Војна со Грција!

М

Мартин`

Гостин
Не ја пратам играва ич и ништо не разбирам ама ме интересираше што е поентата, како го освојуват тоа?Пример еве им го земете Солун на карта светска сите го гледаат македонски дека е и ако ја освоите цела грција, не постјат веќе или како фунцкионира тоа.Што ако победите?
Да ќе го гледаат другите на мапа дека е Македонски тој регион, ќе го користиме бонусот што таа држава го има во тој регион (пр некој ресурс: железо, алуминиум, жито итн) и плус целото население што е во тој регион ќе живее кај нас и ќе мора да работи секако доколку не купи карта и се пресели. Темно зелените региони погоре на мапата се нашите региони ..Во моментов се води војна за Егејска Македонија и водиме 6-5 во рунди (а кој зема прв 8 е победник) секоја рунда трае по 1 саат и 40-тина минути просек. Се надеваме дека до крајов на денот ќе ја освоиме Егејска па наскоро да стигнеме и до Централна иако ќе биде ептен тешко. Во моментов Македонија има вкупно 18 региони од кои 3 се оригинални, 1 имаме окупирани на Швајцарија и 13-14 на Италија :)
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Моментот за кој дишев: 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.580
Поени од реакции
835
Им покажавме со каков инат си имаат работа да знаат ѓупците да си имаат на ум засекош. :)
Туку знае ли некој овој ScymeX колку инфлуенс направи во сите битки вкупно? Стигна ли до 30 милиони?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.493
Поени од реакции
9.291
Ги помочавме у нивна игра !
Колку ли само пари фрли ScymeX :pos:
 
М

Мартин`

Гостин

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Камо да биде вака засекогаш:Инаку... не се селете во Македонија, останете во Ломбардија.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Се бара некој што ќе напише многу провокативна статија против Жителите на ЕТИОПИЈА.
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Ги спојавме териториите ... јеееееееееееееее
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
odete tepajte gi vostanie pravat:)
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
јас истепав 4-5 сеа та е кој колку може :Р
 
На врв Bottom