Ваши програми

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ако имате направено некое програмче, Java скрипта, HTML документ (да не речам web сајт)... споделете го со нас.

Ај јас да почнам (со фалењето:)).
Си го дотерав малце речникот од on.net (мака ми беше за секој збор да го отварам web сајтот). Ако ви користи еве го линкот за download.
Имам и едно програмче ама уш малце да го дотерам и ќе го закачам:)
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Ако, ако баш убава работа, него го видов речникот и мои критики: пошто денес се знае , можеш да најдеш мал милион он-лајн речници и сите се стандард, глеј бар нешто да напраиш поразлично да би било по ОК, по уникатно така што после ако планираш да го уфрлиш у етер да би бил посетуван.

Иначе јас не сум баш по програмирањето, макар што тоа го учам,а ли јебига. За веб дизајн исто сум почетник едино што чепкам помалце во SwishMax , многу ми интересно пдограмчето и го користам за презентации за во школо. и .. и .... и . И ТО.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
deXterche напиша:
Ако имате направено некое програмче, Java скрипта, HTML документ (да не речам web сајт)... споделете го со нас.

Ај јас да почнам (со фалењето:)).
Си го дотерав малце речникот од on.net (мака ми беше за секој збор да го отварам web сајтот). Ако ви користи еве го линкот за download.
Имам и едно програмче ама уш малце да го дотерам и ќе го закачам:)
Јас мислев којзнае што ке видам...па повторно оди на сајтот...само преку твојот се отвара сајтот на оннет....ништо посебно....а да направеше ти речник тогаш рака давам...ова редирект прави...ништо посебно...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.826
Поени од реакции
10.084
dexterce, кога бев 7-8 одделение бев во Кавадарци на републички натпревар во веб дизајн. Тогаш не се знаеше ама ништо околу веб дизајн а камоли програмиње, програми кои се користеа беа Фронтпејџ каменска верзија и Дримвејвер број еден.

И на натпреварот имаше луѓе од цела држава, и запознав многу пријатели. До ден денес одржувам контакти со нив. Еден што го запознав (и до ден денес контактирам) имаше направено игра - монопол. Е сега кога дојдоа судиите да го прегледаат материјалот кој што донесол (сите околу гледавме а тогаш немаше режење дискови како денес, сите носевме на 3 и пол инчни дискети) и батката става дискета, отвара фолдер и еден фајл тука shortcut, притиска на него и вика file not found. Кога гледаме фајлот ја бара дестинацијата C:\My Computer\Moi fajlovi\Igra\Monopol\Igra.exe или било како. Што значи, тој наместо да го префрли целиот фолдер со играта, го ставил само шорткатот што му бил на десктоп. Немаш појма кој срам беше.

Е сега ти го направи потполно истово. Темава е ваши лични програми скрипти, а ти си зел готов програм, си направил еден интерфејс и си му додал линкови кои те водат до него. Мизерија човече, дај не се брукај пред сите подобро, не ваѓај вакви работи. Шо си го подобрил, си ставил твој интерфејс и крај. Ебати подобрувањето.

Вакви работи немој во иднина, многу се срамиш. За твое добро дете.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Еднаш ги покажав тука али ај уште еднаш веќе кога се покажува пак нешто.

Ajvar Tweak XP - EXE - source
UPX sGUI - EXE
Format Screen Saver - EXE - source
WinLT - EXE


Веќе кога се фалиме, за Ajvar Tweak XP добив награда на www.planetsourcecode.com за најдобар месечен source код, наградата беше или да си одберам книга или цеде со source-ови од planetsourcecode.com :)).



П.С. Декстерче бе ова мене се исто ми личи што си го направил, имаш ни нешто изменето? :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Андроник напиша:
dexterce, кога бев 7-8 одделение бев во Кавадарци на републички натпревар во веб дизајн. Тогаш не се знаеше ама ништо околу веб дизајн а камоли програмиње, програми кои се користеа беа Фронтпејџ каменска верзија и Дримвејвер број еден.

И на натпреварот имаше луѓе од цела држава, и запознав многу пријатели. До ден денес одржувам контакти со нив. Еден што го запознав (и до ден денес контактирам) имаше направено игра - монопол. Е сега кога дојдоа судиите да го прегледаат материјалот кој што донесол (сите околу гледавме а тогаш немаше режење дискови како денес, сите носевме на 3 и пол инчни дискети) и батката става дискета, отвара фолдер и еден фајл тука shortcut, притиска на него и вика file not found. Кога гледаме фајлот ја бара дестинацијата C:\My Computer\Moi fajlovi\Igra\Monopol\Igra.exe или било како. Што значи, тој наместо да го префрли целиот фолдер со играта, го ставил само шорткатот што му бил на десктоп. Немаш појма кој срам беше.

Е сега ти го направи потполно истово. Темава е ваши лични програми скрипти, а ти си зел готов програм, си направил еден интерфејс и си му додал линкови кои те водат до него. Мизерија човече, дај не се брукај пред сите подобро, не ваѓај вакви работи. Шо си го подобрил, си ставил твој интерфејс и крај. Ебати подобрувањето.

Вакви работи немој во иднина, многу се срамиш. За твое добро дете.
Мислам јасно е напишано.

Си го дотерав малце речникот од on.net
А иначе речиси готов ми е програмот, ради него ја отворив темава и го имав ставено ама имаше неколкоу грешки и го повлеков да го досредам. И затоа го ставив овој HTML документ колку да не е празно.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
deXterche напиша:
Ако имате направено некое програмче, Java скрипта, HTML документ (да не речам web сајт)... споделете го со нас.

Ај јас да почнам (со фалењето:)).
Си го дотерав малце речникот од on.net (мака ми беше за секој збор да го отварам web сајтот). Ако ви користи еве го линкот за download.
Имам и едно програмче ама уш малце да го дотерам и ќе го закачам:)
зашто не работи линкот?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.826
Поени од реакции
10.084
mr_wicket напиша:
зашто не работи линкот?
Прибидејќи декстерче ептен го усрамив со хакерските зафати па го тргнал фајлот (види сабајлево во 9:44 го едитирал постот)

The file was removed.

Деца, кога не знаете, прво прашајте. Ајде вади го програмот да ги го видиме кодот. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Dexterce, ти не си го дотерал речникот на Он.нет...
Ти си направил html во кое се внесуваат податоци, а со тие податоци се пребарува по речникот на Он.нет. Не ја гледам поентата на скриптата, освен ако сакаш да си ја користиш кај тебе на сајт. Ама и во тој случај, пак ќе биде забележливо дека преведуваш зборови преку Он.нет :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Андроник напиша:
Вакви работи немој во иднина, многу се срамиш. За твое добро дете.
Јасно зошто го едитирав? Ти како ќе речиш така.
А иначе кој сакат да го видит го имат на мојот web. Linkot во потпис.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Абе го испосравте детето ај остајте го ќе изгуби желбата за понатамошно учење :). Како и да е темава е за нешто друго наменета, ако има некој нешто да сподели нека повели.
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Андроник напиша:
dexterce, кога бев 7-8 одделение бев во Кавадарци на републички натпревар во веб дизајн. Тогаш не се знаеше ама ништо околу веб дизајн а камоли програмиње, програми кои се користеа беа Фронтпејџ каменска верзија и Дримвејвер број еден.

И на натпреварот имаше луѓе од цела држава, и запознав многу пријатели. До ден денес одржувам контакти со нив. Еден што го запознав (и до ден денес контактирам) имаше направено игра - монопол. Е сега кога дојдоа судиите да го прегледаат материјалот кој што донесол (сите околу гледавме а тогаш немаше режење дискови како денес, сите носевме на 3 и пол инчни дискети) и батката става дискета, отвара фолдер и еден фајл тука shortcut, притиска на него и вика file not found. Кога гледаме фајлот ја бара дестинацијата C:\My Computer\Moi fajlovi\Igra\Monopol\Igra.exe или било како. Што значи, тој наместо да го префрли целиот фолдер со играта, го ставил само шорткатот што му бил на десктоп. Немаш појма кој срам беше.

Е сега ти го направи потполно истово. Темава е ваши лични програми скрипти, а ти си зел готов програм, си направил еден интерфејс и си му додал линкови кои те водат до него. Мизерија човече, дај не се брукај пред сите подобро, не ваѓај вакви работи. Шо си го подобрил, си ставил твој интерфејс и крај. Ебати подобрувањето.

Вакви работи немој во иднина, многу се срамиш. За твое добро дете.
Moram da se nasmeam za sortkartot. Imav eden drugar isto taka mi vika ke ti donesam 10 igri na floppy disk pun so sortkarti :zver: !
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Андроник напиша:
dexterce, кога бев 7-8 одделение бев во Кавадарци на републички натпревар во веб дизајн. Тогаш не се знаеше ама ништо околу веб дизајн а камоли програмиње, програми кои се користеа беа Фронтпејџ каменска верзија и Дримвејвер број еден.

И на натпреварот имаше луѓе од цела држава, и запознав многу пријатели. До ден денес одржувам контакти со нив. Еден што го запознав (и до ден денес контактирам) имаше направено игра - монопол. Е сега кога дојдоа судиите да го прегледаат материјалот кој што донесол (сите околу гледавме а тогаш немаше режење дискови како денес, сите носевме на 3 и пол инчни дискети) и батката става дискета, отвара фолдер и еден фајл тука shortcut, притиска на него и вика file not found. Кога гледаме фајлот ја бара дестинацијата C:\My Computer\Moi fajlovi\Igra\Monopol\Igra.exe или било како. Што значи, тој наместо да го префрли целиот фолдер со играта, го ставил само шорткатот што му бил на десктоп. Немаш појма кој срам беше.

Е сега ти го направи потполно истово. Темава е ваши лични програми скрипти, а ти си зел готов програм, си направил еден интерфејс и си му додал линкови кои те водат до него. Мизерија човече, дај не се брукај пред сите подобро, не ваѓај вакви работи. Шо си го подобрил, си ставил твој интерфејс и крај. Ебати подобрувањето.

Вакви работи немој во иднина, многу се срамиш. За твое добро дете.
Бате се ти е во ред, закон е случката, само малце чудно ми изгледа тоа со задебелени букви.. :) за каков Windows зборуваш!? Значи ти уствари од C:\ влегуваш во My Computer, итн... што компјутер тој таков?! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom