Вашата ташна!

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Девојките а и машките нормално оние кои ги носат, скоро секогаш имаат некаква ташна со себе.
Еееееее сега, интересно е она внатре!:) Што се има во неа?


Јас сум голем љубител на ташни и ако нешто што е непотребно а го купувам, тоа се ташните:)
За на работа....прилично големи и во главно тегет или црни ( морам поради униформата ).Инаку секакви, најразлични бои и облици, а во неа.... „СЕ и сешто„: несесерот со шминки обавезно, мобилните-без нив никако:nenene: , новчаникот со пари нормално и цигарите.Ова се нешта кои ги префрлам секојдневно од една во друга а некогаш и повеќе пати во денот:nesvest: :nesvest: :nesvest: .

Што се „крие„ во вашите ташни?
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Мобилен, новчаник со пари, а некогаш можи и само пари натуткани внатре, сјај за усни, кармин, креон, маскара, клучеви, парфеми...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Porano ic ne nosev tasna sega se trudam da nosam mi se dopaga i se pocesto i pocesto si izleguvam so tasna.
A vnatre vo nea...novcanik,klucevi,sjaj,kreon,parfem,vlazni maramcinja,mobilen...
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Obozavam tasni i sekogas nosam,ama gledam da mi odgovara na obuvkite i cesto mi se slucuva da prefrlam se od edna vo druga koga ja smenuvam taa so sum ja nosela na rabota ili denski so taa so ja nosam koga izleguvam navecer.A vo nea nosam mobilen,novcanik,sjaj,nekoi osnovni sminki,klucevi,paloma,krem za race,parfem.....
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
koa nosam onda vo nea ima:mobilniot, pari, kreon, sjaj, klucevi, parfem i sl.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Не носам ташни али по џебови секогаш ми се наога мобилниот, парите и сјај за усни понекогаш.Не ми е потребно ништо друго:toe:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Па тоа што највише ми треба...
новчаник, клуч, мобилен, парфем, стегач, штипчиња(морам зошто имам немирна коса и морам да носам такви ствари)лабело, сјај, карминче,четка и огледалце(тоа ми е во едно), а шминки не носам зошто не се ни шминкам нешто многу, а и немам потреба зошто немам проблеми со размачкана шминка...
Во принцип тоа е тоа....
А да и ке заборавев влошка...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Pa,ne nosam raboti sto ne mi trebaat so mene,dokolku tasnata ne mi e golema pa za da tezi poveke,ke stavam i nekolku nepotrebni raboti :pos:
Si nosam sjaj za usni (obavezno), kluc od doma (obavezno),mobilen,novcanik.A ponekogas mi se desava da nosam 3-4 vrsti sjaevi i 2-3 karmini. :)
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
mobilen,novcanik,sjaj obavezno,labelo,ogledalce,parfemnce...toaaa
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Пред да излезам обавезно повторувам..ПАРИ КЛУЧ ЛАБЕЛО ТЕЛЕФОН..без тоа у ташна нема искачање..е сеа тука иде и палома,евентуално влажни марамици..а во секоја ташна иам по некој непотребен детаљ што не сум го извадила одамна
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Сјајче,парфем,клучеви некогаш мобилниот телефон,некој други шминки ,креон ,максара ,макар што поретко нив ги носам со мене.И уште некој детали онака што сум ги ставила успат.
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Не носам многу ташни, ама кога носам во нејзе обавезно ми е мобилниот, новчаникот, сјај за уста, парфем, огледалце, палома и некоја непотребна ситница.
 
Член од
20 август 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Mojata tashna?

Uf ako pocnam da nabrojuvam sto se nema u nea ke vi se prispie citajki pa ke skratam: Od sminki do pribor za prva pomos. Sto da pravam ne me faka mesto a isto i mojata tashna:locked:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Е да, огледалце, влажни марамчиња, палома и влошки заборајв да кажам. И ханзаплас.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Не носам ташни никогаш освен ако се сметаат училишните ранци, а внатре секако има книги... и некои непотребни глупости
 

Kajgana Shop

На врв Bottom