Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
To the Universe: I hope next life will be better then this one, cause I am madafakin too tired of this romantic shit...jer srce nije kamen, majke mi...
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Понекогаш се прашувам дали воопшто си свесен какви удари ми задаваш (не)намерно. Дали правиш некои работи со цел да ме повредиш, да ме натераш да покажам некаква емоција или едноставно не забележуваш, не ти е гајле.
Не си ти крив, јас сум крива што ти ја дадов таа моќ. А се заколнав дека нема. Дека овојпат нема.
И пак. Во најлошиот можен момент. Во погрешна личност.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
...уште многу време ќе помине пред да те заборавам. Уште многу вечери ќе заспивам мислејки дека си до мене. Уште многу пати ке се ежам на секое нешто шо ме потсеќа на тебе. Спомени и само спомени имам од тебе. Само ко би имала можност да видеш шо се ми значиш... На пати кога идам тука да пишувам мислам дека еден ден кога ке видеш се шо имам пишувано и посветувано за тебе, се тоа ке го искористеш за да му покажеш на трет човек колку некој е затрескан у тебе и колку е глуп шо те сака и покрај тава шо сигурно јас за тебе не постојам. Те сакам Т. и се надевам потајно да најдеш начин да ми пишеш барем едно „здраво„ ако некојпат ти поминам низ мислите и ако воопшто осеќаш нешто за мене... ама за жал знам дека ќе помине уште многу време...
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Подолго време се надевав дека ќе те видам.. дека ќе те сретнам некаде - а невозможно беше...
Сега сум во близина на твојата улица, сега сум во твојот град, и не излегувам од хотелов... нема шанси... не сакам да те видам... не сакам да Ве видам заедно, фатени под рака, шеткате смеејќи се... па дури и да има шанса да те видам сам, не би можела да го издржам тоа... водам битка сама со себе во овој момент...
Само сакам побрзо да заминам од ова место што е во твоја близина...
До неодамна душата ќе ја дадев за вакво нешто, да бидам во твоја близина... сега би дала се само да се тргнам одовде...
Предоцна е за се..
Ти ја посветувам песнава
https://www.youtube.com/watch?v=k-IvqDEAF7M
Збогум
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
I dreamed a dream in time gone by
When hope was high and life worth living
I dreamed that love would never die
I dreamed that God would be forgiving.
Then I was young and unafraid
And dreams were made and used and wasted
There was no ransom to be paid
No song unsung no wine un-tasted.
But there are dreams that cannot be
And there are storms we cannot weather...
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Посакував само уште вечерва да бидеме заедно.Уште оваа последна вечер,иако знаевме дека за нас нема иднина.Никогаш не можеше да сватиш колку те сакав.А ти си поигра со моите чувства,ми нудеше лажна надеж дека некогаш ќе биде подобро.Ме остави да чекам,во неизвесност да седам и да мислам дали ке се јавиш пак????А јас сум виновна што не те запрев и не ти реков застани твоја сум...Вечерва не смеам ни да помислам дека во мене постои нешто,нешто за тебе,за нас.
Ме боли твојата рамнодушност....
 
Последно уредено:
S

SpaceTraveler

Гостин
Помина многу време од кога не сме заедно. Денес помислив на тебе и ми беше тешко, после месеци поминати, но болката дојде за да ја победам и го сторив тоа. Продолжувам сам и среќен сум, ми тече некако животот, другари, седенки... го замислив твојот лик денес кристално чисто, но морав да бидам строг кон себе и да се повлечам од тој емотивен трип, готово е нели? Еве го тој момент од кој што се плашевме, но не е ништо страшно... и без нас, животот оди напред.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
3.136
Мислев дека можеме да останеме пријатели, но денеска сфатив дека љубомората е појака од мене.
Cos I'm slipping away like the sand to the tide. And my knees are weak, and my mouth can't speak, fell too far this time...
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Сега кога те изгубив сватив колку те сакам.Прости ми за се што ти направив.Знам дека си поиграв со твојата љубов,но прости ми,тоа сум јас твоето немирно девојче. Сега кога си далеку од мене сватив колку ми значиш.Сватив колку болка ти нанесов додека сакав други но што ќе правиш тоа сум јас твоето немирно девојче.Ти се смеев во лице кога ми рече дека ме сакаш но тоа сум јас твоето немирно девојче.Ми даде букет од рози кога засекогаш си одеше не те ни бакнав знаеш јас сум немирно девојче.И сега кога ми недостасуваш и кога барам да ми простиш,немој не прави го тоа зошто сеуште сум немирно девојче.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Vo ovaa teska i krvava nok uste ljubovnite pesni mi falat u pizdu mater zabegav skroz. Mi treba teska uteha deka se ke bide vo red.[DOUBLEPOST=1468284613][/DOUBLEPOST]"Ама будалата не знаеше да покаже, не знаеше што беше повредно дали неговата суета, его, неговиот инат или личноста која за таа иста будала ќе го дадеше своето срце, својот последен здив ако беше потребно ........
И не те обвинувам што не сакаше веќе да чекаш ..... Повеќе не веруваше во мене, иако знам дека ме сакаше кога си отиде и можеби ја насети искреноста во длабочината на моите очи кога ти реков дека се сфатив и дека можам и поинаку ..... Барем да имаше сили за уште едно мое ветување, зарем мораше да се смениш, зарем мораше да ми завртиш грб и да заминеш ..... Зарем мораше да постанеш јас ???"
Neka se jave clenot koj gi napisal ovie zborovi togas ke moze da me svati.
 
Последно уредено:
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ne,nemozam da se zasolnam vo tvoite race i nemozam da ja vpijam toplinata na tvojata pregratka, nitu da go vkusam nektarot na ljubovta od tvoite usni.No sepak nisto ne me sprecuva da te sakam i toa e mozebi edinstvenoto nesto sto mozam da go napravam.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Дали е вистина ова што се случува?
Не можам да те имам повеќе?
Мислам дека полека слабеам и се губам во сопствените стравови дека со тебе ќе живеам во мислите...?
Сакам да бидам јак да продолжам да се борам за тебе па макар траело тоа со години... :(

Не очекував.

:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom