Водењакот пукна : шо прајме сеа?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Замислете жената ве буди со мокри колена. Кој е вашиот прв рефлекс? Дали паничите и што конкретно преземате? Како се одвива процесот на породување и кои се првите рефлекси?

Слободно раскажете си се што ве мачи околу овој момент којшто го менува текот на животот на луѓето... Побарајте совети - дајте си ама праете све за да се удостои рожбата и да биде што побезболно за родилката...

Кој родил бе? Ај размуабетете се па да знаат новиве мајкици што ги чека!!!
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
PUkna i se smeese, malku ja boleshe, malku i mirisase, ama nemashe problem -- krena prema kola posto ne i e prv pat, se nasmea i rece se ke bide vo red.
A onie koi ostanaa pozadi nea, ostanaa i malku zasekirani za sho ke bide, ama i srekjni ke ima bebe... so kure.... ke ni javat kaj i da e preku blackberry.

Da e se kako sto treba da bide i da golemo mu rasti kureto, da e ziv i zdrav, i site da ne raduva. U zivot da nema kusok od dupcinja, ma kakvi i da se...toa ne ni e bitno i sekako ke ne raduva.
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Koga ste vo iscekuvanje na bebe denovite vi se kako godini posebno ako okolu vas gi imate 5 a ova shestovo vi e posledno .Pokraj poteceni noze i race stomakot e edinstveno neshto shto se gleda na vas...se drugo e zanemareno!Lugeto okolu vas glumat zagrizenost a vo sebe si velat"pa daj bre mater mu jebem ispljukaj go veke ednas da mozam da zemam vikend i da skoknam do DC"

I eto se desi...vodenjakot pukna vo 2 am nokeska tecese po nozete po stolot po sve i svashta ....taa imase bolki ali se smeese!Se javi kaj tatka e se javi kaj majka e i posle otide vo Wc da gi isfenira shiskite...jas....go srediv kafeto ja zapaliv kolata toj zede torbicata stavi peshkir na sedishteto i zaminaa....


I rekov so les ne zaboravaj da dishis i pisi mi email ko ke e se zavrsheno!...i taka sea e 3:14 am i jas si cekam i ke si cekam a mozda i nekoja tura mekici ke napram....i to
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Ај да го сефтосаме со кирилица, да научи да пишува по нашки и да се смее утре ко ке на некоја друга ке и пукне водењакот. :D
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
vikas imat nadez americko dete da go naucam da cepat makedonski?MojT zs da ne i to so akcent iskljucivo ohridsko-shtipski molam 8)
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
RaGeAnGeL напиша:
vikas imat nadez americko dete da go naucam da cepat makedonski?MojT zs da ne i to so akcent iskljucivo ohridsko-shtipski molam 8)
Може како неможе, ама исклучиво Охридско-Гевгелиско-Штипски :)
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
RaGeAnGeL напиша:
mojT...jas bas ke probashe

spolajti :wink:
Пробај ти пробај, малку праеш грешки ама напредуваш, ќе те биде кај и да е....(коа ке ти пукне водењако)
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ja napisa nabrzina i ne vide deka greshka napravi ak se mojt da mi se oprostit setiki pocetnik ja bese


ps.vodenjakot pukna...tecese po stolot...
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Mekicive gi spremiv ama nesco sirenjeto ne mi e po merak OBDA ajde pojli da se pocastime zemi go i Mace.....Space donesi od rakijata zs amerikancive od pianje aber nemet ahahahahhahahha
 
Член од
6 март 2005
Мислења
772
Поени од реакции
5
Јас не сватив ништо од тука, ни кој имал бебе, ни кој ќе има бебе, ни што е водењак, ни што не е водењак.. :roll:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
RaGeAnGeL напиша:
Mekicive gi spremiv ama nesco sirenjeto ne mi e po merak OBDA ajde pojli da se pocastime zemi go i Mace.....Space donesi od rakijata zs amerikancive od pianje aber nemet ahahahahhahahha
Domashna luta sesro zlatna za merak...i shopska za meze pram:)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
јузер напиша:
Јас не сватив ништо од тука, ни кој имал бебе, ни кој ќе има бебе, ни што е водењак, ни што не е водењак.. :roll:
Пред да си се родиш си гњурал у водењакот на мајка ти а нејзината матка ти служела како базен т.е. корито. Е сеа - коа водењакот пукнал си дошол на свет ти! Водењакот е пун со плацента и ти пливаш уствари у плацентата што некои го нарекуваат формалин за конзервација на бебиња.

Што ќе праиш при пукање на водењакот кај твојата ценета (идна?) сопруга... Дали ќе бидеш тука? Што ќе преземиш? Дај подучи овие маживе на форум и, аман, нек земат више еден пример од тебе...
 
Член од
6 март 2005
Мислења
772
Поени од реакции
5
Не знам, ова не сум бил во таква ситуација..
Ама мислам дека се знае кога отприлика треба да се породи, и тие денови би требало да ги дочека во болница нели? :wink:
А ако не е така, тогаш појма немам од такви работи и сигурно ќе барам помош, така би изреагирал.. :idea:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom