Војна со Грција!

Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462

Конечно по повеќе од 7 месеци игра дојде тоа што сите го очекувавме!
Грција прва не стави за природен непријател!
Еве го грчкиот закон кој е поднесен само 3 минути пред нашиот.
Сега да ги видиме малце фактите!
Грција има 8700 државјани и просечен левел е 22!
Македонија има 13300 и просечен левел е 21!
Но во секое време во Македонија има скоро дупло активни онлајн играчи!
Сега да видиме за направена штета!
Грција има направено околу 2 300 000 000 и има околу 6000 активни борци!
Македонија има направено 1 700 000 000 со 8800 активни борци!
Но Грција во играва е од самиот почеток, а Македонија е додадена од пред 7 месеци!
За уште подобар резултат потребни ни се што повеќе активни играчи!
За да се регистрирате кликнете на линков!
http://www.erepublik.com/en/referrer/filozof123
Кога ќе се регистрирате немојте никако одма да се борите!
Прво прочитајте го внимателно туторијалов!
Доколку имате сеуште нешто нејасно дојдете на официјалниот канал на еМакедонија!
Тука постојано има преку 150 луѓе!
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Јако ќе е со Грција, ќе треба тактички да се изигра. Влегуваат во Апулија и после се бориме на апенинскиот полуостров
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
од каде ги ископа бе 8 800 активни борци..1 000 да сме некаде активни борци јас ќе сум задоволен..
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
кај мене се само кинези се појавија......ако не трипам...имаше и бразилец :)
имаме лек и за лебарки :)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Поубав порнич не сум гледал во последниов период.Scyme сам ги сексаше :):):).Ајде сеа со иста сила да си го земеме и СОЛУН!!!!!!!
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Се испукав денес над грцине. :fuckyeah:
 
С

сашенко

Гостин
Поубав порнич не сум гледал во последниов период.Scyme сам ги сексаше :):):).Ајде сеа со иста сила да си го земеме и СОЛУН!!!!!!!
Не ја пратам играва ич и ништо не разбирам ама ме интересираше што е поентата, како го освојуват тоа?Пример еве им го земете Солун на карта светска сите го гледаат македонски дека е и ако ја освоите цела грција, не постјат веќе или како фунцкионира тоа.Што ако победите?
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Не ја пратам играва ич и ништо не разбирам ама ме интересираше што е поентата, како го освојуват тоа?Пример еве им го земете Солун на карта светска сите го гледаат македонски дека е и ако ја освоите цела грција, не постјат веќе или како фунцкионира тоа.Што ако победите?
Ако ја освоиме цела грција ќе можат да кренат востание и да враќет дел по дел, ги користиме сите региот нивни за ресурси (значит имаме бонус) . Ако победиме сатисфакцијата е поголема, ќе се гордееме со тоа и ќе тргаме сеир :) За мене е доволно :)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Не ја пратам играва ич и ништо не разбирам ама ме интересираше што е поентата, како го освојуват тоа?Пример еве им го земете Солун на карта светска сите го гледаат македонски дека е и ако ја освоите цела грција, не постјат веќе или како фунцкионира тоа.Што ако победите?
Ти објасни Хогар7.Нема да биде крај на играта ама ке биде едно огромно достигнување да се победат гејциве кој фрлаат огромни пари(евра) и се постара држава од нас.После можат да си ги вратат териториите.Исто и софија(Пиринска македонија)ја имавме освоено.Ама Татарите си ја вратија :)

--- надополнето ---

Ако ја освоиме цела грција ќе можат да кренат востание и да враќет дел по дел, ги користиме сите региот нивни за ресурси (значит имаме бонус) . Ако победиме сатисфакцијата е поголема, ќе се гордееме со тоа и ќе тргаме сеир :) За мене е доволно :)
Ја за ова играм брат цело време.Не ме интересира барем да 2-3 дена да ја имаме Македонија.Ако ја освоиме а на добар пат сме да ја освоиме ке ми се направиме меракот ептен има да пукам сеири по грчки весници па и за бан нема да ме боли ич :)
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Ја за ова играм брат цело време.Не ме интересира барем да 2-3 дена да ја имаме Македонија.Ако ја освоиме а на добар пат сме да ја освоиме ке ми се направиме меракот ептен има да пукам сеири по грчки весници па и за бан нема да ме боли ич :)
Добро само не претерувај ептен со вулгарности, а инаку мора сеир на гејциве да се тера.. Шиме се врати тепаме сигурно :)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Добро само не претерувај ептен со вулгарности, а инаку мора сеир на гејциве да се тера.. Шиме се врати тепаме сигурно :)
Да да конечно дојде сеа им ја еб*вме пак мајката :):)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ok... we r screwed :S ...be afraid ...be very afraid :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom