Ваш најголем ризик?

Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Кое е ваше најризично дело во животот?
Нешто кое ви внело многу адреналин и сила да го сторите?
 

DespaiR

Narc0tic
Член од
5 октомври 2007
Мислења
205
Поени од реакции
1
Шо препишував на математика.Треба да имаш ептен муда за да препишуваш кај онаја менталнана.:tapp:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Шо препишував на математика.Треба да имаш ептен муда за да препишуваш кај онаја менталнана.:tapp:
Ти да занеш како е кај нас по македонски да препшуеш еј? Те фатат директ идеш на полагање! Е јас сум препишуел кај оној по македнски и тоа не еднаш... :majmun6:
бтњ, ризик... ризик ствара капитал а? Ствара, ствара, но што ако ти не го искористиш тој капитал? М? Што сум ризикувал во животов? Па има 2 работи за кои несакам да пишувам јавно, а од ова што ми е за кажување..... при здрав памет отидов да продавам ножеви во сите албански села по ШарПланина зимата 2003, не цветаа ружи таму. И тоа ради да покажам карактер, не дека без тоа неможеше! Знаев дека е девојка на типот што е обезбедување на врата, и знаеа дека сум Македонец, србите. морав да ја запознаам, тоа ти е тип девојка која кога ја здгогледуваш прв пат секундарно нешто ти расне меѓу нозе а не те боли! Е тука нема назад..... а типката загреана за свежа крв, а овај луд дечкото и морав да ги викам другиот ден двајцата на приватна забава дома кај мене, е на домашен терен се игра полесно нели?..... :smir:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
И` избегав на баба низ прозорец, оти не можев да ја слушам, а исто и пред некој ден кога препишував географија - прв пат во мојов живот...

После кога се возев во Хрватска на огромен брод и балерина...

...и кога ме касна куче, поголемо од мене едно метро и пол...

:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Играч што игра на сигурно.
Човек што сака да биде стабилен на две нозе.
Ете тоа сум јас.
Во превод - Не ризикувам.Ретко.Би ризикувала,ако сметам дека нешто навистина вреди и за тоа нешто би се борела до крај.
Ризици некои големи или позначајни сум немала.
Кога навистина ќе ризикувам за нешто поголемо и позначајно - тогаш ќе пишам на темава.
Не ми е поентата да напишам колку да напишам.Еј тогаш и тогаш ризикував за тоа и тоа,ако мислам дека не е нешто големо.
Можеби фактот дека секогаш отворено сум кажувала што мислам и кои се моите ставови и сум се однесувала на начин кој бил својствен за мене,сум ризикувала да не бидам баш популарна девојка,многумина да ме гледаат со чудни очи и иронија,меѓутоа ме боли лево уво.
И ова не е ризик.Но,ете да не испадне дека мрчам.:)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Кој ризик бе роден зихераш сум. Сакам работите да се случуваат спонтано. Е сега ако увидам шанса за сигурна добивка или добивка со мала загуба, why not...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Секогаш ризикувам.НЕможам баш да одберам затоа што не ги ни памтам.Али се водам со мотото кој не ризикува не добива.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Оф леле, ни јас не сум многу по ризици. Добро кога решив да скијам на Тодорица ( и се искршив) и кога решив да сечам дрва со секира ( и се исеков) најверојатно сум превзела многу ризични акции, ама тоа било несвесно. Вака нешто да ме предизвикало посебно и да го направам не... само еднаш кога му се убацив на братучед ми во кола уз вожња. А и кога го спомнав братучед ми, ризично беше, повторно со него кога на Маврово со санка решивме да стигнеме до хотелот не по скали, туку „планинарејќи„ по едно гоолема снежна угорнина. Санката тешка, јас без ракавици, ноќта на повидок, никој не знае каде сме. Беше забавно, па и на крај увидов дека ракавиците ми биле у џеб фаца1. Мислам дека секој пат кога се решавам некому да верувам е едно ново ризично дело.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Сега во 3та следи мојот најголем ризик..од кој ваљда зависи живот..Ке идам вонредно, пошо тренирам ракомет, и сакам 2 пати дневно тренинг, плус теретана, физикалија, исхрана итн.. тоа не се постигнува со редовно школо..па затоа вонредно..веројатно, ако дадат старциве дома..: )
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
До Охрид и назад, автостоп.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Па многу ризикувам,препишувам кај сите професори и кај оние кај кои што никој не смее да препишува,кога му ја крадам колата на татко ми...ако ме удри некој не дај боже... има и други случки ама не се за во јавност :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
До Охрид и назад, автостоп.
Oд каде?!

Ризик?! Што е тоа? :kesa: Прочитајте што значи да си (сум) будала, и уште нешто да надополнам, сум си го ризикувал животот кога другар ми возеше со неговата кола по удолниште (на планина) а јас лежев на покривот на колата, и така влетав во едни трње и денеска сеуште имам белеци на десната рака, лакто, раме, плешки, нога, бут :)

btw, толку ли е ризик препишувањето?!
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Не ризикувам никогаш.

имам ризикувано само за препис на испити,тоа е се.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ризик.... Да претекнуваш автобус со мотор со 120, а од спротива да иде камион т.е. да се најдеш во средина. Е тоа е ризик, ми се деси еднаш, на нејќење и искрено ми запре срцето. Од тогаш попажливо по главните улици, ама затоа кај мене (така областа е ридско-планинска и нема многу возила прашај те го Димитар за повеќе:smir:)... Мора да земам некој мотор у п.м.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Skoro nikogas ne rizikuvam zasto nemam potreba od toa.Se sto sakam i treba da bide ke si dojde samo po sebe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom