Големо Kосово е поголема опасност од голема Албанија

  • Креатор на темата oon
  • Време на започнување

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Албанците го направиле својот избор, избрале да живеат во Македонија, не сум сигурен што македонците избрале.....па кажете вие...

Всушност на вам сешто ви пречи, прво зошто Бесими се поклонил, зошто Бесими зборуваше на албански, сега зошто Талат за министер, цело време се жалите за небитни работи..... што е глупост невидено....
Ден денес кај албански средини каде има села повеќе од 3000 жители нема вода за пиење и канализација... училниците се со над 30 ученци, некаде над 40..... за лаборатории и кабинети да не спомнам, а спортските сали се фантастика........
А вие протестирате зошто Талат е министер......после манипулирани деца тепаат рандом минувачи а полицајците гледаат сеир.......
Пречи бе друже како да не пречи кога такви националисти и нелуѓе(да не употребувам други зборови) се на позиции кои што не им доликуваат.

Еве конкретно за случаите што ги наведе.
Прво Бесими кога се поклони на Албанците ок нема проблем министер е на сите луѓе малце бев навреден во тој момент повеќе од емоционални отколку од рационални причини.
Исто така он збореше за соживот к*урци со палци и еден куп други работи.
Сепак му простив си реков ок можеби искрен е човеков и сака вистина соживот.

Кога дојде време да им се оддаде почит на бранителите пи*ката никаде го немаше лицемерие смрди на 100 километри од тој момент го ставив на листа персона нон грата.

Исто така навредата која ја почуствував од емоционална се претвори во рационална и да имав моќ одма ќе истерав таков нечовек од државава.

После следен случај Талат за министер те молам немој да ме е*беш во здрав мозок и да ми кажеш дека тоа не е чиста провокација и лицемерие?

Како може од една страна да се зборува за мир и соживот, а од друга страна човек како Талат(читај террорист да би министер) демек не постои друг Албанец(читај што не припаѓа на УЧК) да биде на таа функција.

Трето тоа што зборуваш и си потенцирал АЛБАНСКИ СРЕДИНИ ваљда тоа ти беше целта, ако бидеме искрени во цела Македонија не се гради ништо освен во Скопје и чат пат во некои од поголемиве градови(Охрид, Битола, Струмица).

Ако толку сакаш да потенцираш дај кажи во кои Македонски села се гради на сметка на албански средини?

Уште нешто во врска со албанскиве средини иако и македонците ја имаат таа особина да гласаат за партија, а не за човек сепак кај албанците е уште полошо.

Пример Тетово не може човек што не знае ништо друго освен да држи калаш во рака да води град или било каква организација јас се кладам тој ни Е од економија не знае да каже, а исто е и со другите општини не може УЧК-да води општина треба учен човек интелектуалец за таква позиција.

Еве да кажам единствено Теута Арифи ми има оставено колку толку добар впечаток барем се гледа дека не е неандерталец.

И на крај во врска со тепаните деца не поддржувам никаков вид на насилство и случајов никогаш немаше да се деси да не беше упатена провокација таков човек министер да биде.(иако сепак ова не го оправдува насилничкиот чин)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom