Вашето омилено овошје

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Лубеница дефинитивно сеа таман лето ке се искинам од јадење:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас многу сакам цреши, али полни се бе со црви. И морам да ги отворам прво да проверам, па да јадам, ми стана најдосадно овошје. Сега праските ми се најомилени.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Јас многу сакам цреши, али полни се бе со црви. И морам да ги отворам прво да проверам, па да јадам, ми стана најдосадно овошје. Сега праските ми се најомилени.
јас имам дома цреша црешите се толкави со големина на орев,ама ќе причекам уште ден два да се зацрвенеат така убо...исто имаме и крушка и јаболко...ама за нив не е време уште.Немам видено поголеми и посочни круши..ама си ги гледаме и одржаваме :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
јас имам дома цреша црешите се толкави со големина на орев,ама ќе причекам уште ден два да се зацрвенеат така убо...исто имаме и крушка и јаболко...ама за нив не е време уште.Немам видено поголеми и посочни круши..ама си ги гледаме и одржаваме :)
Да дојдеме со leandra да се увериме или да ти веруваме на збор? :icon_lol:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.138
Поени од реакции
18.144
Јагоди, мандарини, банани.И праски само оние ‘ќелави‘, нектарина.Јаболка, предност кисели зелени муцо.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Од овошје обожавам лубеница. Летото не можам да си го замислам без секојдневно кркање лубенче :pos:
Убави ми се и јагоди, кајсии, цреши, круши, сливи, праски, грозје, јаболки, диња, портокали, киви, мандарини, смокви.
Банани нешо многу не обожавам а и ананас. Од ананас добивам грчеви у стомак и ич не го сакам, а ни он мене :icon_lol:
 
Член од
4 јуни 2013
Мислења
24
Поени од реакции
78
Секакво овошје јадам, не пребирам:).
Сакам јагоди, цреши, јаболка, банани, праски, грозје, но омилено овошје ми е лубеница.
Едвај чекам да почнат да ги носат по пазариве, па да си купувам секој ден.
Се наоѓа и сега по некое лубениче, но не е тоа тоа.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Од овошје обожавам лубеница. Летото не можам да си го замислам без секојдневно кркање лубенче :pos:
Убави ми се и јагоди, кајсии, цреши, круши, сливи, праски, грозје, јаболки, диња, портокали, киви, мандарини, смокви.
Банани нешо многу не обожавам а и ананас. Од ананас добивам грчеви у стомак и ич не го сакам, а ни он мене :icon_lol:
Без лубеница летото ко да не е лето ;)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.399
Поени од реакции
21.972
Дефинитивно цреши и портокали...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom