Графити ...

Член од
10 октомври 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
хаха јас цртав по ѕидови кај мене во совба со пастели и креди бидејќи не ми се даваа пари за спрејови за да ставам некој надвор. кога ќе израчунав за еден графит по 1000 ме кошташе за спрејови така да се истурив на ѕидовите од мојата соба.
 

DespaiR

Narc0tic
Член од
5 октомври 2007
Мислења
205
Поени од реакции
1
Да ми кажит некој во Охрид од кај да купам такви спрејој за цртање?
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
Сега чекам уште малце да залади и фаќам спрејовите. :zlo:
:pos: не летај толку, еден другар ќе го фатеа а истураше ко под водопад да седиш. Ако е ладно, не значи дека нема да има пандури xD
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе цртам по тетратка... а вака некако слабо стојам со пари за спрееви... ама пак... цртам и ке цртам х)
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
И ја црткам...по скопјево...зашле овие со монтаната..290..за цајкани се нема некој проблем...се бега:):salut:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Брат ние пола Аеродром го имаме офарбано плав со графити Фемили! Треба да си глуп да те фатат :vozbud:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
мислам дека казната е 50 евра,
не ме држи за збор , во оваа полициска држава гарант е поише
 
П

Паган-др

Гостин
Абе незнам за казна, али овде во Кисела Вода џандари почнуваат кај 11 саат вечер така да до 11 слободен си, а и нема многу :)
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Обожавам графити, ама не да ги цртам, туку да ги гледам:) за мене се совршена уметност... сеа секако да ги тргнеме на страна тие безвезните со политички натписи :)
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
Абе незнам за казна, али овде во Кисела Вода џандари почнуваат кај 11 саат вечер така да до 11 слободен си, а и нема многу :)
знам бе, и ја сум од кисела вода. поминуваат и после 11 со коли, не се шетаат. еднаш у 2 начекав една и до 4 саат помина и една марица и уште еден крајслер. ги има бајаги (ако седиш на едно место)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom