Ги цениме ли нашите музичари?

K

kicodarker

Гостин
+
PA GI NAREKUVATE ZVEZDI A STO E NAJIZRAZENO KAJ ZENSKITE VOKALISTKI ODNOSNO PEJACKI?
DEKELTETO DEFINIVNO - I BEZ NEGO NIKOJ NE FRLA OKO NA PEJACKATA , AMA IRONIJA DA GI RAZGOLIS CICINJATA ZA DA TE ZABELEZAT
A MAZITE KOI STO EDVAJ ZBORUVAAT TROPAAT I NE ZNAAT STO TROPAAT , SE RAZBIRA IMA INTELEKTUALNI MUZICARI KOI SE RETKOST NA NASETO NEBO!!!
PA AKO RECNIKOT NE IM MINUVA NI 5 ZBORA NEKA MOLCAT OTKOLKU DA SE POSRAMOTUVAAT!!!
 

SiM

The Power Of Three
Член од
26 јули 2006
Мислења
115
Поени од реакции
0
Ние имаме многу квалитетна музика ама никој не ја цени.Скоро сите македонци слушаат странска (српска, бугарска...)музика.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Поштуем македонска музика.....највеке ја поштуем нејзе зашо си е наша.......ама нема баш многу што да се пчитува.....сите пеат колку само да искочат на ТВ и за станат славни
Ги почитувам македонските андерграунд раперите и луѓе како Влатко Стефановски или синтезис и овие народниве пеачи......друг кој да поштуем МАртин Вучиќ ????? не фала

п.с. Мрзам све шо е бугарско и српско
 
Член од
11 август 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
taka e brat glorijan e zver jes da zabega malce u posldno vreme ama stvarno e zver site pesni mu gi iam i tipot mislam deka ako produzi vaka stvarno ke bide nekoj i nesto
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
abe od nasive samo vlatko stefanovski sintezis i sega go slusam vrcak dobra muzika ima go biva na coeko a za drugite VRSKA NEMET
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Ги почитувам нашите музичари, ама вистински музичари а не некои шо излегоа на сцена со 2 песни, очекуваа да станат славни и ги снема.
Леб и Сол, Владо Јаневски, Мизар, Синтезис... :cuc:
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
momentalno na nasava estrada ima par dobri artisti sto pred se se ostanati od nekoe drugo vreme.vreme koga se slusase mak muzikata.denes nasata muzika se sveduva na tose,vlado i karolina koi svoeto ime go napravia vo ґ90tite. porano mozese da se najde po nekoj kvaliteten bend(studeni noze, nokaut, novi decki)ne deka imaa nekoi vonseriski glasovni sposobnosti ama pravea sou i publikata gi sakase.od takvi bendovi ostanaa samo superhiks ama i oni poleka mi se gubat(popravete me ako gresam). sporedete ja kaliopi kakvi pesni imase pred 7,8 godini i sega.na nisto poise ne lici.ovie od m2 imaat nekoj talent ama previse se krevaat u oblaci.vistinski kvalitetni pejaci ostanaa za zal mnogu malku.i zatoa lugeto se pomalku slusaat i ja cenat mak muzikata.
na kraj kraeva kogo da cenam:
MARJAN STOJANOVSKI,ALEKSANDAR MITEVSKI(valjda go pogodiv),MAJA VUKICEVIC???????
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
go zaboraviv "virtuozot" vo kombinacija so poslednite trojca:
The one and only:
MARTIN VUCIC
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Buci напиша:
momentalno na nasava estrada ima par dobri artisti sto pred se se ostanati od nekoe drugo vreme.vreme koga se slusase mak muzikata.denes nasata muzika se sveduva na tose,vlado i karolina koi svoeto ime go napravia vo ґ90tite. porano mozese da se najde po nekoj kvaliteten bend(studeni noze, nokaut, novi decki)ne deka imaa nekoi vonseriski glasovni sposobnosti ama pravea sou i publikata gi sakase.od takvi bendovi ostanaa samo superhiks ama i oni poleka mi se gubat(popravete me ako gresam). sporedete ja kaliopi kakvi pesni imase pred 7,8 godini i sega.na nisto poise ne lici.ovie od m2 imaat nekoj talent ama previse se krevaat u oblaci.vistinski kvalitetni pejaci ostanaa za zal mnogu malku.i zatoa lugeto se pomalku slusaat i ja cenat mak muzikata.
na kraj kraeva kogo da cenam:
MARJAN STOJANOVSKI,ALEKSANDAR MITEVSKI(valjda go pogodiv),MAJA VUKICEVIC???????

хехе сеа бобо кога ке те прочита:vozbud:види му го аватарот:)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Читам, читам... и нигде не го прочитав нашиот виртуоз Симон Трпчевски, изгледа во странство повеќе го почитуваат отколку ние во Македонија.
Браво за човекот, секоја чест! :cuc:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
walker_girl напиша:
Читам, читам... и нигде не го прочитав нашиот виртуоз Симон Трпчевски, изгледа во странство повеќе го почитуваат отколку ние во Македонија.
Браво за човекот, секоја чест! :cuc:

И Борис Трајанов исто......
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Јас можам да кажам дека не ги цениме,скокаме на српските и на бугарските ефтини ..... , нема смисла да се докажувам и секогаш си го негираме нашето,какво-такво,наше е да го ебам
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
ЃАВОЛЧЕ напиша:
И Борис Трајанов исто......
OK и тој. Иако е оперски пејач, а знаеме дека операта не ја слуша секој туку определен тип на луѓе, па не знам дали би го внеле тоа во македонска музика.
Во секој случај и Борис Трајанов е наша гордост :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ако не ги слушаме и симон и борис не значи дека не ги почитуваме :)
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Па ние не рековме дека ги слушаме...Ја ни едниио ни другиот го слушам, ама ми се полни срцето кога ке слушнам дека наполниле огромна сала таму некаде во светот....и имам почит кон тие луѓе и заслужуваат да бидат сппомнати....
Да не го заборавам Влатко Стефановски....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom