Главоболка и тренинг

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Mi se slucuva posle nekoja fizicka aktivnost da me boli glava. Na primer vozam ednas nedelno do vodno so tocak se vrakjam doma i posle nekoe vreme pocnuva da me boli glava i apce ne pomaga. Od sto bi mozelo ova da se javuva
 
S

smart ass

Гостин
Многу причини имаш,може ветар те фанал,може сонце...ако е водно,посебно ако еднаш неделно го ангажираш физички организмот тоа ти е како оверклокување.

Ако не е водно тогаш специфицирај.

Каква физичка активност?


ЕДИТ си пишал тренинг-епа голема е веројатноста да не дишиш правилно за време на тренингот,така да имаш веројатност за главоболка.

Оуу да да...и пиј течности бар на пола саат не само тренинг ебаго,требаат течности било сок,ил растворен мултивитамин така нешто.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Pisav be vozenje tocak :). Od veter neveruvam deka e a moze da e od ova soncevo deka naocari ne nosev a 80% podzamizan vozev od so direktno mi svetese. A ova so tecnostive ke zgolemam za da vidam dali ke bide se ok u sekoj slucaj ne boli glava od mnogu voda :). Citav na net deka moze da se malce poremeteni elektrolitite i deka treba nekoj pijalok za sportisti da se pie kako isostar pa moze i toa da probam
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Pisav be vozenje tocak :). Od veter neveruvam deka e a moze da e od ova soncevo deka naocari ne nosev a 80% podzamizan vozev od so direktno mi svetese. A ova so tecnostive ke zgolemam za da vidam dali ke bide se ok u sekoj slucaj ne boli glava od mnogu voda :). Citav na net deka moze da se malce poremeteni elektrolitite i deka treba nekoj pijalok za sportisti da se pie kako isostar pa moze i toa da probam
Само што се прибрав играв кошарка надвор , и мене ме фрка глава ...
А не ми е ни првпат , пошто ретко спортувам .... и кога ќе преграм тоа ми се дешава ...

Така да немај гајле , или фати по редовно спортувај , прави нешто што не е само точак ... и кога ќе се навикнеш нема више да те боли глава од такви работи ... едноставно не е до потребата од магични пијалоци си сака честа активност
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мањак на активност, премалку течности, генерален замор на телото предизвикува главоболка.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ама редовно да се хидрираш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom