Во која македонска фирма би сакале да се вработите

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
ragazza напиша:
Letoski dobif ponuda za Komercijalna banka ama ne me fati oko:)
Ako slucajno ziveam MK bi rabotela vo MTT ili vo Postata , tamu imame svoj luge :) A da mozi i vo nekoja stomatoloska ord , vo Aerodrom ,citas Bushav?)
Ќе средиме за тоа,не се секирај
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ako bi mozel bi si napravil moja rivatna kompanija a vaka mozebi za MobimakCosmofon ili nekoja od bankite.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Топка напиша:
Kaко си можела да пропуштиш таква шанса? Ако не е тајна можеш ли да ни откриеш какво работно место ти понудија? Кај тетките на благајна? Или во канцелариите?
.
Bese vo kancalarite , da pomagam so tumacenje dokumenti angliski /mk 22 000 den plata , ama jas slaba sum mk i baska ne ziveam mk taka da ne bese opcija za mene :) Plus nikoj ne golta bukvi ko mene hihih
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Macedonian напиша:
Drzavna uprava?:lud:
Tamu najgolemite debili i prostaci odat. Da ne se lazeme ama toa e cista vistina. Tamu vrabotenite ne si ja pocituvaat drzavata, a za prava jas bi im gi ukinal. Ko Sotir glupakot sto se fali deka surfa na gaga internet:nerv:
Аха! И никој ништо не му прави! Што е глупак, глупак е, ама заштитен. -Ај сурфај како него да те видам од работа во приватна компанија? Не дај боже да треба на лекар да отидеш, 100 проблеми ќе ти направат. А Сотир гарант излегува од работа кога ќе му дувне на патлакот. Е па сега ти види, треба да имаат права вработените во оваа држава или не. Ако по некој случај работиш во приватна фирма во Македонија, гарант ти се нарушени правата од законот за работни односи барем 20%, ако не и повеќе. Ќе се обесам јавно на плоштад ако постои приватен работодавец кој барем за малку не го изигрува овој закон во Македонија. За жал, сепак иако е сосема спротивна крајност, во државните институции вработените уживаат далеку поголеми права.
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Mobimak ili Kosmofon.
 
Член од
15 ноември 2005
Мислења
355
Поени од реакции
1
ragazza напиша:
Bese vo kancalarite , da pomagam so tumacenje dokumenti angliski /mk 22 000 den plata , ama jas slaba sum mk i baska ne ziveam mk taka da ne bese opcija za mene :) Plus nikoj ne golta bukvi ko mene hihih
A be za tepanje si,takva rabota ne se propusta :) Kako mene ne mi ponudi nekoj takvo nesto :) A i platata ne e mala :) Inaku...Jas so zadovolstvo bi rabotela vo Svedska Ambasada (e ne e firma ama...sepak :) )
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
NeRtHuS_ErDa напиша:
A be za tepanje si,takva rabota ne se propusta :) Kako mene ne mi ponudi nekoj takvo nesto :) A i platata ne e mala :) Inaku...Jas so zadovolstvo bi rabotela vo Svedska Ambasada (e ne e firma ama...sepak :) )
Ale citaj nemam 2 cisti so Mk jas uste za takva rabota sum :) Nego tebe rabota samo vo Svedska za da imame so Sandra so koj da si igrame nelutise :)
 
H

HITCH

Гостин
Факултето мој нема врска со оваа фирма ама најубава плата има Алкалоид
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
Не би ја менувал фирмата во која што работам за ниедна друга. Супер ми е тука. :baeh:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Јес да на сегашново работно место ми е супер, али New Moment Creatives ми е нешто ко предизвик. Институција за графички дизајн и креатива е местото :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Јас сакам у министерство за информатика ( да бидам Г-га Министерка ):pos2:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Ако се прашам јас не би работел во ниедна фирма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom