Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.663 79,1%
  • Не

    Гласови: 439 20,9%

  • Вкупно гласачи
    2.102
Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
630
Побарајте скалата на кардашев мислам дека се викаше за тип цивилизации.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.151
Поени од реакции
4.545
Covid bill includes 180-day countdown for Pentagon to make UFO disclosures
Ај да видиме што ќе открие Пентагон по истекот на рокот, а може и порано...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.151
Поени од реакции
4.545
Се ближи рокот односно истекуваат тие 180 дена за Пентагон и тајните служби да ги изнесат јавно сите податоци за UAP/UFO... Дали светот ќе остане шокиран?

Протекоа деновиве доста информации, се појавија снимки од УАП во форма на триаголник снимено од Американската морнарица, објавено од страна на Џереми Корбел:


Се појавија и нови слики направени од пилот на Америкнаската Армија, односно 'Бетмен балонот' кој се наоѓа на височина каде што балон на хелиум не може да стигне а и колку глуп би требало да биде пилотот да слика балон... Како и да е сликано е од повеќе агли и има различна форма (или се работи за повеќе летала), овие информации протекоа од Џорџ Кнап:


Инаку Џорџ Кнап и Џереми Корбел се творците на документарецот за Боб Лазар... Познати се и по тоа што во 2017 објавија снимка од страна на пилот кој брка неидентификуван летечки објект и го лови на својот радар и притоа комуницира со други пилоти, во тоа време многу скептици ја оценија снимката како лажна за во 2020 да си ги изедат зборовите кога Пентагон ја призна како автентична и беше пренесена од сите меинстрим медиуми...
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.151
Поени од реакции
4.545
Да се надоврзам на постот, денес Пентагон ја потврди автентичноста на снимката и сликите, направени се од персоналот на морнарицата... Сеуште нема многу податоци, потврдена е по барање на граѓани преку емаил кои го користат актот на 'freedom of informations', најверојатно деновиве ќе има повеќе информации по меинстрим медиуми...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom