Вести, настани и гласини поврзани со игри

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Gta v ќе има pc верзија или слабо
Играта требаше да биде готова до средина на март, односно тогаш и беше крајниот рок. Но поради internal delay играта е одложена за најмногу 1 месец, и истата би требало да биде најавена најкасно до 15 април.

На сето ова што е пишано му следи едно „Као демек“. Тоа горе е пишано на gtaforums од еден „постар“ член, кој што го сметаат за, хммм....ОК. Истиот тој вика дека има извор од рокстар кој му ги кажал овие работи. Фала Богу нема да го открие изворот, ако е вистина. Зошто да му наштети на истиот со сигурен отказ? Ја лично се надевам дека се што кажал е вистина, иако не ми се верува. Затоа, сето ова треба да се прифати со доза на неверување, затоа што пишав погоре, му следи Као демек. Може да е вистина, но шансите да не е, се поголеми.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Извинете за спам, но не најдов соодветна тема кај да пишам.. продавам PSP 1004, сочувано како ново, инфо во ПП.
 
B

Beck's

Гостин
Има некоја најава кога се очекува да излага новата серија на Хитман
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Освен дека е во изработка, дека ќе излезе за PC, PS4 и Xbox 1 и дека "The game will feature an open, non-linear level design, and the return of Contracts mode", друго ништо не се знае.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Sid Meier’s Civilization Goes Sci-Fi with 'Beyond Earth'

New sci-fi installment in award-winning Civilization franchise explores humanity’s future, as players leave Earth to explore and colonize an alien world.


На есен здравје....
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Дали може некој да ми прати линк од јутјуб, наше видео за играч на Conquer, мислам дека Reddack или нешто така беше не ми текнува точно ..

Фала однапред :D
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
:гомце:
Една година направат фпс игра, другата натрпаат ванземаљци:icon_mrgr:, роботи, невидливост и останати срања кои ги мразам. Ја уништија играта со секакви додатоци, веќе не е тоа онаа класична воена игра, пуцачина. Зар мораат да додаваат футуристички детали од разно разни sci-fi игри, зар не можеше да остане и после Modern Warfare истата тематика, само со нови воени полиња, нови приказни, имаат од каде да исцрпуваат идеи, малку ли војни/напади/кризи имаа во годиниве што изминаа и Либија, Сирија, еве сега Украина. Можеа доста шпиунски мисии да уфрлат, те хакирање, камери, прикриено инфилтрирање во бази итн.
Останаа на прст да изброиш нормални пуцачини, па и тие што беа тактички игри отидоа во овој глуп правец, се друго фантастика.
Ми недостасуваат игри како Mission Impossible, Rainbow Six, Project Igi, Metal Gear Solid, Spec Ops, Delta Force Black Hawk Down итн.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Vistina COD pravi nov serijal godinava? Ili toa se samo spekulacii?

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Pa ne vidov trailer nego slusnav pa mislev deka se zezaat

Sent from my Vodafone Smart II using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom