Влада на Македонија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Овие од ДУИ живеат моментално живот ко продавачкине и касиеркине од Центро и Славија на времето.Школо 4то одделение,плата загарантирана секој 1ви идела не идела на работа,на крај на денот брцни у каса извлечи си неколку од тие со рудар што беа 1000ките и полни торби продукти по принцип фирма части.Таков благодет не наоѓаат нигде у свет
Медена земја.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Луѓе, не знам што имате проблем со ДУИ, тоа е Демократска Унија за Интеграција.
Освен што ќе нè интегрира нас како различни националности, исто така ќе не интегрира и во Европа.
Вие мислите дека тие се некои Албанци, националисти, а немаат ниту А од Албанија во името.
Луѓе, не знам што имате проблем со ДУИ, тоа е Демократска Унија за Интеграција.
Освен што ќе нè интегрира нас како различни националности, исто така ќе не интегрира и во Европа.
Вие мислите дека тие се некои Албанци, националисти, а немаат ниту А од Албанија во името.
ОНА, Ослободителна Национална Армија. Да не беа тие ќе немавме Национална Опера и Балет, Национален Театар, Национална Филхармонија, Национална Академија на Науките и Уметностите. И после Она е крива?
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.490
Поени од реакции
4.720
Како рече еднаш црпе: „Се договоривме за Кирил и Методиј, се договоривме за Цар Самуил, ќе се договориме и за Гоце Делчев”, па ете изгледа се "договориле", и веќе ја разработуваат стратегијата како полесно да помине кај народот.
И после северџаните ќе не убедуваат дека немало продажба на историјата и на националните интереси.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Како рече еднаш црпе: „Се договоривме за Кирил и Методиј, се договоривме за Цар Самуил, ќе се договориме и за Гоце Делчев”, па ете изгледа се "договориле", и веќе ја разработуваат стратегијата како полесно да помине кај народот.
И после северџаните ќе не убедуваат дека немало продажба на историјата и на националните интереси.
Има утре протести за Гоце...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Сакаш да кажеш земјоделците се природно приглупи. Шитни нивата ќе купиш едно крш камионче и 2 тезги на зелено и повеќе пари и помалку работа. Стварно не ми е јасно 300.000 имало луѓе кој незнаат да собираат и одземаат? Знам за спинови и демагогија ама ова тешко се продава...барем јас неможам да верувам во ова. Ептен е сај фај...
jas so izvestuvanje od prva raka. Sekoj den sum na kvantaski sabajle pa potoa na pazar.Eve kako odat rabotite, Za tie sto kupuvaat tezgadjiite i piljarite se e jasno,na se sto ke kupat odat so prodazna cena duplo, uste sto posto. Ako e zemeno 20 denari se prodava 40 ( no moze i i odi i 50)
Celo leto eve patlidjanot i piperot e 20-25 d, tamu a na tezga 40-50 d.
Sega e grozjeto popularno so kvantaska cena 25d,kvalitetnoto prva klasa,retko go ima i 20d. a na tezga e sekade 50denari.
Znaci jas zemam od kilo grozje 25 denari,neka odat 5 denari za trosok toa e 20 denaro zarabotka od kilo grozje.
E ama kako proizvoditelot da gi zeme tie 25 koj ja sum gi platil na kvantaski.Odnosno 20 kar za kilo.
Prvo proizvoditelot go nema na kvantaski,grozjeto mu e zemeno od dvor spakuvano vo gajbi ili od niva. Neznam po koja cena verojatno ne e poveke od 15denari.
Ako odbijam oranje -prskanje 5 denari za kilo grozje togas proizvoditelot dobiva maksimum 10 denari cisti za kolo,AMA ni tolku ako e poniska cenata.
A jas bez da fatam mOTIKA i Prskalka dobivam cisti 20 denari kar od kilo grozje, a taka e i so se drugo praski-krusi-dinji i t.n.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524

Кој е бе тој затворен простор во Македонија кој со 30 проценти би имал 1.000 посетители без стоење и групирање?
Едино што ми текнува е спортска сала.
Треба да значи дека ќе се врати публиката?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Никогаш нема да протестирам за Гоце.

Зошто да протестирам за нешто што е мое!?

Со тоа само дозволувам полемики околу тоа.
Колку што знам има комисија која полемизира, дебатира, мери, премерува. Или е фатаморгана?
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Колку што знам има комисија која полемизира, дебатира, мери, премерува. Или е фатаморгана?
Тоа мене како македонец ништо не ми менува. И така тоа е северџанска комисија и не е легитимна.
 
M

Macedon1um

Гостин
Ako odbijam oranje -prskanje 5 denari za kilo grozje togas proizvoditelot dobiva maksimum 10 denari cisti za kolo,AMA ni tolku ako e poniska cenata.
A jas bez da fatam mOTIKA i Prskalka dobivam cisti 20 denari kar od kilo grozje, a taka e i so se drugo praski-krusi-dinji i t.n.
Samo berbata i pakuvanje kostaat od 3 do 5 denari, so drugite raboti kako prskanje, oranje, navodnuvanje i gjubrenje sigurno se stiga do 10 denari i toa minimum. Taka da kjarot e vo tie denari od 10 do cenata sto im go otkupuvaat, ima godini i koga im go otkupuvaa 25 ama godinava mislam e 17-18 nekade
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
И државата по таа логика е нелегитимна.
Нормално.

Кој е Заеф да менува име.
Кој е Мицковски да вика дека Гоце е само на Северна Македонија.

Македонци има и во Пирин и Егеј и во Вардар. Тие сите се за коишто се Гоце борел. Тие трите имаат право на Гоце.

Зајко и Мицко можат да се ебат само. За мене како Македонец се нелегитимни.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Нормално.

Кој е Заеф да менува име.
Кој е Мицковски да вика дека Гоце е само на Северна Македонија.

Македонци има и во Пирин и Егеј и во Вардар. Тие сите се за коишто се Гоце борел. Тие трите имаат право на Гоце.

Зајко и Мицко можат да се ебат само. За мене како Македонец се нелегитимни.
За многу работи греши Мицко ама за Гоце е во право тој е само Македонски на народот а не на држави. Мислам дека треба да се протестира за ова. Требаше и веднаш да се протестира после договорот ама...
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
За многу работи греши Мицко ама за Гоце е во право тој е само Македонски на народот а не на држави. Мислам дека треба да се протестира за ова. Требаше и веднаш да се протестира после договорот ама...
Ние не сме достојни да протестираме. Ние сме само северомакедонци кои викаат дека Гоце е нивни.
Ќе го поддржам Мицко кога ќе рече дека ова е Македонија а не северна.

#ЛевицаЗаМакедонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom