Веб дизајн, ваши страни

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
www.galicnik.110mb.com
ја правев повеќе како семинарска, па видете како ви изглеа...
Не е лоша. Ака кажи шо всушност беше семинарската да знајме шо да критикуваме :baeh: . Шо е финтата со аплетот ? Да не беше семинарската за јава аплети ?

edit: видов до темата „Java“ дека најверојатно семинарската беше за аплетот. Најискрено дизајнот на страницата е добар (едноставен, прегледен), ама аплетот некако ми е без врска. Можеше да се потруди(ш) нешто поинтересно. Интересен е аплетот во „галерија“ ама барем да го немаше „банерчето“ дека тој аплет не е твој. :)

:helou:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
аплетот на првата мораше да го има затоа што требаше да се искористат скоро сите работи што се учеа, а на три - четири дена пред истекот на рокот за предаванје семинарска баш и не ми текнуваше да правам нешто посложено, немаше потпис да земам :) :) :) тој во галерија ке го средам деновиве.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Може и мала рецензија по некогаш да шкртнете тука, вака ништо не ми значи линкот а верувам и на многу што ја пратат темата.

Да не почнам да праам чистка
 
Член од
29 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Може и мала рецензија по некогаш да шкртнете тука, вака ништо не ми значи линкот а верувам и на многу што ја пратат темата.

Да не почнам да праам чистка
па брат имаињата све кажуваат ... хипхоп.мк е сајт стриктно за хипхоп новости од македонија и светот ... се обидувам повеќе да пишувам за македонија. има и за правење сопствени профили со што има нови и интересни работи и за регистрирани корисници

додека вториот линк www.toksikologijamusic.com е за една рап продуцентска куќа доста позната оваа година ... се среќаваат фаци како единсвена опција (слаткар и скит), пука козметика, маријачи од бившо клан исток, сиги, желе од исток запад и уште многу. Ако не се лажам 12 души се :) .... вака е бољи или треба уште ? :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
па брат имаињата све кажуваат ... хипхоп.мк е сајт стриктно за хипхоп новости од македонија и светот ... се обидувам повеќе да пишувам за македонија. има и за правење сопствени профили со што има нови и интересни работи и за регистрирани корисници

додека вториот линк www.toksikologijamusic.com е за една рап продуцентска куќа доста позната оваа година ... се среќаваат фаци како единсвена опција (слаткар и скит), пука козметика, маријачи од бившо клан исток, сиги, желе од исток запад и уште многу. Ако не се лажам 12 души се :) .... вака е бољи или треба уште ? :)
Не не не за содржината на страната (тоа на друга тема)...
Мене ме интересира: технологијата во која е изработена, динамична/статична, време на изработка, колку души работале, ако е динамична енџинот дали ти си го правел или само дизајнот, ако си го правел ти која технологија е употребена ако не што си користел (која опен сорс скрипта) итн итн...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Не не не за содржината на страната (тоа на друга тема)...
Мене ме интересира: технологијата во која е изработена, динамична/статична, време на изработка, колку души работале, ако е динамична енџинот дали ти си го правел или само дизајнот, ако си го правел ти која технологија е употребена ако не што си користел (која опен сорс скрипта) итн итн...
Темплејт, темплејт, а? темплејт, темплејт, а?
Колку е лесно еве бујрум ова направив јас. Покажи процес на работа, како зашто што "еволуцијата" на сајтот. Маките и дупките што ти се дешавале при кодирањето. Ваљда не сте сите гуру дизајнери :)
 
Член од
29 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
hiphop.mk е со готов engine т.е JOOMLA ... ко и повеќето мак сајтови ... се обидуев да водам војна против сите други сајтови но не успеав сите се JOOMLA сите зимаат пари а јас праам сајтови и си седам со празни раце ... дизајнот на хипхоп.мк е дел земен но голем дел модифициран ... значи брат јас сум електро втора година на ИНФО и тоа го учам ... кое фајде ако не ја знам основата

е сега вториот сајт ... за токсикологија рекордс ... чисто html, css и photoshop ... кога ја добив работата дечкото ми кажа ... јас имам некои основи но малце е ... го средив работев на него мисам дека е ок ... сега за сега е статичен но во иднина планирам да уметнам и коментари на вестите и уште некои други работи

сајтовите и двата сам ги праам ... па чудно ми е кога некој ке ми пише ... здраво дечки супер ви е сајтот :) ... сајтот за токсика го средуев некои две до три недели со тоа што некои делови во содржината више беа готови ... хипхоп.мк е долга процедура ... како што кажав имав све мое најпрво бев на мкд.нет и видов нема фајде и дека повеќе сакам сајт кој ке работи и корисниците ке бидат задоволни неголи да ми пишуваат брат не чини ова не чини оноа ... сега све им чини :)

други прашања ?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
hiphop.mk е со готов engine т.е JOOMLA ... ко и повеќето мак сајтови ... се обидуев да водам војна против сите други сајтови но не успеав сите се JOOMLA сите зимаат пари а јас праам сајтови и си седам со празни раце ... дизајнот на хипхоп.мк е дел земен но голем дел модифициран ... значи брат јас сум електро втора година на ИНФО и тоа го учам ... кое фајде ако не ја знам основата

е сега вториот сајт ... за токсикологија рекордс ... чисто html, css и photoshop ... кога ја добив работата децкото ми кажа ... јас имам некои основи но малце е ... го средив работев на него мисам дека е ок ... сега за сега е статичен но во иднина планирам да уметнам и коментари на вестите и уште некои други работи

сајтовите и двата сам ги праам ... па чудно ми е кога некој ке ми пише ... знаво дечки супер ви е сајтот :) ... сајтот за токсика го средуев некои две до три недели со тоа што некои делови во содржината више беа готови ... хипхоп.мк е долга процедура ... како што кажав имав све мое најпрво бев на мкд.нет и видов нема фајде и дека повеќе сакам сајт кој ке работи и корисниците ке бидат задоволни неголи да ми пишуваат брат не чини ова не чини оноа сега све им чини :)

други прашања ?
Е на тоа мислев :)

Секој нареден што ќе планира да постира на темаа вака треба да изгледа постот :helou:
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Епа вака. . . Знам дека на форумов има многу Веб дизајнери, но сакам да знам поконкретно: Дали некој може да изработи темплејт за Џумла (да изгледа професионално). Ке се договориме преку мсн/скајп, ќе го дадам логото и концептот и така. И за цената :). А? Ако сум во грешна тема бришете ме :)
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
hiphop.mk е со готов engine т.е JOOMLA ... ко и повеќето мак сајтови ... се обидуев да водам војна против сите други сајтови но не успеав сите се JOOMLA сите зимаат пари а јас праам сајтови и си седам со празни раце ... дизајнот на хипхоп.мк е дел земен но голем дел модифициран ... значи брат јас сум електро втора година на ИНФО и тоа го учам ... кое фајде ако не ја знам основата

е сега вториот сајт ... за токсикологија рекордс ... чисто html, css и photoshop ... кога ја добив работата дечкото ми кажа ... јас имам некои основи но малце е ... го средив работев на него мисам дека е ок ... сега за сега е статичен но во иднина планирам да уметнам и коментари на вестите и уште некои други работи

сајтовите и двата сам ги праам ... па чудно ми е кога некој ке ми пише ... здраво дечки супер ви е сајтот :) ... сајтот за токсика го средуев некои две до три недели со тоа што некои делови во содржината више беа готови ... хипхоп.мк е долга процедура ... како што кажав имав све мое најпрво бев на мкд.нет и видов нема фајде и дека повеќе сакам сајт кој ке работи и корисниците ке бидат задоволни неголи да ми пишуваат брат не чини ова не чини оноа ... сега све им чини :)

други прашања ?
Можда каснам малце со постот, али клавај horizontal spacing меѓу сликите и текстот во Joomla-та, да не е залепен текстот за сликите, чисто ради естетика :smir:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
www.ajduci.org -- веб сајт за навивачката група на Ф.К Беласица - Ајдуци Струмица ,

-Работена е во Macromedia dreamweaver ,
-за графика користев photoshop cs3 , photo impresion 6 , corel draw 12 ...
-мој дизајн е не е темплејт ,
-поради обврските со факултетот , целокупната работа на веб сајтот ми фати 4 дена ...

сите коментари се добродојдени :) благодарам ...

Брат дај платете таму шо е ова види што излегува

 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Избришани еден куп постови, нема веќе лабаво, темава очигледно никој не ја сфаќа како што треба.
Многу пати сум напоменал како треба да изгледа претставување на еден веб проект, да не се повторувам, малце фали да и мавнам клуч па поставување на страни да иде строго по ПП кај мене па одобрувања едно друго
 

Kajgana Shop

На врв Bottom