Голем број на музички ѕвезди за МАССУМ Образовно Рандеву 2008

Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Ексклузивно!!! Овие три дена, во Македонска опера и балет (МОБ) додека се одржува МАССУМ Образовното Рандеву, ќе има музика, музика и само МУЗИКА!!! А за наша чест, на програма ги имаме најголемите ѕвезди на ова Македонско небо, а тоа се:
Четврток (17.04.2008) од 13:00h до 15:00h ќе се забавувате со македонската Шаќира – Дани, кој е тој? – раперот Тони Зен и младата дива Деана Николовска!!!
Петок (18.04.2008) од 14:00h до 15:00h можете да уживате во музиката на Мартина, слатката Ноне, нескротливата Туна, женските срцекршачи Јован и Елвир, преубавата Бојана Атанасовска како и пропознатливата Кристина Арнаудова.
Сабота (19.04.2008) од 10:00h до 12:00h ќе пеете заедно со Александра Пилева, плавоокото заводливо момче Боби Симоновски, прекрасните изведувачи Мартин Србиновски и Амела како и на општо задоволство повторно неповторливата Кристина Арнаудова!!!

За вашето отсуство – нема оправдување... оваа распеана гарда исполнета со духот на младите ве очекува, затоа бидете сведоци на оваа невидена музичка разновидност – музика за сечиј вкус!!! Влезот е слободен!
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Леле петок и јас ќе сум на тоа рандевуто, па кој ќе ги гледа тие „ѕвездите“ :jaj:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
лелеее и ја сум во петок на тоа рандевуто..се надевам никој нема да ме познае:kesa::lollipop:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Еј и јас одам.Ама од ѕвездиве само Дани може да ме развесели.Од другиве желудникот ми се превртува ко ќе ги слушнам.Елвир и Јован блуааахххх...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
А за наша чест, на програма ги имаме најголемите ѕвезди на ова Македонско небо, а тоа се:
Четврток (17.04.2008) од 13:00h до 15:00h ќе се забавувате со македонската Шаќира – Дани, кој е тој? – раперот Тони Зен и младата дива Деана Николовска!!!
Ѕвезди? Па уште "најголеми"? Организаторот да не скренал?

Ауу, забораив, ќе биде и ѕвездата Ноне, а и Јован и Елвир.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ѕвезди? Па уште "најголеми"? Организаторот да не скренал?

Ауу, забораив, ќе биде и ѕвездата Ноне, а и Јован и Елвир.
Види сега вака усаид се институција и неможеш ти да им кажеш кој е и што е во Македонијава јасно.....NOT
Со таканаречената Македонска Шачира и Тони Фен и Јоан Ељвир и Боки нема заебанции мислам кремот се дечките стварно.

Кои глупости а едно нешто не ми е јасно сега околу ова образновно рандеву, што на мој е сега кога ја колку што знам 3 средни школи се мање више по екскурзии
И дај малце нека сменат нешто таму во тоа така наречениот концепт на работа, 3 години истото па истото т.е. секоја година све по тапа и по тапа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ние од ЈБТ се откажавме од ова рандевуво. Мислам дека неколку флаерчиња и пенкалца нема да сменат мислење на некој осмоодделенец да се запише тука или па на друго некое место.
А за ова ѕвездиве да не зборам, Точкест кажа се` што беше потребно.
Елвир и Јован ѕвезди? И тоа женски срцекршачи? Температура да не има организаторов?
 
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
елеее и ја сум во петок на тоа рандевуто..се надевам никој нема да ме познае:kesa:
 
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Ние од ЈБТ се откажавме од ова рандевуво. Мислам дека неколку флаерчиња и пенкалца нема да сменат мислење на некој осмоодделенец да се запише тука или па на друго некое место.
А за ова ѕвездиве да не зборам, Точкест кажа се` што беше потребно.
Елвир и Јован ѕвезди? И тоа женски срцекршачи? Температура да не има организаторов?
__________________
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Jenu и горан...wtf постовите,бидејќи на темава се разговара за цело рандеву ќе биде префрлена во образование
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Искрено, се срцекршачи за младите осмооделенки. И сепак мислам дека рандевуто е добра работа да се промовира средношколското образование, само штета на пример од кај нас, Струмица, ретко кој ќе го посети. Ваљда слично е и со другите градови.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Само Александра Пилева од горенаведените ја поштовам како асална пејачка....другите....:pov:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ние од ЈБТ се откажавме од ова рандевуво. Мислам дека неколку флаерчиња и пенкалца нема да сменат мислење на некој осмоодделенец да се запише тука или па на друго некое место.
А за ова ѕвездиве да не зборам, Точкест кажа се` што беше потребно.
Елвир и Јован ѕвезди? И тоа женски срцекршачи? Температура да не има организаторов?
__________________
Што ќар доби со копирање на мојов пост?:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom