Градежна дозвола

Член од
22 мај 2016
Мислења
53
Поени од реакции
58
Дечки, како иде работава со градежна дозвола?
Не сум во МК, иначе во архитектонско биро ке си прашав директ, па еве тука.
Може ли да се добие дозвола за градба за кревање кат на куќа која сеуште не е легализирана? (едно 10 години веќе чекам)
А ако неможе, може ли диво да си изградам па после да пробувам така цела да ја легализирам или ке морам да рушам така?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.093
Поени од реакции
2.696
Неможеш да добиеш дозвола за градба за нелегалиризан објект.

На диво секако дека можеш ако немаш шпиуни кај комшиите, да те пријават во општина.

пс. Најдобро најди си врски, и легализирај го прво објектот, па после дај барање за доградба.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.181
Поени од реакции
15.510
Дечки, како иде работава со градежна дозвола?
Не сум во МК, иначе во архитектонско биро ке си прашав директ, па еве тука.
Може ли да се добие дозвола за градба за кревање кат на куќа која сеуште не е легализирана? (едно 10 години веќе чекам)
А ако неможе, може ли диво да си изградам па после да пробувам така цела да ја легализирам или ке морам да рушам така?
како што ти кажа дечкото погоре, не можеш да добиеш градежна дозвола за надградба доколку не ти постои приземјето на имотен лист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom