Груевски: Нема напредок во преговорите за името

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
А јас дури и ќе речам во твое име секако: "Алал да им е на ЛАТАС, МИЛЕНКО (ГЛУПЕРКОВСКИ), ЈАНКО, МИРКА, ТОМИЌ, БУБМАРКАТА (УБА АМА СЕЉАНКА И НЕ САКАМ ТАКВИ) идр..."

Квалитет, а не заебанција.

Од мое име, ќе им го пуштам само Гелевски. :smir:
Што се палиш толку па ти на Кољо Мрак? Го знам лично и воопшто не е опасен.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Nema da se tolku ludi valjda!
Се обидоа дури да ме заплашат, потенцирајќи колку бил јак Бранко и како имал спремни 3.000 учки спремни да прават инциденти.

Дека неговата улога во балкансково подземје неможеме ни да си ја претпоставиме и дека нема шанса тој да дозволи да биде тргнат.

Кога го чепкаат за пари, знаеме каков е Бане. Ништо не би ме изненадило.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Што се палиш толку па ти на Кољо Мрак? Го знам лично и воопшто не е опасен.
Не бе, ако малку, така уз заебанција.

Не за друго, чудно сите силни луѓишта се стигмувани како предавници, па сите тие инстинктивно одбираат страна. За посилно интелектуално потентините луѓе, ова е јасно одамна.

Ама не за друго, види шо арно напишал само:

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=B649285077CED940A5F1627807E966D3

Oва е работата.

Се обидоа дури да ме заплашат, потенцирајќи колку бил јак Бранко и како имал спремни 3.000 учки спремни да прават инциденти.

Дека неговата улога во балкансково подземје неможеме ни да си ја претпоставиме и дека нема шанса тој да дозволи да биде тргнат.

Кога го чепкаат за пари, знаеме каков е Бане. Ништо не би ме изненадило.
Нека дежури Бане, сега. Нека дежури, ќе се најде и неговиот лик.

Гледај нека Американцине да нејќат, само то. Оти ако сакат тие, сакати ќе шетаат и политичари и ние!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
А јас дури и ќе речам во твое име секако: "Алал да им е на ЛАТАС, МИЛЕНКО (ГЛУПЕРКОВСКИ), ЈАНКО, МИРКА, ТОМИЌ, БУБМАРКАТА (УБА АМА СЕЉАНКА И НЕ САКАМ ТАКВИ) идр..."

Квалитет, а не заебанција.

Од мое име, ќе им го пуштам само Гелевски. :smir:
Гелевски? Кој е овој? Досега го немам сретнато никаде, ај дај некој линк нешо видео на youtube па да видам на што е способен типот...:vozbud::smir:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Гелевски? Кој е овој? Досега го немам сретнато никаде, ај дај некој линк нешо видео на youtube па да видам на што е способен типот...:vozbud::smir:
Гелевски ти е тип којшто најпознат е по тоа што го има во скоро секоја епизода на еднооки. Платформерс. Иде на трибини низ Македонија, му кешираат, а он убедува народ да прифатат промена на име. Ама и тоа слабо му иде.


Ова е од пред скоро година во Струга. Кољо Мрак, Беличанец и компанија собрале народ да им трубат за Европа и за промена на име. Откако почнале со трибината и кажале нешто што не треба, народов нормално сакал да им подели по некоја воспитна. Ја прекинаа трибината и после плачеа на сите страни.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Гелевски ти е тип којшто најпознат е по тоа што го има во скоро секоја епизода на еднооки. Платформерс. Иде на трибини низ Македонија, му кешираат, а он убедува народ да прифатат промена на име. Ама и тоа слабо му иде.


Ова е од пред скоро година во Струга. Кољо Мрак, Беличанец и компанија собрале народ да им трубат за Европа и за промена на име. Откако почнале со трибината и кажале нешто што не треба, народов нормално сакал да им подели по некоја воспитна. Ја прекинаа трибината и после плачеа на сите страни.
Епа ако е ваква напаст како што го опишуваш не е ни чудо што им преќиснало на луѓето...Мора воспотна понекогаш нема ништо лошо во тоа...:smir::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom