Вработување во EVN (ЕВН)

Член од
16 септември 2016
Мислења
21
Поени од реакции
0
Дечки, ве молам за помош.
Би сакал да ми кажите како оди вработувањето во ЕВН.
Тоа што е по процедура со огалси со апликации и слично, го знам, потребни ми се други информации.....
врски, имиња, финти....
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.216
Поени од реакции
3.557
Ти треба едно мало книжуле и личност која ќе ја покажи твојата пред вистинските луѓе во вистинско време...

Шала на страна... Јас еднаш конкурирав, пред 5-6 години за оглас во мепсо, имаше оглас испратив се преку препорачано писмо и како такво по месец и нешто и ми ги вратија документите со има на избраниот кандидат. Го пишав името на ФБ и излезе профил од човек на кој 95% од се објавено од кога му беше креиран профилот до тогаш беше со Грујо/ВМРО/Вергина знаме ... Дај боже да сега е нешто променето но ние касниме зад светот со децении, мислам дека овие 5 години се премалку за ЕВН се трансформира и работи по сите реални правила...

И да, не очекувај дека некој ќе пиши, побарај го овој човек, речи му вака и вака...
 
Член од
16 септември 2016
Мислења
21
Поени од реакции
0
Мислам дека во ЕВН не се влага преку партија, ти требаат луѓе, само незнам кои се тие....
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.059
Поени од реакции
15.808
ЕВН за разлика од ЕЛЕМ/МЕПСО имаат фер понуда за влагање доколку си обичен смртник, си имаат програма за млади кадри.
Ако има друга цака за влагање, зарем мислиш некој на форум ќе ти ја каже?
 
Член од
16 септември 2016
Мислења
21
Поени од реакции
0
ЕВН за разлика од ЕЛЕМ/МЕПСО имаат фер понуда за влагање доколку си обичен смртник, си имаат програма за млади кадри.
Ако има друга цака за влагање, зарем мислиш некој на форум ќе ти ја каже?
Во право си, но јас сакам да се обидам. Можеби ќе се најде некој да ми каже одредена информација.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
252
Поени од реакции
76
povtorno ima oglas vo EVN, aplicirav ama ne se mnogu nadevam sigurno treba debeli vrski.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.059
Поени од реакции
15.808
Веројатно има некое влагање со дебели врски ама ете јас и без никакви добив понуда за работа, така да со среќа.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
736
Веројатно има некое влагање со дебели врски ама ете јас и без никакви добив понуда за работа, така да со среќа.
На кој оглас, за што? Или преку практикантсво/трејнисмејнис?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.059
Поени од реакции
15.808
На кој оглас, за што? Или преку практикантсво/трејнисмејнис?
Јас за преку трејнис, за тоа можам да потврдам. А некој колеги се вработија и директно во Кец, е сеа дали ми кажале се, за тоа не знам:icon_lol:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
736
Јас за преку трејнис, за тоа можам да потврдам. А некој колеги се вработија и директно во Кец, е сеа дали ми кажале се, за тоа не знам:icon_lol:
Со среќа и само успех, храбро и трпение, без нервози. :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.059
Поени од реакции
15.808
Со среќа и само успех, храбро и трпение, без нервози. :D
Ама не прифатив:icon_lol: работам на друго место. Ама уште мислам дека вреди да се аплицира во евн, со оглед на тоа какви се останатите македонски фирми.
 
Член од
16 септември 2016
Мислења
21
Поени од реакции
0
Јас за преку трејнис, за тоа можам да потврдам. А некој колеги се вработија и директно во Кец, е сеа дали ми кажале се, за тоа не знам:icon_lol:
Во кој КЕЦ влегоја?
Имаше огласи за Гостивар и Ѓорче Петров, на нив сигурно е извршен избор.
А пред извесно време завршија огласите за Васил Главинов.
P.S. КЕЦ Васил Главинов е еден од најтешките за работа.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.059
Поени од реакции
15.808
Не знам кој влегол преку овие огласи :)
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали некој има работно искуство со ЕВН, за контакт центар конкретно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom