Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
kiro hametovski напиша:
се согласуем, а башка за девојчињата е понормално, па они побрзо созреваат, ние машките зме зелки до 30-40:)
Ние машките сме зелки до 40 години. После 40 години сме презреани зелки оти не мава андропауза т.е. тако звани мушки климакс а на 50 умираме од некој рак на дебелото црево, на панкреасот или на белите дробови, во краен случај од срцеви удари.

Дури и да ја поминеме пееската, де слепи, де глуви остануваме, така што ептен за никаде сме. Како и да ја вртиш, ни за расол не не бива.

Еееееее, ко велев јас дека е тешко да се биде маж, не ми веруваја жените :icon_roll
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не е нормална работа за 14 годишно девојче да има сех
јас мислам дека најидеална возраст за прв сексуален однос кај девојчињата треба да е негде 18 години а може и 17 сепак во тие години веќе е повозрасна да речеме а на 14 15 години е па тоа веке се знае што ќе бидне од таква

Macedalien напиша:
Ние машките сме зелки до 40 години. После 40 години сме презреани зелки оти не мава андропауза т.е. тако звани мушки климакс а на 50 умираме од некој рак на дебелото црево, на панкреасот или на белите дробови, во краен случај од срцеви удари.

Дури и да ја поминеме пееската, де слепи, де глуви остануваме, така што ептен за никаде сме. Како и да ја вртиш, ни за расол не не бива.

Еееееее, ко велев јас дека е тешко да се биде маж, не ми веруваја жените :icon_roll
Цар си брату !!!!
 
Член од
18 март 2006
Мислења
404
Поени од реакции
3
Според мене најдобра возраст за имање на првиот сексуален однос е 17-18 години, затоа што на таа возраст веќе почнуваме да се издигнуваме како личност, повеќе сме свесни за одлуките што ќе ги донесеме, а воедно и физички и психички на таа возраст сме поспремни. Но, 75% од девојките што ги знам, тоа го направиле на 14-15 години, па сега во градот имаат статус на „к*рви“, имаат проблеми во школо, проблеми со родителите... еден куп проблеми. Затоа деца... ехее цел живот е пред нас, ај да не брзаме толку, има време за се. :wink:
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
FortunE напиша:
Па токму за тоа дискутираме, дали е нормално едно девојче од 14 години да има секс. Многу добро знам што се прави.
аааааа.... епа тогаш нормално е :))
 
Член од
14 април 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
MOETO MILENJE E OD 17 DO 18G A NA DEVOJKITE KOI NA 14G BI SAKALE DA IMAAT SEKSUALEN ODNOS BI MU KAZALA DEKA IMAAT VREME ZA TOA

[Напомена од FortunE: во иднина не пишувај со големи букви, читаме и мали:)]
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас мислам дека секоја кога се почувствува зрела и подготвена со соодветен партнер, од љубов, може.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
знаете како иде денеска секое машко ако му се отвори шанса за да има однос со некое девојче тоа веднаш се остварува...
сепак сакам да кажам вака за нова година требаше да имам однос со мојата девојка а она сепак има 16 год исто како мене и сепак ја седнав да и направам муабет за тоа дека е премногу малечка за да ја изгуби невиноста.сепак она како и секое девојче ке се навреди сепак и објаснив да не се лути и да не биде навредена.тоа она го прифати и после подолго време она самата дојде и ми вика Марио размислив за тоа што ми кажа и вистина си имал право.сепак да се вратам на темата мислам дека премногу е рано младинава што имаат толку рано однос
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ece
N

NeMiRnA

Гостин
Pod 18-19 god nikako,seuste ne e spremna licnosta nitu fizicki nitu psihicki za eden takov potfat,aman zasto da se brza ima cel zivot pa neka se fuka posle kolku saka.Ostanuvaat dlaboki tragi vo psihata ponatamu,zasto uvek koga e prerano ima kaenja ne trebase ili sto jas znam,pa posle se javuvaat stravovi u smisla ako bile ostaveni(sto najcesto se desava vo tie vrski koga partnerite da imaat po 15-16)povtorno da ne bidat ostaveni,nekoi pa stanuvaat frigidni,eden kup gluposti od sto nemoze da se strpat,osven ako ne se raboti za licnost sto k ja boli za se pa i za toa pa cel zivot si ostanuvaat takvi i ne sozdrevaat i se sretnuvaat pod imeto maalska kurva.Sto se tice mene prva bracna nok seriozna sum,ama strav mi e da postiram na taa tema maskite mi se mnogu loso nastroeni i lom gi praat zenite!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
NeMiRna напиша:
Pod 18-19 god nikako,seuste ne e spremna licnosta nitu fizicki nitu psihicki za eden takov potfat,aman zasto da se brza ima cel zivot pa neka se fuka posle kolku saka.Ostanuvaat dlaboki tragi vo psihata ponatamu,zasto uvek koga e prerano ima kaenja ne trebase ili sto jas znam,pa posle se javuvaat stravovi u smisla ako bile ostaveni(sto najcesto se desava vo tie vrski koga partnerite da imaat po 15-16)povtorno da ne bidat ostaveni,nekoi pa stanuvaat frigidni,eden kup gluposti od sto nemoze da se strpat,osven ako ne se raboti za licnost sto k ja boli za se pa i za toa pa cel zivot si ostanuvaat takvi i ne sozdrevaat i se sretnuvaat pod imeto maalska kurva.Sto se tice mene prva bracna nok seriozna sum,ama strav mi e da postiram na taa tema maskite mi se mnogu loso nastroeni i lom gi praat zenite!
Било тоа, во далечната 1949-та...
Не се согласувам.
 
Член од
14 април 2006
Мислења
76
Поени од реакции
0
Togas koga nekoj ke se pocustvuva spremen za toa. Individualno e. No najvazno od se: Zabavuvaj se, uzivaj ama koristi kondomi!!

:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Pravo vreme za gubenje nevinost..

Sto mislite.. Koga e najOk da se izgubi nevinosta? Znam deka poveketo ke kazete: "Togas koga ke se cuvstvuvas spremen za toa" no ustvari kolku godini odprilika se najdobri spored vas?..
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Soulsearcher напиша:
Ако си 15+ одговорот е СЕГА.
Глупости :tapp:. ако си педофил тогаш е ок.
така де ако може да запали сијалица може да има секс. ц ц ц недај боже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom