Вработување во Hi Tech Corp

Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Другари, споделете мислења искуства и се останато што сте слушнале и што знаете за оваа компанија.....Секој месец имаат оглас за вработување жити све....сум слушал многу лоши коментари за оваа компанија која се вбројува во првите три компании во Европа во оваа област :pos:....споделете што знаете за компанијава да се расчисти конечно што е финтава со огласите за вработување секој месец во последните три години
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Има заебан газда, работиш под притисок, на смени. Со хемикалии кои испаруваат. Срекно.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.746
Поени од реакции
9.873
А што работи уствари компанијава..со што се занимава
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
КАжи малку поконкретно, првпат слушам за компанијава.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Електронски плочки бакарни, посребрени. Во село. после драчево е. Не ми текнува кое беше.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Има заебан газда, работиш под притисок, на смени. Со хемикалии кои испаруваат. Срекно.
Не планирам да работам таму, ама имам другари што аплицираат за работа таму, јас сум слушал доста сра*а за таа компанија..
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
КАжи малку поконкретно, првпат слушам за компанијава.
Во Орешани мислам дека се наоѓа....Изгуглај ја ќе најдеш нешто...Јас сум слушал дека одат инженери да работат таму ги матка три месеци не им плаќа ништо и ги истерува од работа ....голема сељачка фирма ете тоа е тоа
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Во Орешани мислам дека се наоѓа....Изгуглај ја ќе најдеш нешто...Јас сум слушал дека одат инженери да работат таму ги матка три месеци не им плаќа ништо и ги истерува од работа ....голема сељачка фирма ете тоа е тоа
Јас имам двајца пријатели кои работеле пред 6-7 години. Само ми кажаа подалеку од таму :)
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
57
Поени од реакции
20
Аплицирав лани и бев на интервју....прво мора да поминеш 3 месечна обука...ако бидеш ок, почињаш со работа....Има 2 групи кај што можеш да работиш, едните програмираат, а другите нештко на компјутер во специјални програми нешто како Аутокад прават нацрти за матични плочи....се работи 3 смени, а кога се прва смена те собираат со комбе у 6 сабајле од дома, значи рачунај 5-5,30 ќе треба да стануваш.....се работи по 8 саати на ден мислам 6 дена, а за плата незнам како затоа што не ни отидов на обуката.....За враќање назад случајно се погоди газдата да ме префрли до негде....Праевме муабет, изгледа на паметен човек, сака точност и сака квалитет човекот, вика дека се најдобри во Европа и меѓу првите во цел свет од аспект на брза и квалитетна изработка....Цело време имаат огласи затоа што претпоставувам дека цело време им бегаат луѓе....не е лесно да стануваш од 5,30 и да проектираш плочи кои се користат во авиони, подморници и каде уште не.....Искрено мислев дека добро плаќаат....
сума сумаре - HiTech ми е последен избор:icon_mrgr:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.746
Поени од реакции
9.873
Може и не е до газдата..газда како газда си бара стручност,посветеност и ангажираност на работа.е сега што некои од нас немаме такви навики ,јбг друго е
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Може и не е до газдата..газда како газда си бара стручност,посветеност и ангажираност на работа.е сега што некои од нас немаме такви навики ,јбг друго е
Може не е, а може и е
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Може и не е до газдата..газда како газда си бара стручност,посветеност и ангажираност на работа.е сега што некои од нас немаме такви навики ,јбг друго е
Ќе да е до газдата. Компанија што изработува ШТО СЕ НЕ, на пример електрониката за Порше, неможе да биде навремена со плата и да биде над 20 000 денари платата ??? Сите се како роботи таму, и сето тоа едноставно не е доволно платено и навремено. Македонски синдром, милијардери да можат да станат преку ноќ, не милионери, тоа веќе не е интересно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не ми изгледа вака дека се најдобри во Европа, тешко да ќе е тоа. Секој ден огласи, секој ден се бара нови работници. Па што прави човекот (газдата). Да не ги тепа па што му бегаат или ги брка. :D Али под притисок да му работам нема шанси, одма си одам (најверојатно тоа се случило и со некои работници).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom