Грците

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Македонец, Србин и Грк фаќаат златна рипка. Златната рипка им вели: – Ако ме пуштите ќе ви исполнам по една желба на сите. Нормално сите се сложиле…
Србинот: – Јас сакам во мојата земја сите да бидат богати.
Златната рипка: – Договорено.
Гркот: – Јас сакам да изградиш ѕид околу Грција, бидејќи не сакам да ги гледам нашите соседи.
Златната рипка: – Готово, ѕидот е ставен околу цела Грција.
И на крајот Македонецот ја прашува златната рипка:
- Дали ѕидот е водоотпорен?
- Да, одговорила рипката.
- Полни!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
гејците им го превтиле знамето на бугарите обратно и како такво го закачиле(дали намерно или од незнаење-којзнае ) :tv:

http://www.vbox7.com/play:55fa5fe4
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Еден грк - ајдутин, двајца грци - дружина, тројца грци - чета со предавник.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
сааааааааамо во гејлада:LOL:
класична глупост на моторизиран гејски полицаец:eek:

 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
ХАХАХАХАХАХАХ
одлепија скроз гејциве:ROFLMAO::LOL:
поготово оној со брадата

 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Грците го измислиле сексот. Македонците им покажале дека тоа се прави со жени.


Караманлис умира од срцев удар и одма оде во пеколот каде го чека дежурниот ѓавол...

Ѓаволот: - Не знам што да правиме со тебе. На листата си, ама нема место за тебе, но сепак мора да останеш овде.
Еве што ќе направиме: овде има уште неколку личности кои се лоши како тебе. Ќе пуштиме една, а ти ќе го заземеш ослободеното место. Дури и ќе ти дозволам САМ да одлучиш кој сакаш да го замениш.

На Караманлис ова му се допаднало и така тргнале до првата просторија. Во неа бил Ричард Никсон кој се фрлал до длабок базен и испаѓал со празни раце, и цело време така од почеток: тоа му била досудената казна.

Караманлис: - Не, неможам ова, не сум баш добар пливач и нема да издржам ниту еден ден.

Ѓаволот го однел Караманлис до втората просторија. Таму бил Милошевиќ, а тој по цел ден држел говори за тоа како Србија итн...

Караманлис: - Не, неможам ни ова, грлото ме боли, а и кога зборувам се случува да кажам глупости.

И ѓаволот го однел до третата врата. Таму на подот бил заврзан Бил Клинтон со раширени раце и нозе, а над него била Моника Левински и го правела она што најдобро го знае.

На Караманлис не му се верувало што гледа и рекол:
- Еве ова мислам дека ќе можам да го правам.

А ѓаволот се насмеал и рекол:
- Добро Моника, слободна си. Сега можеш да одеш.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Како Gркинка се правда дека изгубила невиност?
Во Атина толку било топло, што и асфалтот пукал.

Од каде потекнува традицијата на кршење чинии кај атињаните?
Сите знаеме дека во војската на Александар Македонски имало и една чета грчишта...
Епа, после секоја борба на фалангата, сите седнувале на прославен ручек, за да се најадат после напорната борба...
Грчката чета, секогаш седнувала на крајот од долгата маса, и секогаш од почеток кога се делело јадењето, дур да стигне до нив, снемувало...и овие калимеровци, демек љути дека нема за нив јадење, стално ги кршеле чиниите, при што доловувале громогласна смеа кај Македонците.

Како знаете дека сте ја поминале македонско-грчката граница?
-Престануваат да ви пцујат мајка и почнуваат да ви пцујат татко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom