Вреди ли да се бориш за љубов?

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Вреди. Ако сте и двајцата на иста бранова должина и тоа како вреди. До последно би се борела.
Непоправлив романтичар и сонувач сум. Што да правам. :toe: :smirce:
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
љубов моја непреболена....
иако ми замина со друга и ме блокира на фејзбук, јас знам дека уште ме сакаш и дека таја не ти значи ништо иако дури и со мајка и си пишувате кај тебе на зид...бтв си отворив друг профил да го видам то
Јас знам дека ти ме читаш на кајгана и дека женската не те остава да ме одблокираш на фејзбук и дека еден ден ке ми пишиш!
Ке се борам за тебе од лажни профили! Вреди!
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Дали вреди да се бориш за љубов? Да.
Борба за љубов, мене ми претставува инспирација. Многу сум јак кога сум заљубен. И кога сум јак многу појако се борам за љубовта. Као љубовта ми е mana regeneration и ноон стоп си пуштам магии. :)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
da, vo pravo si. i jas se borev a ona ne se borese za mene. i sto se sluci na kraj? ostanavme so polovite organi vo raka, do dusa ona si naide ebac brzo. srekni ste vie zenite. odma si naogate ebaci...
nemooj sega da mi reces deka ne si takfa, koga znaeme deka ako iskocis vecer vo grad odma ke si naides nekoi ako sakas
Не ...., Не може да се каже „ ona si naide ebac brzo “
Подобро е да се каже - таа те оставила и нашла партнер кој подобро и одговара.
Значи ти си претрпел неуспех и сега треба да се бориш но не со некој друг, туку со себе
Треба да анализираш како си постапувал, како си грешел и како треба во иднина да постапуваш во други врски
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дали вреди да се бориш за љубов? Да.
Борба за љубов, мене ми претставува инспирација. Многу сум јак кога сум заљубен. И кога сум јак многу појако се борам за љубовта. Као љубовта ми е mana regeneration и ноон стоп си пуштам магии. :)
Џабе ти е све ак имат Аватар споено, нит магија ќе фатит нит бутур. Ил ак имат Дифјужал Блејд и Манта Стајл е тогај стварно ќе ти го ебит начисто, нит мана ќе се вијт нит бутур.
:D
 
Последно уредено:

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Вреди за личност која го заслузила тоа
а до некаде и не треба многу да влагаме у филмови лјубовни од многу боренје
гледаме сите до кој степен се доага колку само слуцаеви имавме за ова боренје во лјубовта во аеродром је застрелл лани зената а најнов слуцај е со медицинсата сестра.....
едноставно тоа е тоа ако вреди лицноста вреди да се борис ако не вреди дзабе
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Вреди да се борат обајцата за својата љубов, а не вреди ако само ти се бориш, а тој мртов ладен си гледа од страна и рамнодушен е.значи обострано треба да се борат за врската, а се што е еднострано со тек на време се истрошува, тој што се бори се изморува и нема цел.Подобро ако е рамнодушен да го батали човек зашто кога тогаш ќе го изгуби.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Вреди ама само ако особата за чија љубов се бориш е вредна особа.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Љубовта мине брзо. Омразата уште побрзо.Останува интересот.
Ако има интерес, има и обострана борба за одржување на љубовта.
А дали вреди да се бориш, пак ќе кажам, зависи од интересот, т.е. користа.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Прво, љубовта не е најбитна работа во животот.
Второ, многу романтичарски очекувања, лебеди и облаци, не е на арно, ниедна врска не е совршена.
Трето, ако сакаш да бидиш со некој, ќе бидиш. Без изневерувања, глумења и остали комплицирани ствари. Не те сака, чао пријатно, нема поправање тука. Не го сакаш, исто чао пријатно, биле пет или дваесет години. Ако нема основно разбирање, грижа и поддршка, заеби таква врска. Не вреди да се одржува врска која воопшто не личи на тоа, само е губење време и нерви. Едино вреди да се бориш за личност во која си сигурен и знае што сака, а што не сака.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Прво, љубовта не е најбитна работа во животот.
Второ, многу романтичарски очекувања, лебеди и облаци, не е на арно, ниедна врска не е совршена.
Трето, ако сакаш да бидиш со некој, ќе бидиш. Без изневерувања, глумења и остали комплицирани ствари. Не те сака, чао пријатно, нема поправање тука. Не го сакаш, исто чао пријатно, биле пет или дваесет години. Ако нема основно разбирање, грижа и поддршка, заеби таква врска. Не вреди да се одржува врска која воопшто не личи на тоа, само е губење време и нерви. Едино вреди да се бориш за личност во која си сигурен и знае што сака, а што не сака.
Многу убаво напишано,но во реалност тешко спроводливо. Не е се црно-бело, измеѓу нијансите се зафркнати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom