Во Србија, околу 200.000 луѓе под влијание на секти

  • Креатор на темата oon
  • Време на започнување
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Е тука би настанал проблем....
--- надополнето: 29 мај 2012 во 01:26 ---


Ги имаше скоро низ сите поголеми градови во Македонија колку што знам јас.
Незнам,не сум запознаен добро со овие работи,ја сум од Велес и досега немам слушнато за ваква работа...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Незнам,не сум запознаен добро со овие работи,ја сум од Велес и досега немам слушнато за ваква работа...
Јас така имам слушнато, е сега колку е точно незнам. Инаку, знам дека во Струмица пред едно 6-7 години многу се зборуваше за нив. Имаше муабети дека наводно секоја вечер се собирале на градските гробишта, пренесувале жртви и сл такви работи. Додуша не познавам ниту еден што бил во сектата, ама ете муабети се шират, кој ке ти каже точно што и како било...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Јас така имам слушнато, е сега колку е точно незнам. Инаку, знам дека во Струмица пред едно 6-7 години многу се зборуваше за нив. Имаше муабети дека наводно секоја вечер се собирале на градските гробишта, пренесувале жртви и сл такви работи. Додуша не познавам ниту еден што бил во сектата, ама ете муабети се шират, кој ке ти каже точно што и како било...
Незнам точно ама морничаво е...да се слуша и зборува занив..
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Секоја секта е култ, а секоја религија започнува како култ. Луѓето пристапуваат во нив од најразлични причини. Чувство за припадност кон одредена група, мистицизам, користољубие и остварување на лични интереси, авантура или просто веруваат во иста цел како и сектата. Постојат секакви видови секти, од мирољубиви како јеховини сведоци и сл. Во Христијанството има многу секти. Исто и во Исламот, вахабистите се вид секта. Сатанистички секти се доста опасни зошто има жртвоприносување и злоупотребуваат со дроги сл. глупости. Секоја секта, па и религија има за цел идоктринирање и перење на мозок. Христијанството започнало како култ на личноста на Исус, имал 12 апостоли?! Тоа не ви звучи како почеток на мала секта која прераснала во религија. Најголем доказ дека започнале како култ на една личност (харизматичен лидер) е дека религијата ги носи нивните имиња. Па од таму се нарекува Христијанство, Будизам, Вахабизам....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Јас се што имам на светов можам да ставам на тоа дека таа „Црна ружа“ не постои! Ни во Хрватска, ни во Србија, ни во Македонија ни никаде!
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Во Србија, околу 200.000 луѓе под влијание на секти: Следбениците на „Црна ружа“ ја пијат дури и својата крв


28 МАЈ 2012

Во Србија има повеќе од 150 секти, под чие влијание се околу 200.000 луѓе, а најагресивна е Црна Ружа, тврди познавачот на сектите Димитри Пастуовиќ.

- За прием во сатанска секта Црна Ружа, се организира "црна миса". Во текот на овој ритуал сите јадат црн леб, и молитвата, Оче наш, ја изговараат одназад! Главните состојки на црниот леб се брашно и крв од животни, но не е исклучено користење на сопствената крв. Мисата завршува со конзумирање на дрога и оргии. Потоа на своето тело тетовираат знаци кои личат на ѓаволот, кого исто така го нарекуваат Луцифер или Тигота. Постојат и такви кои тетовираат крст на стапалата на нозете како би го газеле - објаснува Пастуовиќ, пренесува „Аваз“.

Павле Ковачевиќ, доктор по социјална медицина, предупредува дека потребата да се биде дел од секта е болест на зависност и треба да се лечи.

- Ритуалните собири и приказните за духовните лидери во мозокот стимулираат лачење на хормони на среќа ендорфин и допамин. Овие хормони предизвикуваат расположение слично на она кое се постигнува со дрога. Жртвата станува зависна и треба да и се врати кон лидерот - вели Ковачевиќ.

Сектата, по дефиниција, значи мала група која се отцепила од матичната религија и таа регрутира главно млади луѓе, на кои првично им обезбедува сексуални услуги и ги наведува на дрога.
http://sky.mk/svet/23062.html?task=view
Леле ако фатам некој од овие, ќе им го приредам јас пеколот кој толку го посакуваат. Прво ќе им го однесам на вахабистине, а сите знаеме колку се толерантни према ваквите, само кога ќе чујат шејтан. После јас ќе им покажам мое мислење према нив. Има мајчиното млеко да го исповратат. За овие не помага психијатриска болница. Едино лечење е на ваков начин за нивните лидери

Сликата избришана - од Мод.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Леле ако фатам некој од овие, ќе им го приредам јас пеколот кој толку го посакуваат. Прво ќе им го однесам на вахабистине, а сите знаеме колку се толерантни према ваквите, само кога ќе чујат шејтан. После јас ќе им покажам мое мислење према нив. Има мајчиното млеко да го исповратат. За овие не помага психијатриска болница. Едино лечење е на ваков начин за нивните лидери
Исти гомна се и Вахабистите, за мене сатанисти и вахабисти се исти...:tapp:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Исти гомна се и Вахабистите, за мене сатанисти и вахабисти се исти...:tapp: Немам намера да ги провоцирам муслиманите, бидејки сите муслимани не се исти..
Вехабистите не ги споредувај со сатанисти те молам. Тие се фанатизирани "верници" кои одбегнуваат оргии и неморал, а први на удар на вехабистите ќе бидат оваквите како Црна Ружа и остали сатанистички срања, ако ги откријат. А тоа што се против немуслиманите тоа е друга работа, за тоа ќе следат казни како во Чеченија кога Спетсназ и паравојската на чеченскиот претседател Разман Кадиров им го дотерува паметот на овие како вехабистите.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Вехабистите не ги споредувај со сатанисти те молам. Тие се фанатизирани "верници" кои одбегнуваат оргии и неморал, а први на удар на вехабистите ќе бидат оваквите како Црна Ружа и остали сатанистички срања, ако ги откријат. А тоа што се против немуслиманите тоа е друга работа, за тоа ќе следат казни како во Чеченија кога Спетсназ и паравојската на чеченскиот претседател Разман Кадиров им го дотерува паметот на овие како вехабистите.
Абе и да е така по убо е и вехабистите и сатанистите да се исчистат од светот, овие се проблем и за Христијанството и за Исламот...
 
B

Black Guard

Гостин
Леле ако фатам некој од овие, ќе им го приредам јас пеколот кој толку го посакуваат. Прво ќе им го однесам на вахабистине, а сите знаеме колку се толерантни према ваквите, само кога ќе чујат шејтан. После јас ќе им покажам мое мислење према нив. Има мајчиното млеко да го исповратат. За овие не помага психијатриска болница. Едино лечење е на ваков начин за нивните лидери

Ова е јавен форум-егзекуции мислам дека првенствено е неетички да постираме а камо ли да се фалиме со истите па дури и да тврдиме дека ќе им го направиме тоа на оние секташи не гледајќи дека така стануваме монструми побетер и од бнив.

Тргни ја сликата ако можеш.
--- надополнето: 31 мај 2012 во 23:35 ---
Исти гомна се и Вахабистите, за мене сатанисти и вахабисти се исти...:tapp:

Не сте далеку ама има повеќе типови на сатанисти(зсначи не се сите исти-некои ниту веруваат во сатана дека постои)-има објаснување во темата а вахабистите објаснуваат со автомобили бомби.


Туку ова е навистина СЕРИОЗНО-пред неколку години така прочитав за продорот на сектите посебно во србија и луѓе божји се изненадив кога на листата на секти/култови во србија се присутни Аум Шинрикјо-секта која воедно е прогласена за терористичка организација и е прва терористичка организација која успеала да изврши синтеза на оружје за масовно уништување,хемиско-Сарин поточно(најверојатно најслабата модификација и концентрација) и тоа велат во DIA(Defence Intelligence Agency)ја премина црвената линија-терористи постигнаа успех креирајки WMD(CIA-шите само читаат весници,анализираат слики,видеа,па ако птица запеала на видеото со терористи повикуваат биолози да кажат каде живее таа птица па така да ги најдат терористиве,побнатаму поткупуваат,разменуваат податоци....тоа-вистинските Луѓе во Црно се DIA+NSA-многу потешка работа имаат од читање новини и подмитувцање)поентата е штом јапонциве стигнале до србија што е со останатите конкретно апокалиптични секти(сатансклите се ситна риба за овие) со самодеструктивните кои можат немадејно да извршат напад, било на концерт,на фудбалски натпоревар-овие појави мора да се минимизираат исто и овие нус појави
.
The volatile mix of apocalyptic religious and (New World Order) conspiracy theories may produce violent acts aimed a precipitating the end of the world as prophesied in the Bible."
Во САД веќе се под надзор а треба и овде-па 200 000,а гарант 70% користат дрога тогаш колку продаваат,од каде купуваат,далки препродаваат,замменуваат за оружје или органи-следи ги и среди ги.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Тргни ја сликата ако можеш.--- надополнето: 31 мај 2012 во 23:35 ---
Немозам да ја тргнам, пријави кај модераторите, они може да ми го изменат мислењето т.е. да ја тргнат сликата.
 
B

Black Guard

Гостин
Вехабистите не ги споредувај со сатанисти те молам. Тие се фанатизирани "верници" кои одбегнуваат оргии и неморал, а први на удар на вехабистите ќе бидат оваквите како Црна Ружа и остали сатанистички срања, ако ги откријат. А тоа што се против немуслиманите тоа е друга работа, за тоа ќе следат казни како во Чеченија кога Спетсназ и паравојската на чеченскиот претседател Разман Кадиров им го дотерува паметот на овие како вехабистите.
Спецназ и ОМОН(вториве се како единица за брзо распоредување и интервенции-ЕБР кај нас)Не дотеруваат ничиј памет туку јавно се резилат убивајчи се што е над 15-16 години па до 55-60 години т.е военоспособно население!!

Руската држаца изврши државен тероризам,воени злосторства и геноцид врз Чеченците,кои немајќи друга опција топката ја префрлија од фронт и пушки во училишта,театри метроа или поточно на тероризам одговорија со тероризам.

Кога НАТО би го применил ова во Авганистан...бајаги критики ќе има,а за русија се толерира геноцидот врз Чеченците.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Спецназ и ОМОН(вториве се како единица за брзо распоредување и интервенции-ЕБР кај нас)Не дотеруваат ничиј памет туку јавно се резилат убивајчи се што е над 15-16 години па до 55-60 години т.е военоспособно население!!

Руската држаца изврши државен тероризам,воени злосторства и геноцид врз Чеченците,кои немајќи друга опција топката ја префрлија од фронт и пушки во училишта,театри метроа или поточно на тероризам одговорија со тероризам.

Кога НАТО би го применил ова во Авганистан...бајаги критики ќе има,а за русија се толерира геноцидот врз Чеченците.
Ај темава е за овие гомнава, не за вехабисти и чеченци, нека се отвори друга тема ќе дискутираме за тоа.
 
H

HITCH

Гостин
Овие уште се млатат? Се` си мислев дека напреднале малку, демек 21. век, ова - она... :pos:

Инаку, мене ми е ептем несфатливо некој, кој не ти значи ништо, да побара од тебе да си го шараш телото со бесмислени тетоважи и уште бетер, а сепак најважно, - да си го одземеш животот, за да му покажеш лојалност, а уште капак на се` и пари да му дадеш оти си решил да се самоубиеш. Кои пациенти...!!!

Овие ми се бетер од GLBT - бандата, оти за нив ќе си речеш си поиграла мајката природа со нив, ама овие пациенти не верувам дека некој може да ги сфати.

П.С. Ова е знак дека народот не само што осиромашел финсниски и го допрел дното, туку и најстрашното од сите зла - духовно го допрел дното. Обично кога си во безизлез бараш алтернатива. Па, ако дојде ред сектите да бидат алтернатива за излез од целиот хаос во кој западнале, тоа значи дека државата се соочува со споро но сигурно распаѓање. (Се` едно за која држава се работи, оваа бројка од 200 илјади луѓе е премногу.)
 
B

Black Guard

Гостин
Инфо има или листа на сектите некој да биде доблесен и да ни приложи мислам дека би придонело за поопширна дискусија,чисто ме интересира колку е О.Т.О присутен и оној со 90-сеттина ролс ројс "мудриот" ОШО:tapp: ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom