Велес

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.948
Абе тие сите шо се обезбедување се мислат први мафијаши се во градов.....ама ќе ги стаса и нив еднаш.
Туку сте зезнале работата вие, директива полиција, па немало да му текне веќе попреку да погледне камоли да удри некого.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
905
Добро, а шо е финтава шо е забрането движење низ Васил, барем таму за разлика од Блаже никогаш немало ни наркомани ни ништо..
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.655
Поени од реакции
4.298
Јас сум скоро 18, а другар ми 16..
Убаини! за тепање малолетник, се фаќа убаа пара на суд. Тужи си го, биди педерче, ама биди богато педерче. И така пола град се упикуваат у тепачки за да земат пари, оти да не и ти, земи си некое денарче у џепчето ;)
--- надополнето: 4 септември 2012 во 22:03 ---
Добро, а шо е финтава шо е забрането движење низ Васил, барем таму за разлика од Блаже никогаш немало ни наркомани ни ништо..
Заради тоа дечиштата шо се тепаа пред година две, и ножеви дури си вадеа, босанци.....
 
М

Мартин`

Гостин
Убаини! за тепање малолетник, се фаќа убаа пара на суд. Тужи си го, биди педерче, ама биди богато педерче. И така пола град се упикуваат у тепачки за да земат пари, оти да не и ти, земи си некое денарче у џепчето ;)

А што пари може да ти извадат пример ако му пукнеш нос и дали има врска кој прв удрил или ? Јас на кошарка летово одев често и се воа помаливе крекачи нешто дофрлаат па дури и се закануваат и мене толку ми треба.. барем за такви работи не дозволувам многу-многу и имаше турканици и за малку па и тепачка (па и пазам 18+ :S) да не беа другиве да не разделат.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.655
Поени од реакции
4.298
Зависи шо ќе биде одлуката на судијата, ама варира казната, зависи и од тоа колку години има тепачот, колку има тепаниот. Колку поголема разликата толку поголема казната, колку повеќе тепан, исто поголема казната.
Ја памтам на маало, пред 3-4 ако не и повеќе години, две деца се степуат пред куќава на едното, и појаково што иде одстрана го тепа овоа, и го дави на земја во песокот. У меѓувреме испаѓа мајката на овоа шо го дават, се стрчуе и почнуе да го тепа другово, лом го праи, мислам рака му скрши. Нит на кавга одење ни ништо, си викаат полиција, си прават записник, си вади тепачов лекарско, и оп казна 3000 евриќи(горе доле) за мајкава шо си го брани детево, се сеќавам колата си ја продадоа луѓето, татко му такси возеше, за да ја исплатат казната да не оди затвор.
 
T

Torchyrus

Гостин
Кој е онон краставион security во Васил Главинов шо стои. До сега немаше обезбедување, мамицата да му ја ебам 9 години учев таму, секој ден кога си одам од школо минам, и денеска со другар ми одиме, иде ни се издерава се дере да вртиме од околу, башка и шамар му удри на другар ми, му се мочам на тоа фацата крива. Нека дојде во Узус нека биде обезбедуење..
Шо не го викна Зоки наш малце да се здават со овој :D :D
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.347
Поени од реакции
1.860
Неон,арно ти вика Занети има луѓе од тоа шо живеат,едвај чекаат да ги удриш.. Ако не повеќе едно убаво одморче ќе испадне :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
905
И шо е финтава, еве вечерва бев во Васил па жив го нема, си мине кој сака..Утре пак ќе одам..
 
М

Мартин`

Гостин
Да си прашам јас.. Лашко темно да не имате видено некаде кај нас низ маркетиве ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom