Графички карти

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Одговор како и што очекував, а да пишев мислење за Titan, имаше од свршувањето у постот сперма дури да има, ама ај

Толку нудат графичките, што повеќе да ти пишам? :)
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Толку нудат графичките, што повеќе да ти пишам? :)
Абе, добро знам што нудат, ама нормална дискусија не може ли да се води ? Форумов за курнази станал само, за курчење и јадење :гомце:, читам по темиве само срања, се признава ли нешто под gtx 560 и под i3 ? Или тешко ? Да не можеш да дискутираш, за што е форумов ? Искуства, едно друго, не одма тури му кур на тоа бе старо е или слабо е имаш i7 мајка е. Знам јас што е што, него онака ми се дискутира за low end мислам HD5000 e mid, ама ко шо глеам, све експертишта за high end има на форумов, па не може муабет да се направи, продолжете само така, стварно не знам форумов кај отиде
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе, добро знам што нудат, ама нормална дискусија не може ли да се води ? Форумов за курнази станал само, за курчење и јадење :гомце:, читам по темиве само срања, се признава ли нешто под gtx 560 и под i3 ? Или тешко ? Да не можеш да дискутираш, за што е форумов ? Искуства, едно друго, не одма тури му кур на тоа бе старо е или слабо е имаш i7 мајка е. Знам јас што е што, него онака ми се дискутира за low end мислам HD5000 e mid, ама ко шо глеам, све експертишта за high end има на форумов, па не може муабет да се направи, продолжете само така, стварно не знам форумов кај отиде

Си бил напнат и пред да го поставиш прашањето, не ти е форумов крив.

Еве дискусија: Тие карти БУКВАЛНО се за да можеш да гледаш содржини во FullHD и нормално за стандард работа, нешто фотошоп, фејсбук, интернет... За игри може по нешто, ама не за гејминг. Задоволен, ваше Височество?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.105
Поени од реакции
6.749
IMG_20131104_225622.jpg

не играм многу игри,од време на време ќе пукнам малку на кантерот,ама имам лаг цело време(мал ама доволен да ме зафркава)........дали е тоа од немањето графичка или интернетот ако сака некој да објасни каква би одговарала,шо пари е на ново и на старо
 
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Искрено HD сериите се само за чепкање по дукументи, нешто филмови и играње игри на LOW.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Примамливи се овие r9 270x и 280x... само мора и јако PSU за 280x да се има. Башка и со mantle технологијата може да се пробијат AMD
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
играв еуротрак симулатор 2 и пред 2-3 дена почна од време на време да ми се гаси мониторот и пишува но сигнал инпут и ништо не работеше ни тастатура ни маус,Му давав рестарт и после се си работеше како треба ама вчера пак така се изгаси мониторот и кога го рестартирав кога подига виндоус и пишува велком пак истото ми се гасеше мониторот и ја извадив графичката ја издував и пак ја наместив и рамот го извадив и издував и се уклучи и пак можеше да се игра некоја игра. Денес пуштив дота 1 да играм и пак се изгаси мониторот и нејќе да се пушти никој игра
добро ке одговори ли некој на тоа прашање
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Абе, добро знам што нудат, ама нормална дискусија не може ли да се води ? Форумов за курнази станал само, за курчење и јадење :гомце:, читам по темиве само срања, се признава ли нешто под gtx 560 и под i3 ? Или тешко ? Да не можеш да дискутираш, за што е форумов ? Искуства, едно друго, не одма тури му кур на тоа бе старо е или слабо е имаш i7 мајка е. Знам јас што е што, него онака ми се дискутира за low end мислам HD5000 e mid, ама ко шо глеам, све експертишта за high end има на форумов, па не може муабет да се направи, продолжете само така, стварно не знам форумов кај отиде

Земи си процесор со HD5000, остај што тролаат на форумов, нема да имаш некои поголеми проблеми, ќе намалиш малце сетинзи и ќе идат добро игрите. Дури и модерните (y)
Примамливи се овие r9 270x и 280x... само мора и јако PSU за 280x да се има. Башка и со mantle технологијата може да се пробијат AMD

AMD немаат потреба да се пробијат, од аспект на графички. Цел живот се во самиот врв, или 1 или 2, зависи кој ќе извади прв карта, и кој период од историјата/сегашноста се споредува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom