Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Се, се, ама видов дека сте ги поврзале вонземјаните со религијата. Незнам дали да плачам или да се смеам. :гик:
Прочитај прво па псоле донеси закључок.

No, o Nefilima se govori i u nekim drugim spisima. Jedan od njih je svakako Knjiga proroka Enoha u kojoj se govori o palim anđelima koji uzimahu ljudske kćeri sebi za žene i božjoj kazni za takvo njihovo ponašanje.

Ovu knjigu otkrio je škotski istraživač Džejms Brus 1773. u Abisiniji (današnjoj Etiopiji). Napisana je u II ili I veku pre Hrista i veruje se da je predstavljala veoma uticajan izvor za rane jevrejske i hrišćanske mislioce, kao i za pisce brojnih novozavetnih knjiga. S toga ne treba čuditi da su crkveni Oci u prvim vekovima pristajali uz tezu kako su Nefili potomci palih anđela i kćeri ljudskih.

целиот текст овде

http://web-tribune.com/iza-kulisa/sumerski-spisi-5-000-p-n-e-10-planeta-naseg-suncevog-sistema-je-nibiru-na-njoj-se-nalaze-tvorci-ljudskog-roda-video#
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Прочитај прво па псоле донеси закључок.

No, o Nefilima se govori i u nekim drugim spisima. Jedan od njih je svakako Knjiga proroka Enoha u kojoj se govori o palim anđelima koji uzimahu ljudske kćeri sebi za žene i božjoj kazni za takvo njihovo ponašanje.

Ovu knjigu otkrio je škotski istraživač Džejms Brus 1773. u Abisiniji (današnjoj Etiopiji). Napisana je u II ili I veku pre Hrista i veruje se da je predstavljala veoma uticajan izvor za rane jevrejske i hrišćanske mislioce, kao i za pisce brojnih novozavetnih knjiga. S toga ne treba čuditi da su crkveni Oci u prvim vekovima pristajali uz tezu kako su Nefili potomci palih anđela i kćeri ljudskih.

целиот текст овде

http://web-tribune.com/iza-kulisa/sumerski-spisi-5-000-p-n-e-10-planeta-naseg-suncevog-sistema-je-nibiru-na-njoj-se-nalaze-tvorci-ljudskog-roda-video#
Да Зоте, ова е веќе делумно познато. Никој не одрекува дека порано луѓето виделе. Ама ти спореди НЛО со демони и незнам што. :)
 

König

Гостин
Член од
29 октомври 2014
Мислења
215
Поени од реакции
575
Sustestvata koi od vreme na vreme bivaat viduvani od lugjeto voopsto ne se ''vonzemjani'' tuku ziteli na planetava vo druga dimenzija.
Tie imaat sposobnost da preminuvaat vo nasata dimenzija, nie seuste ne. Nivnite letacki cinii se toa sto se voenite avioni za nas.
Mnogu od niv se infiltrirani vo nasata dimenzija I ziveat undercover.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Да Зоте, ова е веќе делумно познато. Никој не одрекува дека порано луѓето виделе. Ама ти спореди НЛО со демони и незнам што. :)
Тоа е објаснувањето од православно гледиште, дека одредени појави на небото и контакти на некои луѓе не биле со нло од други цивилизации тук утоа се паднатите ангели кои станале демони, и кои можат разни форми да направат и да го обманат човекот. Значи нема логика 200 години откога се почнува јавно да се пишува и збори за нив да не се појават во јавност. Мене ова ми е нај логично.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Се, се, ама видов дека сте ги поврзале вонземјаните со религијата. Незнам дали да плачам или да се смеам. :гик:
Не е нова теорија ова, стара школа е. Уште во 50те години почнаа да ги интерпретираат како демонски појави (но нели, во ново руво). Ова сега денес е само обид да се создаде униформен концепт кај паранормалното. Постоењето на вонземјани, а во исто време и духови/демони/ангели, создава раздор помеѓу две страни кои повеќе веродостојна ја сметаат едната или другата, и ова е само обид да се спојат двете страни во една кохезивна целина и да се објаснат. Имало обиди и кај другата страна, каде дури и појавите како демони, ангели и духови се објаснуваат низ некаква призма на вонземска база.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Случајно се вклучив во форумов немам многу прочитано ,ги прочитав само последните неколку страни.За НЛО се интересирам некаде од 1998г. а прочината сега не би сакал да ја спомнам.Редовно од догаш гледам документарци во врска со оваа тема.Штом веќе како што читам се поврзуваат религија и НЛО зошто не би се поврзал и Дарвин.Па ако некој има некаква претпоставка за ова нека даде коментар.Едно скалило при еволуцијата на човек од мајмун недостига,а нашата ДНК се разликува некаде 1.5% од онаа на мајмуните.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Случајно се вклучив во форумов немам многу прочитано ,ги прочитав само последните неколку страни.За НЛО се интересирам некаде од 1998г. а прочината сега не би сакал да ја спомнам.Редовно од догаш гледам документарци во врска со оваа тема.Штом веќе како што читам се поврзуваат религија и НЛО зошто не би се поврзал и Дарвин.Па ако некој има некаква претпоставка за ова нека даде коментар.Едно скалило при еволуцијата на човек од мајмун недостига,а нашата ДНК се разликува некаде 1.5% од онаа на мајмуните.
Toa e лагата која сакаат да ја пласираат дека вонземјани не створиле. Дури сакаат и ангелите од библијата да ги престават како вонземјани. Да, тие логички се надвор од земјата створени, но не припаѓаат на друга цивилизација, туку тоа е царството небесно.

 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Toa e лагата која сакаат да ја пласираат дека вонземјани не створиле. Дури сакаат и ангелите од библијата да ги престават како вонземјани. Да, тие логички се надвор од земјата створени, но не припаѓаат на друга цивилизација, туку тоа е царството небесно.

Види вака.Има многу документарци со разни тези и претпоставки што можеби се делумно точни.Вистината ја кријат посебни служби што се задолжени за тоа и делуваат секаде во светот.Причината зошто е така не ја знам.Значи доколку постои снимка и е веродостојна т.е. чисто се гледа тие тука делуваат или конкретно на youtube некои снимки исчезнуваат само за неколку часа и неможеш повеќе никаде да ги најдеш.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Види вака.Има многу документарци со разни тези и претпоставки што можеби се делумно точни.Вистината ја кријат посебни служби што се задолжени за тоа и делуваат секаде во светот.Причината зошто е така не ја знам.Значи доколку постои снимка и е веродостојна т.е. чисто се гледа тие тука делуваат или конкретно на youtube некои снимки исчезнуваат само за неколку часа и неможеш повеќе никаде да ги најдеш.
Тие појави на тие снимки не се од друга цивилизација. Зар ако сака некоја друга цивилизација да се појави и да му се објави на светот ќе може некој тоа да го скрие?
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Zboruvam od iskustvo a ne na pamet . Postoi sluzba od strana na SAD koja rabori na ovie slucai.Ne znam zosto e toa taka .
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Zboruvam od iskustvo a ne na pamet . Postoi sluzba od strana na SAD koja rabori na ovie slucai.Ne znam zosto e toa taka .
Ајде логички, америка каква земја е? Безбожничка, така? све деструктивно од таму доаѓа, права на хомосексуалци, бордели, итн. Според религиски погледи посотјат невидливи суштества кои се нарекуваат демони. Ние не можеме да ги видиме зашто гледаме во 3д. Но ак онекој го слави станата логички е да бидат на негова стран и во негова служба. Таа служба на САД токм усо тие соработува и го лаже народот дека се тоа вонземски цивилизации од друга галаксија или друга планета.[DOUBLEPOST=1418919121][/DOUBLEPOST]Еве уште еден доказ дека нло и ванземаљци се креирани и конторлирани од новиот светски поредок. Веќе не е тајна каква функција има Папата и ватикан во светот. Еве погледајте -


September 9, 2014 by Light Worker 29501
Vatican Preparing Statement on Extraterrestrial Life

Pope Francis is reportedly preparing a major world statement about extraterrestrial life and its theological implications.


http://starshipearththebigpicture.com/2014/09/09/vatican-preparing-statement-on-extraterrestrial-life/

Погледнете го ова видео и ќе ви стане јасно како планираат да го иманипулираат човештвото со инвазија на нло.


повеќе за проекот на следниот линк

http://ourgreaterdestiny.wordpress.com/2014/04/10/pope-project-blue-beam-heads-up-do-not-dismiss/
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве ви одличен документарец кој ќе би ги разјасни работите за 15 минути.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom