Градежен факултет

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Ако некој знае може да ми помогне. Ако некој предмет не го положам на пример ,нацртна геометрија, и да треба следната година пак да го преслушувам дали може наместо него да го запишам другиот изборен предмет физика?
Земи си ги физика и ако имаш кредити + сферна тригонометрија, сферната ќе ти се најде понатаму при изведби на формули.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
24
Поени од реакции
0
Земи си ги физика и ако имаш кредити + сферна тригонометрија, сферната ќе ти се најде понатаму при изведби на формули.
Значи нема да има проблем ако не положам годинава наредната година да го заменам нацртна со физика .
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
24
Поени од реакции
0
знае ли некој проф што може да ми помогне во врска со вжбите по геодезија?
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
24
Поени од реакции
0
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
прв семестар . на геодезија сум.[DOUBLEPOST=1511648442][/DOUBLEPOST]
основи
На што материјал ви се моменталните задачи, 19ти образец и насочните агли или почнавте и со тригонометријата и теоремите?
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
може ли некој да ми даде контакт од човек кој изработува елаборати ,по предметот основи на геодезија?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
19 образец, мерење полигонски влаци
Слаб сум со време периодов, инаку тоа е лесно, кога полагате?
може ли некој да ми даде контакт од човек кој изработува елаборати ,по предметот основи на геодезија?
Кој да ти изработи елаборат бре, од вакви глупости направија и ќоро и сакато да се запишува и да заврши, седни загреј го столот, ем ќе научиш дел од струката, ем ќе усовршиш ексел.
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво запишан сум на градежен факултет ми треба помош околу совладување на задачите по геодезија(за конструктивци) доколку знаетр некој што спрема ве молам да ми пишите
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
Здраво. Имам едно прашање. Дали по завршувањето на факсот по геодезија од 3 години можам да работам во геодетска фирма или ќе морам да доучувам +2години.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Здраво. Имам едно прашање. Дали по завршувањето на факсот по геодезија од 3 години можам да работам во геодетска фирма или ќе морам да доучувам +2години.
Како техничар можеш и пред завршување, а тие две години се потребни ако во иднина сакаш да земаш лиценци, лиценците се различни за инженерска и катастар, но треба да имаш 300 кредити+3-5 години работно искуство после магистрирање. Прашањето е дали ќе има каде и што да работиш, ако остане ситуацијата како моменталната тогаш учиш факултет за да можеш да работиш за плата од 250 евра.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
Како техничар можеш и пред завршување, а тие две години се потребни ако во иднина сакаш да земаш лиценци, лиценците се различни за инженерска и катастар, но треба да имаш 300 кредити+3-5 години работно искуство после магистрирање. Прашањето е дали ќе има каде и што да работиш, ако остане ситуацијата како моменталната тогаш учиш факултет за да можеш да работиш за плата од 250 евра.
А дали има геодези со 3 години што работат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom