Верувате ли во Господ? Дали постои?

Veruvam Li Jas Vo Gospod ???


  • Вкупно гласачи
    994
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Epa aj da ti objasnam ! :) Sum go videl li Gospod ??? NE .. pa kako mozam da veruvam vo nesto sto ne sum go videl .. Sum go slusnal li ??? NE .. kako mozam da veruvam vo nesto sto ni sum go videl ni sum go slusnal ... Mi napravil li nesto vo moja korist ??? Nekoj ke mi kaze ti dal zivot .. Barem na mene ne mi napravil nisto vo moja korist .. a da ne bile majka mi i tatko mi nema koj da mi dade zivot ! .. Drug ke mi rece .. "Ti da ne si satanist be ??" Ne sum satanist ! ne veruvam ni vo satana ! Biblijata nekoj ako ja procital .. moze slobodno da kaze deka voopsto ne razmiluval toj sto ja pisuval .. ima fakti deka e cista laga .. Tolku od mene !!!!!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Insane напиша:
Epa aj da ti objasnam ! :) Sum go videl li Gospod ??? NE .. pa kako mozam da veruvam vo nesto sto ne sum go videl .. Sum go slusnal li ??? NE .. kako mozam da veruvam vo......
Ova veke mi go imaat kazano, ti samo mi go povtori. Abe, tocno e deka ne se veruva vo nesto nevideno, necueno ---- mojot komentar seuste e no comment
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Insane напиша:
Epa aj da ti objasnam ! :) Sum go videl li Gospod ??? NE .. pa kako mozam da veruvam vo nesto sto ne sum go videl .. Sum go slusnal li ??? NE .. kako mozam da veruvam vo nesto sto ni sum go videl ni sum go slusnal ... Mi napravil li nesto vo moja korist ??? Nekoj ke mi kaze ti dal zivot .. Barem na mene ne mi napravil nisto vo moja korist .. a da ne bile majka mi i tatko mi nema koj da mi dade zivot ! .. Drug ke mi rece .. "Ti da ne si satanist be ??" Ne sum satanist ! ne veruvam ni vo satana ! Biblijata nekoj ako ja procital .. moze slobodno da kaze deka voopsto ne razmiluval toj sto ja pisuval .. ima fakti deka e cista laga .. Tolku od mene !!!!!
Дали си апсолутно сигурен дека тоа што ти го презентираат твоите телесни сетила е СЕВКУПНАТА ОБЈЕКТИВНА РЕАЛНОСТ?
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Крстителот напиша:
Дали си апсолутно сигурен дека тоа што ти го презентираат твоите телесни сетила е СЕВКУПНАТА ОБЈЕКТИВНА РЕАЛНОСТ?
а ти дали си сигурен дека не е така? ;)

edit: Дали пак ти си апсолутно сигурен дека тоа што ти го презентираат твоите телесни сетила НЕ е СЕВКУПНАТА ОБЈЕКТИВНА РЕАЛНОСТ
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Не верувам во господ верувам во Себе
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
jas veruvam deka postoi gospod onolku kolku shto i ne veruvam deka postoi gospod, za mene veruvanjeto deka postoi gospod e eden vid uteha ili objasnuvanje na edinstvenata realna dogma (seushte od strna na naukata neodgovoreno prashanje) denes a toa e od kade poteknuva energijata i pred da komentirate prvo prochitajte ja temata dogmatski diskusii za hristijanstvoto i ostanatite religii
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Bacillus gagous напиша:
jas veruvam deka postoi gospod onolku kolku shto i ne veruvam deka postoi gospod, za mene veruvanjeto deka postoi gospod e eden vid uteha ili objasnuvanje na edinstvenata realna dogma (seushte od strna na naukata neodgovoreno prashanje) denes a toa e od kade poteknuva energijata i pred da komentirate prvo prochitajte ja temata dogmatski diskusii za hristijanstvoto i ostanatite religii
чинам дека тоа се нарекува агностицизам :)
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
neo-geo напиша:
а ти дали си сигурен дека не е така? ;)

edit: Дали пак ти си апсолутно сигурен дека тоа што ти го презентираат твоите телесни сетила НЕ е СЕВКУПНАТА ОБЈЕКТИВНА РЕАЛНОСТ
АПСОЛУТНО СУМ СИГУРЕН
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Крстителот напиша:
АПСОЛУТНО СУМ СИГУРЕН
Крстителу дај ми 4 докази Факти дека Господ Постои и да почнам да ветрувам во него
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Автентичен аргуметн, несрушлив показател, нешто кое може да се провери по пат на експеримент, обиди и грешки итн. Доказ.

Нема господ.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Милион вакви теми има, барајте малку пред да отварате! И друго, Insane, пишувај нормално, немора твојот пост да е толку дотеран ... не си на мирц, повеќе изгледа грдо отколку убаво.
Ај терајте ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom