ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 32 21,5%
 • Не

  Гласови: 98 65,8%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 19 12,8%

 • Вкупно гласачи
  149
Член од
1 мај 2019
Мислења
23
Поени од реакции
31
Покрај СДС и Македонија, ЗЗ успеа да го уништи и ДПМНЕ. Изгледа толку ни е акалот.
ДПМНЕ го уништи Груевски, Мијалков и компанија. Дрпаа како да е последно.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.335
Поени од реакции
1.838

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.019
Поени од реакции
24.143
Член од
23 август 2015
Мислења
134
Поени од реакции
220
Наместо да се обидат да направат широк опозициски фронд, Мицко непотребно се кошка со Левица која од ден на ден се повеќе ги освојува симпатиите кај народот и можеби ќе биде клучен фактор за формирање на идна влада. Тотален политички аматеризам.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.926
Поени од реакции
7.835
Наместо да се обидат да направат широк опозициски фронд, Мицко непотребно се кошка со Левица која од ден на ден се повеќе ги освојува симпатиите кај народот и можеби ќе биде клучен фактор за формирање на идна влада. Тотален политички аматеризам.
Не е аматеризам туку почитување наредби!
 
Член од
16 август 2015
Мислења
193
Поени од реакции
248

Слобода или смрт :icon_lol:
Се дигна огромна фама околу ова за впишување на етничка припадност во личните карти и гледам дека 90%немате појма за што станува збор и само дрндате, еве сега ќе ви објаснам.
Мицкоски: Вмро се согласи да стои етничка припадност во личните карти НО доколку за нас ( македонците ) стои : Македонец/Македонка/ Граѓанин на РСМ. Вмро ја условија нивната поддршка доколу е впишано и Македонец.
Заев: Ставот на Заев за ова е да нема а и не смеело да има впишано Македонец/Македонка бидејќи Преспанскиот Договор не го дозволува тоа туку за нас ( македонците ) да пишува : македонско/граѓанин на РСМ.


Доколу помине законот како што Заев сака тогаш за другите етнички заедници ќе стои на пример : Албанец/Граѓанин на РСМ , Турчин/Граѓанин на РСМ , Ром/ Граѓанин на РСМ.. за Македонците ќе стои : македонско ( демек државјанство)/граѓанин на РСМ
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
352
Поени од реакции
1.400
Наместо да се обидат да направат широк опозициски фронд, Мицко непотребно се кошка со Левица која од ден на ден се повеќе ги освојува симпатиите кај народот и можеби ќе биде клучен фактор за формирање на идна влада. Тотален политички аматеризам.
ДПНЕ ниту сака, ниту му одговара широк опозициски фронт, а ниту пак ја имаат независноста да прават такви одлуки. Цел политички врв им има доволно кривични дела за доживотни пресуди, додека скоро цел политички врв им поминал низ САД,ЕУ, Сорос камповите. ДПНЕ не се бори да го бутне Заев, ДПНЕ се бори да дојде на власт. Они чекаат амбасадите да кажат, "ај доста му е на Зоки премногу е неспособен, дај Мицко ќе го ставиме и да му префрлат 5-6 пратеника од малите партии од СДС и со ДУИ на власт да си се скрстат пак". ДПНЕ јавно си кажуваше дека они се за широка влада со СДС, ДУИ и Алијанса. Треба да си неписмен да не разбираш што значи тоа.

Единствената светла точка е Зоран Заев кој е комплетна камиказа и ако продолжи со ова темпо до локалните избори СДС и ДПНЕ ќе бидат руина од партии. После локалните кога колачот ќе им се намали најверојатно за 10-20%, очекувам да почнат со внатрешни превривања, фракционерства и распади.

Единствената трка е сега која партија помеѓу СДС и ДПНЕ ќе се распадне прва.
Автоматски споено мислење:

Се дигна огромна фама околу ова за впишување на етничка припадност во личните карти и гледам дека 90%немате појма за што станува збор и само дрндате, еве сега ќе ви објаснам.
Мицкоски: Вмро се согласи да стои етничка припадност во личните карти НО доколку за нас ( македонците ) стои : Македонец/Македонка/ Граѓанин на РСМ. Вмро ја условија нивната поддршка доколу е впишано и Македонец.
Заев: Ставот на Заев за ова е да нема а и не смеело да има впишано Македонец/Македонка бидејќи Преспанскиот Договор не го дозволува тоа туку за нас ( македонците ) да пишува : македонско/граѓанин на РСМ.


Доколу помине законот како што Заев сака тогаш за другите етнички заедници ќе стои на пример : Албанец/Граѓанин на РСМ , Турчин/Граѓанин на РСМ , Ром/ Граѓанин на РСМ.. за Македонците ќе стои : македонско ( демек државјанство)/граѓанин на РСМ
А зошто само етничка припадност зошто нема и племенска припадност. Зошто јас како Драговит не можам да се изјаснам и да ми биде запишано во личната карта дека сум Драговит. Сепак ова не е држава со народ, ова е еден збир на етнички племенски заедници во рамки на некаква организација/ територија.

Борбата не е дали ќе пишува Македонец во личните карти за етничка заедница, туку не смее да има такво нешто како етничка заедница во лична карта. А Македонец во Македонија не смее да биде етничка заедница во ниту еден случај. Народ сме, не етничка заедница.

Ама мора да се лиже гзот на шиптaрските племиња за да се скрсти гзот во фотеља, па и ќерките на прва брачна ноќ се спремни од ДПНЕ да ги дадат.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.300
Поени од реакции
7.526
Се дигна огромна фама околу ова за впишување на етничка припадност во личните карти и гледам дека 90%немате појма за што станува збор и само дрндате, еве сега ќе ви објаснам.
Мицкоски: Вмро се согласи да стои етничка припадност во личните карти НО доколку за нас ( македонците ) стои : Македонец/Македонка/ Граѓанин на РСМ. Вмро ја условија нивната поддршка доколу е впишано и Македонец.
Заев: Ставот на Заев за ова е да нема а и не смеело да има впишано Македонец/Македонка бидејќи Преспанскиот Договор не го дозволува тоа туку за нас ( македонците ) да пишува : македонско/граѓанин на РСМ.


Доколу помине законот како што Заев сака тогаш за другите етнички заедници ќе стои на пример : Албанец/Граѓанин на РСМ , Турчин/Граѓанин на РСМ , Ром/ Граѓанин на РСМ.. за Македонците ќе стои : македонско ( демек државјанство)/граѓанин на РСМ
Има воглавно две причини зошто се впишува етничка припаднос во лична карта, една е на краткорочен а другата на среднорочен рок ефективна, на краткорочен рок тоа значи заштита на вработувањата по етнички клуч на државна цицка, затоа што од гледна точка на албанците доста позиции им се завземени од други етникуми а по ОРД им припаѓаат ним и со тоа им се намалува системската моќ во средини каде не се доминатни бројно а им е потребно влијание, после овој потег ваквите пиздарии би биле скоро па невозможни, а беa случај за време на владеењето на сите партии.

Еве сега затоа шо јас дрндам а ти си баеги попаметен гледам, кажи ми дали имаш претстава да ми кажеш што би им била целта со овој потег на среден рок, а нема врска со пописот кој ќе биде чисто демонстративно спроведена операција?

Нема потреба од жмро муабети од типот го сакам Никола Груевски во поштенското сандаче со мене.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.485
Коневски вчера кај Ефтоф кажа дека имале согласност од 90% од делегатите за вондредниот конгрес и менување на Жмиц.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.592
Поени од реакции
2.710
ДПМНЕ е завршена приказна.
Проблемот е што му го зеде редот на СДС со неправење ништо, па сега треба да се почека и на упокојувањето на СДС.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
583
Поени од реакции
369
Коневски вчера кај Ефтоф кажа дека имале согласност од 90% од делегатите за вондредниот конгрес и менување на Жмиц.
Бидејќи сум правник,ме интересираше и го отворив статутот на ДПМНЕ.По прочитаното можам да ти кажам дека тие делегати се пичкин дим, т.е тие според Статутот немаат мандат ниту да повикаат ниту да закажат вондреден конгрес впочем најголемиот дел од нив веќе не се делегати т.е. немаат мандат.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
193
Поени од реакции
248
Коневски вчера кај Ефтоф кажа дека имале согласност од 90% од делегатите за вондредниот конгрес и менување на Жмиц.
Тие се сите слуги на Заев и Мијалков, али НАЈЈАКО е тоа што во пресови ,, реформаторите" го употребуваат името Република Македонија , а исто така у прв ред стои Лука Кржаловски внукот на Елизабета Канческа Милевска која гласаше за Северна у Собрание за да и ги отфрлат сите кривични пријави и да не иде у затвор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom