ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 34 17,7%
  • Не

    Гласови: 130 67,7%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 14,6%

  • Вкупно гласачи
    192

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Повеќе ќе сакав СДС да се распадне пре ама ете некој мора прв. После промена на власт, кога и да е ако до тогаш преживее државата редна е СДС да го следи примерот на ДПНЕ.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не е точно дека се единствени, ако земаш некое мерило кој тоа треба да оди на запад и да преговара или договара нешто одамна немаме ние некои кадри.
Еден куп шиптарана се прошета.
А и во ЕУ не се баш Бог и батина.
Јункер беше онај пијаницата што го носеа за рамења фатен?

Сакам да ти посочам дека не мора промени по секоја цена. Партијата е длабоко трула од внатре. Додека секој месен комитет не одбери СВОЈ претседател, потоа тие претседатели и тие месни комитети (членството) не одбери Општински и кој ќе застане на негово чело, потоа се така до лидер - до тогаш од ова нема да биде држава.

Не важи ова само за ВМРО, за секоја партија важи. Но, практично е една фина утопија.
Друже за што ми расправаш кога и сам милион пати го имам истото пишувано? Јасно е дека на западот го боли таквото за нас и нема никакви принципи во нивната политика. Јас анализирам конкретно за партијата ДПМНЕ како би било најдобро да изигра за да се врати на власт.
Се смени драстично климата, Трамп на малите куриња како Орбан, Ердо, Вучич и останата багра ги сметаше за пријатели и им дозволуваше фаули. Сега повеќе така нема да биде, Орбан, Ердо, Вучич ќе бидат што е можно повеќе исфрлувани од влијанија на други држави. Во таа констелација Жмицко, кој се лепи баш на ваквите, ќе биде уште побезнадежен. Така што, да нужна е промена и тоа одма во ДПМНЕ.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Друже за што ми расправаш кога и сам милион пати го имам истото пишувано? Јасно е дека на западот го боли таквото за нас и нема никакви принципи во нивната политика. Јас анализирам конкретно за партијата ДПМНЕ како би било најдобро да изигра за да се врати на власт.
Се смени драстично климата, Трамп на малите куриња како Орбан, Ердо, Вучич и останата багра ги сметаше за пријатели и им дозволуваше фаули. Сега повеќе така нема да биде, Орбан, Ердо, Вучич ќе бидат што е можно повеќе исфрлувани од влијанија на други држави. Во таа констелација Жмицко, кој се лепи баш на ваквите, ќе биде уште побезнадежен. Така што, да нужна е промена и тоа одма во ДПМНЕ.
Уште утре нека ја има, мене ако ме прашуваш, но Јанчев е само уште еден несреќен избор... ништо повеќе.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Кога мене некој би ме прашувал, Мицкоски веднаш ќе оди во аут.
Но ако треба некој од овие да го менува, подобро нека си остане.
Среќна околност е што никој не ме прашува.
 
M

Macedon1um

Гостин
Не гледам што добро може да донесат реформаториве, пола од главните фаци што таму го водат орото таму се уценети од Заев
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.362
Не гледам што добро може да донесат реформаториве, пола од главните фаци што таму го водат орото таму се уценети од Заев
Уште и не сум чул што точно им смета во вмро моментално, програмски, организационо па и идеолошки и што они поинаку би направиле. Освен тоа дека се ределе порази што го повторуваат и дека требало единство, друго ништо немаат кажано. Пример, еве свикаат прес и кажат: Во ситуација X , Заев постапи така, Мицковски постапи така, а ни мислиме дека требаше така.

На Митко ѕвездата не му ја доизградија, за Тодоров и Ивица, стварно не знам човек што би гласал, а Мијалков си седи на страна за да не ги поврзат со него. Единствено Никола Поповски е кобајаги почист, ама тој не се експонира доволно и можно е да има резерви.

Вака како што се во моментов, се перцепирани како испостава на Заев во вмро и намената нивна е јасна. До март би требало да се искристализираат работиве. Ако планираат да ја превземат партијата, би требало да се екипираат и да настапат со јасни ставови. Ако не, значи останува перцепцијата дека се измислени од СДС со цел Заев да ги парадира и да ги строи, што е малце тажничко.
На крај краева, и моменталново вмро нема ставови па еве си тераат. :icon_lol:
 
M

Macedon1um

Гостин
Уште и не сум чул што точно им смета во вмро моментално, програмски, организационо па и идеолошки и што они поинаку би направиле. Освен тоа дека се ределе порази што го повторуваат и дека требало единство, друго ништо немаат кажано. Пример, еве свикаат прес и кажат: Во ситуација X , Заев постапи така, Мицковски постапи така, а ни мислиме дека требаше така.

На Митко ѕвездата не му ја доизградија, за Тодоров и Ивица, стварно не знам човек што би гласал, а Мијалков си седи на страна за да не ги поврзат со него. Единствено Никола Поповски е кобајаги почист, ама тој не се експонира доволно и можно е да има резерви.

Вака како што се во моментов, се перцепирани како испостава на Заев во вмро и намената нивна е јасна. До март би требало да се искристализираат работиве. Ако планираат да ја превземат партијата, би требало да се екипираат и да настапат со јасни ставови. Ако не, значи останува перцепцијата дека се измислени од СДС со цел Заев да ги парадира и да ги строи, што е малце тажничко.
На крај краева, и моменталново вмро нема ставови па еве си тераат. :icon_lol:
Подалеку да не одиме само тоа што еднаш го немаат искритикувано Заев и сегашната влада а пуздер го прават Мицковски, јасно ти кажува која е нивната функција..
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Уште и не сум чул што точно им смета во вмро моментално, програмски, организационо па и идеолошки и што они поинаку би направиле. Освен тоа дека се ределе порази што го повторуваат и дека требало единство, друго ништо немаат кажано. Пример, еве свикаат прес и кажат: Во ситуација X , Заев постапи така, Мицковски постапи така, а ни мислиме дека требаше така.

На Митко ѕвездата не му ја доизградија, за Тодоров и Ивица, стварно не знам човек што би гласал, а Мијалков си седи на страна за да не ги поврзат со него. Единствено Никола Поповски е кобајаги почист, ама тој не се експонира доволно и можно е да има резерви.

Вака како што се во моментов, се перцепирани како испостава на Заев во вмро и намената нивна е јасна. До март би требало да се искристализираат работиве. Ако планираат да ја превземат партијата, би требало да се екипираат и да настапат со јасни ставови. Ако не, значи останува перцепцијата дека се измислени од СДС со цел Заев да ги парадира и да ги строи, што е малце тажничко.
На крај краева, и моменталново вмро нема ставови па еве си тераат. :icon_lol:
Ако собрале 350 делегати стварно, Мицкоски треба да си ја чукне главата троа посилно.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.543
Поени од реакции
3.210
Ако собрале 350 делегати стварно, Мицкоски треба да си ја чукне главата троа посилно.
Немаат. Али работата е што и они самите не знаат колку стварно делегати се на нивна страна јер све се дупљаци. И никако не можат да организираат конгрес, а го најавуваат веќе повеќе од 1 год :tvg:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Ако собрале 350 делегати стварно, Мицкоски треба да си ја чукне главата троа посилно.
Maндатот им е истечен на делегатите во 2019-та. Така да џабе си фураат филмови. А дека ќе се 350 делегати од тие кои го изгласале Мицкоски, мало морген.

Она шо очекувам јас во иднина е следново: Да си изгласаат некој лик (Можи Јанчев), потоа да трубат во етерот дека тој е прецедник, па да почнат демек некоја правна битка за преземање на партијата (во смисла судски) и целовреме да ја играат таа дефокусирачка игра, додека во позадина си ја купуваат и пазарат слободата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
вмро скокна у вагонот на диверзитетот и соживотот
само што Села е поголем национал-шовинист од Али
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.206
Поени од реакции
5.056
вмро скокна у вагонот на диверзитетот и соживотот
само што Села е поголем национал-шовинист од Али
Она што обичните каури* го прават на мало, каурските политичари на големо...
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
вмро скокна у вагонот на диверзитетот и соживотот
само што Села е поголем национал-шовинист од Али
Мора некако да се компензира учкарската аура на ДУИ која веројатно создава нирвана кај нашите сограѓани, затоа.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Покрај СДС и Македонија, ЗЗ успеа да го уништи и ДПМНЕ. Изгледа толку ни е акалот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom