мрак и ништо друго...........туку се гледа и колку си во заблуда за семоќниот ИСИЛ кој наскоро ќе го окупираат САД чисто од занимација
Не си ме разбрал, никој не рече дека ИСИС е семоќен,
само некој има повеќе волја да го смачка, а некој помалку.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Eх, па не си станал одеднаш офицер, Си бил прво војник, сите биле прво гуштери па после станале офицери,под-офицери, итн...
не е така, војник е повикан (регрутиран) да служи воен рок по закон, старешина (офицер) се станува кога ќе се пријавиш и поминеш прием во воена школа и тогаш стануваш питомец а не војник,
Во СФРЈ секој здрав и прав имаше обврска да служи воен рок, за офицер беше избор и лична желба
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Eх, па не си станал одеднаш офицер, Сите сме биле прво војници, гуштери па после офицери,под-офицери, итн...
си слушнал за воена академија ??

ах ти ибам државата ни ја испустија со реформите , држава без регрутна армија ебати државата
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.749
не е така, војник е повикан (регрутиран) да служи воен рок по закон, старешина (офицер) се станува кога ќе се пријавиш и поминеш прием во воена школа и тогаш стануваш питомец а не војник,
Во СФРЈ секој здрав и прав имаше обврска да служи воен рок, за офицер беше избор и лична желба
што чин имаш?
 
J

joe.b

Гостин
не е така, војник е повикан (регрутиран) да служи воен рок по закон, старешина (офицер) се станува кога ќе се пријавиш и поминеш прием во воена школа и тогаш стануваш питомец а не војник,
Во СФРЈ секој здрав и прав имаше обврска да служи воен рок, за офицер беше избор и лична желба
Не знаев дека си бил кадет, извини. (y)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
J

joe.b

Гостин
питомец беше, не кадет, сега се воведени тие западни називи и чинови[DOUBLEPOST=1463728617][/DOUBLEPOST]
поручник
Јас сум помлад од тебе , јас 1999-2000 служев АРМ. Ти како што прочитав во претходните постови, 1992.. Чисто онака ме интересира, ја фати АРМ? иселувањето на ЈНА од Македонија и сите тие тензични и критични моменти од 90тите?
 
Последно уредено од модератор:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Јас сум помлад од тебе , јас 1999-2000 служев АРМ. Ти како што прочитав во претходните постови, 1992.. Чисто онака ме интересира, ја фати АРМ? иселувањето на ЈНА од Македонија и сите тие тензични и критични моменти од 90тите?
Не, не сум фатил тие работи, со АРМ никогаш не сум имал врска
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Eх, па не си станал одеднаш офицер, Сите сме биле прво војници, гуштери па после офицери,под-офицери, итн...
Никој не бил војник па после офицер.
Офицери не почнуваат како војници.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Јас сум помлад од тебе , јас 1999-2000 служев АРМ. Ти како што прочитав во претходните постови, 1992.. Чисто онака ме интересира, ја фати АРМ? иселувањето на ЈНА од Македонија и сите тие тензични и критични моменти од 90тите?
ниту си служел АРМ ниту ништо по муабетот шо ти го гледам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom