Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Не знам ја тоа која година, ама по тоа шо праат муабет другарите у друштво, не често ама се случува тоа да е темата, повеќето зборат дека првиот однос го имале после 16 или околу: „па фала богу 16 сум“..или ке речат „ми се пружи прилика“ и тн..
така да и јас не знам баш дали пред или по 16, а и да е по 16 ми одговара пошо официјално од 12 00h ја сум веќе 16.. =D

ааа, и уше едно би рекол..
кога и да е најбитно е со некој шо го сакаш, или добро го познаваш, ако не друго барем првиот пат..
мое мислење..
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
So zapnale site na kolku godini? pa fintata e i so koj i dali se cuvstvuvas podgotven. Mladite ko mene mozat da pocustvuvaat pritisok so samoto toa-do tolku i tolku godini treba da ja imas izgubeno nevinosta. pa jebiga individualna rabota e!
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
38
Поени од реакции
1
Првиот сексуален ондос би требало да биде кога ќе се осетиш физички и психички подготвен за тоа а не дали имаш 18 или 15 . Јас првиот однос го имав на 16 па се осеќав потполно зрел и доволно возрасен за такво нешто.Сепак многу зависи од личноста , исто така имам една пријателка која на 11 години изгубила невиност али што пак јас знам може она тогаш се осеќала зрела (јбг) :pos2: или ја начекале со некоја чашка алкохол и ајдеее ја искористиле!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
abe imam edna drugarka cij brat so devojkata izgubija nevinost na 12 ili 13 godini. e toa ne e zdravo. ke im stane dosadno uste pred pubertet:). uste se zaedno decata. imaat vrska od 6 godini i sl. ama nekako ne ide. 13 godini be.
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Маски висе на 16 здивуаваат а цури...тогас коа ке се цувствуваат спремни
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Ц ц ц, 13, 14? :nesvest:
Тогаш се чуствувале спремни? Па да, тогаш се годините кога мислиш дека си пораснал, дека се` знаеш и дека светот е твој...:uvo:
Мислам дека не може да се каже точно возраст, али сепак мислам дека тоа треба да е над 16/17 год. Тогаш се оформуваат посериозни врски... Тие во основно не ги рачунам за врски...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
Po mene, najdobra vozrast za prv seksualen odnos e taa vozrast koga licnosta ke se spoznae samata sebesi. ...
sosema se soglasuvam
no se povekje pisuvaat decava sozreale porano nie na toa vreme si igravme itn
a vo malku podalecno minato koga gi mazele na 15 god togas da ne cekale do 17 :pipi:
tuku denesnive deca se pravat od ljubopitstvo, a i telesno se porano sozrevaat pa najverojatno i porano se vpustaat vo seksualna aktivnost
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Па зависи од должината на врската и разбирањето на партнерите, но сепак мислам не пред 15 години...
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
не зависи од годините, зависи од личноста, ако се осеќа спремна за таков чекор , поготвена психички и физички , тогаш зашто да не ? некој девојки има и на 18 години не се осеќаат уште спремни епа јебига... такада тоа е индивидуална ствар е тоа... кај секој различно... но сепак некако до 14 години не ми иде, тогаш уште не се ни познаваат себеси и го прават тоа од љубопитство ...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
За девојките препорачливо е откако ќе станат полнолетни, но сепак мислам дека најдобро е кога самата личност се чувствува подготвена за тој чин!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
13.309
Според мене теоретски е 15 години ама “етички’ е 18-19 па нагоре
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
nekoj spomna 20 god, luge vas da ne vi fale neso, kakvi 20... eve jas sum 14 ipol... ako e ubavo devojceto, 15 ipol god min, a 18god max, da ne sakate i samija da si stave... ja znam deka ima nekoi zeni i nad 40, a se nevini, vi so mislite zosto??? zenskata poarno da a nemas otkolku da cekas do prvata bracna noc... ne su ulav...
 

JohnWayne

Master
Член од
10 мај 2007
Мислења
194
Поени од реакции
16
da... se vaka zeni koa zboruvaat e so spremanje i podgotvivanje i taka se...
Ali da prasam vaka so samo 1viot pat vi e so razmisluvanje???
zaso do 20 godini potoa site vi se vtori...
A na temava da se vratam. Najdobro vreme e so pobrzo... jas malku zkasniv tuka:)17 fatif:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom