Волим Македонију!

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Пуно поздрава из Београда свима који живе у мојој омиљеној страној земљи, Македонији. Тражио сам добар македонски форум и чини ми се да овај није лош. Извињавам се што не говорим ваш лепи језик довољно добро да би писао на њему, али га разумем одлично, надам се да сам и ја довољно разумљив.

Нисам 100% сигуран да је ово одељак за овај топик, али моје питање је који су најбољи македонски форуми поред овог и коју страницу са туристичким информацијама о МК препоручујете. Хвала, и видимо се пошто мислим да ћу наставити да посећујем Кајгану.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.193
Поени од реакции
34.426
Здраво Синиша!

Околу форумите, неможам да ти препорачам некој друг од македонските, бидејќи (нормално) моето мислење е дека овој е најмасовен и најпосетуван.

Од веб страните кои нудат повеќе информации за македонските градови, ти ги препорачувам:
http://faq.macedonia.org/quicklinks/quicklinks5.html
и
http://www.macedoniancities.com/

Поздрав!
:wink:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Добредојде Синиша и голем поздрав.

Јас би се надоврзал на Асид со некои линкови:

www.culture.org.mk
www.culture.in.mk
www.ohrid.org.mk
www.skopje.com.mk

Од овие страни ќе најдеш други корисни линкови кои ќе те одведат на други убави места во Македонија

:wink:
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Хвала на брзом одговору. Планирам да одем доле до Кавадарци, јер мој друг има фамилију тамо, па после можда Охрид, Скопље сигурно пар дана.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ако доаѓаш во Скопје и си расположен да се запознаеш со "кајганџиите" кои редовно се собираат и дружат, слободно пиши приватна порака пред да дојдеш! :)
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Мени не треба два пута рећи, тако да...подсетићу те :D
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Друже од кога сме ние странци, ај не заебавај. Дојди у Словенија да видиш што се странци. Хрватска - Словенија, е тука е правата граница, културолошки мислено.
П.С.
”Волим и ја вас!”
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
NikolaP напиша:
Друже од кога сме ние странци, ај не заебавај. Дојди у Словенија да видиш што се странци. Хрватска - Словенија, е тука е правата граница, културолошки мислено.
П.С.
”Волим и ја вас!”
Па хвала Богу да ми је ближа и дража Македонија него Немачка, то је јасно. :)

Имамо много више сличности него разлика, али мени су некако драже разлике. Управо те разлике и волим највише, много више него сличности.:wink:, али без тих сличности не би знао како да волим те разлике. Е па сад, ко схвата, схвата.:icon_mrgr
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Sinisa ,ti da ne imas nekoe poteklo od Makedonija pa te privrzuva nekako ili cisto si imas simpatii kon zemjata?
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Синиша да те ебам (пријателски ова) ти си пандан на нашиве србоманчиња..

Поштуем, поштуем!

Ко ќе доеш у Скопје, идеме на една запивка, обавезно..
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Па сви ми на Балкану имамо потекло од Македонија:icon_mrgr .А неко ближе, не немам. Имам пријатеље Македонце и "полумакедонце" у Србији и Македонији.

Јесте, ја сам македономан.:) И Нитков је исто, а нешто га нема на кајгани у задње време. Јави се, Ниткове! :wink:
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Abe da ne se zaebava ovoj nekoj,vakov Srbin nemav sretnato do sega,lol
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Profa напиша:
Abe da ne se zaebava ovoj nekoj,vakov Srbin nemav sretnato do sega,lol
је ли ово комплимент или не:raz:

Ја сам Србин, а откуд си ти то знао? :wink: Надам се да ниси и ти имао неки лош контакт са Србима као неки на овом форуму.

btw Никола где си нашао ову тему од пре 2-3 месеца да ископаш :icon_redf
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Sinisa напиша:
је ли ово комплимент или не:raz:

Ја сам Србин, а откуд си ти то знао? :wink: Надам се да ниси и ти имао неки лош контакт са Србима као неки на овом форуму.

btw Никола где си нашао ову тему од пре 2-3 месеца да ископаш :icon_redf
Pa kompliment treba da bide, da :)
Mislam deka ja spomna pogore Srbija zatoa.
Ma jas skoro so site Srbi so sum se poznaval i druzel bile nacionalno nastroeni.
Imam i kolega na fakultet Srbin.Dobri prijateli sme no na vakva tema se gazime dosta.Toj tipicno razmisluva kako i sekoj Grk vo odnos na drzavata nasa,a sum se gazel i so mnogu drugi Srbi za MPC.Kao demek se na sala ama jasno ni e se neli?
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom