Втор уписен рок на факултет...

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Не ве примија во прв уписеен рок,и сеа каде ќе пробате???
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
не ме примиа на филолошки и сега на правен ,ама шо џабе ке ми е одењето на факултет на правен кога тоа што го сакам нема да го учам и многу сум разочарана од оваа држава еб*на .... :nesum:
 

Wake up

Music lover
Член од
19 јули 2006
Мислења
145
Поени од реакции
0
не ме примиа на филолошки и сега на правен ,ама шо џабе ке ми е одењето на факултет на правен кога тоа што го сакам нема да го учам и многу сум разочарана од оваа држава еб*на .... :nesum:
Епа не оди на правен. Ако сакаш книжевност или јазик, и тоа да го замениш со право... не би ти препорачала. А пак да кажеш Правниот да ти е некаков добар супститут, не е. Размисли добро, сепак ова е важна одлука. а и само колку за утеха, веќе е многу лесно да студираш на некоја катедра, а магистерските студии да ти бидат од друга област. Така да, без очајување, само најди си нешто што го сакаш. Не вреди да тепаш време за џабе.Тоа ти го кажувам најдобронамерно, од блиски примери на мои колеги.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
не ме примиа на филолошки и сега на правен ,ама шо џабе ке ми е одењето на факултет на правен кога тоа што го сакам нема да го учам и многу сум разочарана од оваа држава еб*на .... :nesum:
Е па пробај вонредно да се запишеш на Филолошки.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
иначе мене не ме примија на општа медицина,па ќе пробам во штип,има повеќе факултети,па ќе видам:toe:
 
Д

Демијан

Гостин
Мене ме одбија од ИКИ и од приватна и од државна,сеа сум на КСИА приватна....
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Ме одбија на машински заради предметите од матура..... ама поддадов на шумарски и таму ми го праа истото наводно морало заради матурата таке по закон .. .и сега ќе ги земем назад документите и ќе идем пак на машински на друг смер со помалку кандидати..... ќе ги свртим сите факултети додека се запишем :wink:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Мене ме одбија од ИКИ и од приватна и од државна,сеа сум на КСИА приватна....
Поздрав колега!

он топик: абе стварно има многу што одбиле, вчера другарка ми кога отиде на факс (економски) да види дали е примена, се виде на една резервна листа со над 150 души, а во средно со сите 5ки беше, само македонски на матура 3ка. На економски нема место ни за втор ни за било каков рок...
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Mene ne me primija na IKI.Sega kje probam na PMF(INFORMATIKA) ako ne se zemaat predvid predmetite so se polagani na drzavnata matura!!!!
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Е па пробај вонредно да се запишеш на Филолошки.

Сакам на филолошки мислев и на таа опција за вондредно да одам ама си велам џабе ако не следам настава редовна јас книга нема да фатам за дирекно на испит да одам , а многу сакав на англиски јазик и книжевност да одам , се уста се двоумам.... ако имаш некое слично искуство или знаеш нешто за вонредно што е како е , кази ми , добро би ми дошле совети :smir:
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Сакам на филолошки мислев и на таа опција за вондредно да одам ама си велам џабе ако не следам настава редовна јас книга нема да фатам за дирекно на испит да одам , а многу сакав на англиски јазик и книжевност да одам , се уста се двоумам.... ако имаш некое слично искуство или знаеш нешто за вонредно што е како е , кази ми , добро би ми дошле совети :smir:
Ако си вонреден не значи оти неможеш да одиш на предавања:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom