Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.
Н

'Никола'

Гостин
Абе не викам дека Србија се слаби,одлични поединци имаат.Мислев дека се послаби на психички план.
Аха. Епа на психа тешко некогаш да имало некој појак од Германците, секогаш играат до 123 минута (некогаш примаат и 2 гола во тој период ама...):)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Искрено очекувам 3 гола ви мрежата на Австралија утре. Некако сите во грч ми почнаа до сега што ги гледав а очекувам децана од Германија тој проблем да го немаат. Офанзивниот потенцијал на тимот е одличен и за разлика од некои други репрезентации Лев е селектор кој тоа го препознава и игра на таа картата која е и најголема предност на Германија - офанзивата.

Е сега одбраната е лабава, играта е на висок ризик па мислам има реални шанси и да примат еден вака или онака.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Баварец се знае дека Германија ќе ги победи Австралија...но сепак ќе биде тешко....и Австралија има неколку играчи кои играат во познати клубови.....можат да направат проблеми...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Абе јбг стасале до СП - не викам дека се ливади ама едноставно утре очекувам, иако е прв натпревар, игра без многу тупење и тактизирање (нешто 100% различно од една Франција вчера на пример) и игра со која јасен сигнал Германија би пратила. Тоа е тоа ако не можат да се справат без многу проблеми со Австралија (без навреда за нив) тогаш што правиме муабет понатаму?
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Германија 100% е прва во групава,Србија мислам со 2ро ке се задоволат.
Србите со Германија немаат шанса,како прво слаби се на психички план-балкански менталитет.Би бил среќен да не сум во право и да победи Србија
Мислам дека на ова СП менталитетот ќе биде на високо ниво. Сепак Антиќ е еден од најдобрите Светски стручњаци и нема да дозволи слаба игра која ќе се должи на менталитетот. Мислам дека ќе влезат снажно и ќе се борат до задња минута.

--- надополнето ---

Искрено очекувам 3 гола ви мрежата на Австралија утре. Некако сите во грч ми почнаа до сега што ги гледав а очекувам децана од Германија тој проблем да го немаат. Офанзивниот потенцијал на тимот е одличен и за разлика од некои други репрезентации Лев е селектор кој тоа го препознава и игра на таа картата која е и најголема предност на Германија - офанзивата.

Е сега одбраната е лабава, играта е на висок ризик па мислам има реални шанси и да примат еден вака или онака.
Чим Аргентина не успеа во тоа, а пред малку и Енглеска, тешко дека ќе се десат 3 комада.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Аргентина има офанзива глава боли, во нормални услови да даваат 2-3 гола по натпревар ама тренерот е аматер... Англија од каде испадна дека се јаки напред нешто посебно не знам. Холандија според мене ќе биде најефиканса за почеток и веројатно и Бразил. Само тоа е за во друга тема дискусија.

Како и да е ајде ќе видиме утре кој како ќе изигра и на крај ќе сме попаметни сите :pipi:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Утре

Србија Гана 2:0
Германија Австралија 1:0
 
P

PewDiePie

Гостин
Утре Германија-Австралија очекувам дека ќе биде првиот меч на светсково на кој ќе паднат 3 или повеќе гола........
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
И јас типувам на 3 гола во мрежата на Австралија. А Србија и Гана мислам дека ќе го мачат фудбалот и повеќе од 2 гола не верувам дека ќе има дури и тие би биле многу.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Utre Germanija - Australija mislam deka ke bidi 3-0 ili 4-0.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Аргентина има офанзива глава боли, во нормални услови да даваат 2-3 гола по натпревар ама тренерот е аматер... Англија од каде испадна дека се јаки напред нешто посебно не знам. Холандија според мене ќе биде најефиканса за почеток и веројатно и Бразил. Само тоа е за во друга тема дискусија.

Како и да е ајде ќе видиме утре кој како ќе изигра и на крај ќе сме попаметни сите :pipi:
Да, за Енглеска се слагам, немаат они многу играчи у првенство, све странци.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Гледам сите ги потценувате Гана, а заборавате дека беа Светски Шампиони во младинска категорија(у-21). Е сега пола од тие дечки играат во прв тим, и кога ке се надополнат со Мунтари,Менсах, Пентсил и др се создава доста солиден тим. Вистина им фали Есиен,но сепак не се тим за потценување и без него. Затоа не летајте многу и почекајте да почне натпреварот!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
И јас пишав баш за Гана како што гледам се палат некои членови за Србија:pos2: Ако ја тепаат утре Гана, Србија иде даље со Германија:toe:
Австралија може одма дома да си одат:kesa:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Утре вака ќе биди :
Србија-Гана 0-3
Германија-Австралија 3/4-0
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom