Грција и Турција пред војна?

Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Pred malku zborav so drugar od Turcija od Istanbul inace ima vikend kuka vo Edrene mi kaza deka tamu e zasilena policiskata kontrola od strana na turcite, zosto na granicata od grcka strana ima okolu 600 grcki tenkovi.Sekoj koj ke vlezi vo gradot od grckata e zastanvan od policija i mu prat pretres i proverka na pasosite bez razlika od koja zemja e.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
ајде пак да видиме дали некој од нашите медиуми ќе изреагира
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Pred malku zborav so drugar od Turcija od Istanbul inace ima vikend kuka vo Edrene mi kaza deka tamu e zasilena policiskata kontrola od strana na turcite, zosto na granicata od grcka strana ima okolu 600 grcki tenkovi.Sekoj koj ke vlezi vo gradot od grckata e zastanvan od policija i mu prat pretres i proverka na pasosite bez razlika od koja zemja e.
Јас како член на овај форум потврдувам дека Љубе е вработен во ДБК, ЦИА, КГБ.............:pos2: Абе како можи да тресиш вакви зелени на секој втор пост. Еднаш велеше за авионот дека го паднале во западна Турција, после дека ограбувачите на банката во Скопје биле не знам ти кој таму и сега уште ова ти фалеше... Ќе имаше 600 тенкови на границата и никој весник никој медиум немаше да ја соопшти таа информација. Оди малце издувај се Љубе па дојди на форумот.... :helou:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Јас како член на овај форум потврдувам дека Љубе е вработен во ДБК, ЦИА, КГБ.............:pos2: Абе како можи да тресиш вакви зелени на секој втор пост. Еднаш велеше за авионот дека го паднале во западна Турција, после дека ограбувачите на банката во Скопје биле не знам ти кој таму и сега уште ова ти фалеше... Ќе имаше 600 тенкови на границата и никој весник никој медиум немаше да ја соопшти таа информација. Оди малце издувај се Љубе па дојди на форумот.... :helou:

точно ако имаше 600 тенкови на границата на секоја тв ке имаше барем нешто да кажат за тие ''600'' тенкови
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Јас како член на овај форум потврдувам дека Љубе е вработен во ДБК, ЦИА, КГБ.............:pos2: Абе како можи да тресиш вакви зелени на секој втор пост. Еднаш велеше за авионот дека го паднале во западна Турција, после дека ограбувачите на банката во Скопје биле не знам ти кој таму и сега уште ова ти фалеше... Ќе имаше 600 тенкови на границата и никој весник никој медиум немаше да ја соопшти таа информација. Оди малце издувај се Љубе па дојди на форумот.... :helou:
Abe ti stvarno si manat so corap.Za avionot spekulirav ne kazav sigurno ama oti pisese pod nerazjasneti pricini.A za bankata od nedelnikot fokus pisese ne go izmisliv jas.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Па кое ќе ги дувам свеќите за роденденот мој, ќе посакам да завојуваат.Досега сите желби ми се исполнија!Почекај те да ми дојде роденденот.:vozbud:И после кафе ќе си пиеме пред ТВ со директен пренос како Турското знаме се вее над Атина а Турските браќа ќе ни дозволат Македонското да го ставиме во Солун.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.111
Може, ако го додадеме и ова :Ρε ποιός χρησιμοποιεί τον Ηλιο της Βεργίνας !!!!!!!!!!! :pos2:
„Едно непријатно изненадување за нас,велат гејците додека го читале турскиот весник Hurriyet, и ја здогледале фотографијата на турскиот претседател на средба со министерот за одбрана на Азербеџан.
Изненадени од украсот на претседателскиот кабинет во Анкара !!!!!! Им ја украле ѕвездата од Кутлеш.:pos2:



Биче рата, кажу сви.....
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Па кое ќе ги дувам свеќите за роденденот мој, ќе посакам да завојуваат.Досега сите желби ми се исполнија!Почекај те да ми дојде роденденот.:vozbud:И после кафе ќе си пиеме пред ТВ со директен пренос како Турското знаме се вее над Атина а Турските браќа ќе ни дозволат Македонското да го ставиме во Солун.
Sedi da ne ni go dat Solun.Mozi ke dat nekoj del od ta Makedonija ama Selanik ne go davat toj e rodniot grad na Kemal Ataturk lesno ne go davat tie.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: oon

Kajgana Shop

На врв Bottom