Вечерва овде, без тебе...

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
вечерва беблак ептен ме боли ама корни боли, ми ја пара душата тоа што не можам да те гушнам, да те допрам, да те бацам, да те погалам, да слушнам како дишеш, да те видам, да ме загледаш со твоите најубави дијамантски очиња. Барам само толку малку во животот а те нема до мене, се надевам дека после овие преостанати денови се ќе биде во ред и нема да се чуствувам вака празно.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Како и секад..........ама шо да правам?? тоа е :( ми недостигаш се повеќе и повеќе...
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
ма иди бре у... нема више никогаш да те спомнам, да помислам на тебе, не постоиш за мене.. среќна сум сега, посреќна од било кога, посреќна без тебе, и тоа го кажувам искрено, не од јад што не си со мене.. иш, бегај! немој да се чудиш ако поминам покрај тебе како покрај дух.. не заслужуваш ни да те плукнам бе еј.. среќна сум што сум вечерва овде без тебе! среќна сум што сум со некој друг! терај си го животот, и само едно ќе ти кажам: се надевам дека еден ден ќе ти се врати сето тоа што го направи!
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Вечерва овде без тебе ..колку и да се правам силна , си знам јас дека не е така...ми недостигаш , многу..
Ама ајде , ми тргна со глумава ..ќе видиме до кога.
..и Те Сакам.
...и шо дека ?

ајТ.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
ZOSTO?ZOSTO SI MI POSTOJANO VO
MISLITE?TVOJOT LIK E NASEKADE OKOLU
MENE.KOGA TE GLEDAM TAKA SE
POSIGURNA SUM VO ONA STO NIKOGAS NE
SE OSMELIV,A VERUVAM DEKA I NEMA
DA SE OSMELAM,DA TI KAZAM:TE SAKAM!
TE ZASAKAV USTE OD PRVIOD PAT
KOGA NI SE SRETNAA POGLEDITE.NO,I
POKRAJ TOA JAS ZNAM DEKA TI NIKOGAS
NEMA DA IZCEZNES OD MOETO VLUBENO
SRCE.A,TOA OD DEN-NA DEN STRADA PO
TEBE.MISLAM DEKA OVA E EDINSTVENIOT
NACIN DA TI GO PRIZNAAM TOA….TOA STO TI
NIKOGAS NE SE OSMELI DA GO PRIZNAES.
NAJSAKAN I NAJMIL-DOZVOLI MI TAKA DA
TE NARECAM,ZOSTO MOEVO BITIE ZIVEE
ZA TVOETO PREKRASNO SRCE I TVOITE
PREKRASNI USNI KOI NEKOGAS ME
LUBEA.MOETO SRCE SILNO TE LUBI A NE E
NAVIKNATO DA GUBI.ZATOA NE MU
DOZVOLUVAJ NIKOGAS DA TE IZGUBI.
ZOSTO SEKOGAS KE TE, SAKAM’’:tapp: :tapp:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
...... Togas koga mojata ljubov ke ja zaboravi praznata misla od tebe,ke ja priznaam mojata sovladliva pricina da te sakam.Edinstvenoto nesto koe me nosi vo ovie damnesni misli za tvojata stradalnicka dusa e sonceto koe nikogas ne izneveruva...
Sekogas postoi mala,sosema nepromislena sila koja ne progonuva da povlekuvam crti na dozvolenost...
Ako barem ednas go procitase tvoeto srce so mojata nepovratna ljubov,ke ja svatese mojata zagrizenost za postojana psihicka tvorba koja nepociva.
Kako i da se pameti ovoj den koj mnogu gori so svojata mok,ne bi dozvolila da ja izgasi mojata ljubov.
A dodeka jas pocivam do tvoeto carstvo mojata dusa go uziva zadovolstvoto od nasata sredba.
,sepak ke dojdam,ke te baknuvam za da oziveam povtorno vo tvoeto srce i ke prodolzam da TE SAKAM...
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Вечерва овде без тебе ..тешко е.
Со мисливе мои нема да стигнам далеку , ама таква сум.
Се убивам сама полека , полека ..ама вреди .За тебе вреди.
Минатиот пат рече да не чувам ништо во себе и да ти кажувам кога ќе го имам ТОА чувство.
А зошто да ти кажам ? Ќе смени ли тоа нешто ?
Само ќе изгреагираш стандардно и пак исто.
Вечерва овде без тебе ..плачам.
Ништо ново.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
вечерва овде без тебе... си го тупам мозоков... незнам уште колку ќе издржам,,,, ама зашто не си тука бе???
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
DOAGA VECER....
,,,,TI SI MI TUKA....NO SAMO APSTRAKTNO....
....KONKRETNO....>>><>>NIKOGAS....
...TOA ZNAM.....AMA STO DA PRAVAM....
SAMO VOZDIVNUVAM....I TOA E SE

SAMO ZNAM NEMAM NIKOJ....TUKA do mene...

...Come break me down...
...Look in my eyes...
...You're killing me....:toe:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Те чувам во мене...
Те галам со мислите...
Те бакнувам со срцето...
Ми недостигаш.
А утре :back:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
вечерва овде без тебе..страшно ми недостигаш..сакам некого на кого можам да се потпрам..знам дека сеуште не сум те нашла..барем така мислам..дај побарај ме и ти малку мене и освоиме..ке ти дозволам..ми требаш..ми треба некој на кој ке можам да му се фрлам у прегратки и да знам дека притоа нема да ме испушти..ми треба љубов..многу ли барам..те нема никаде..појави се од некаде..кажи ми што чуствуваш..тука сум јас..да бидам со тебе..те чекам:pipi:
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Секоја вечер кога си легнувам да спијам имам само една желба. Да можам да скокнам до тебе и да те бакнам и гушнам силно за добра ноќ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom