Вашите очи

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.329
Поени од реакции
2.180
Еве не знам дали од досада или не знам зошто, ми дојде идеја да отворам тема во врска со очите, "вашите очи", ставете слика од вашето око, гледајки во камерата од мобилниот со вклучен блиц, за да се осветли окото да видиме кој каква боја на очи има, темата е пред се за забава, значи фотографија од вашето око, еве ќе започнам прва, моето око е интересно зашто изгледа кафеаво од далеку но кога го сликам од близу со блиц а и без блиц зелено е а околу црнката имам кафеав како прстен. Тоа се гледа само на светлина, кога е темно изгледа кафеаво.
Па повелете постирајте фотографии од очите ваши. :)
Не употребувајте филтри и никакви осветлувања освен блиц обичен, не употребувајте зголемен контраст и зголемена брајтнес светлина. Нема мамење. Не употребув ниту јас. IMG_20240127_001827.jpg
Не знам еве ако не е прикладна темава слободно нека ја избришат модераторите.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.329
Поени од реакции
2.180

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.329
Поени од реакции
2.180
Член од
9 јануари 2022
Мислења
140
Поени од реакции
123
Brightness смали малце, нели рековме само блиц,безз филтри, и контраст брајтнес појачани.
Поради фактот што телефонот има слаба светкавица со LED, сега е 17:24 часот - темнее надвор, а цел ден во Софија беше облачно, затоа ја користев дополнителната светлина од друго фенерче. Сликата нема филтер, но од јаката светлина од фенерчето може да биде дека матрицата на камерата автоматски ја намалила јаркоста. Не користев филтри.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.329
Поени од реакции
2.180
Ete tatarot ti dade link
Slabo so fotki na tvojana tema, izgleda i ovaa taka kje e, nema plavo oko na vidiku ahahh se crni i kaveavi, ps ubaj oci imas vlade, ama premnogu photoshop se koristi za osvjetljavanje na zenicata, posebno kocka ima koristeno cisto za zenicata nekoj efekti da go osvetlat okoto. :cenzura:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Slabo so fotki na tvojana tema, izgleda i ovaa taka kje e, nema plavo oko na vidiku ahahh se crni i kaveavi, ps ubaj oci imas vlade, ama premnogu photoshop se koristi za osvjetljavanje na zenicata, posebno kocka ima koristeno cisto za zenicata nekoj efekti da go osvetlat okoto. :cenzura:
Cimutie plavo, samo za belja se tie :sneaky: .
P.s ostaj, prvo crno bela klade. Profesionalna deformacija :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom