ВЛАДАТА ДОДЕЛИ СТАНОВИ НА 32 СЕМЕЈСТВА НА ЗАГИНАТИ БРАНИТЕЛИ ВО 2001 ГОДИНА

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Мистичен напиша:
Тогаш, слободно отвори си тема за тутунарите и тролувај таму колку сакаш.

A ovde treba da se fali vladata?Pa kazi be ne sum bil dobro "informisan":)

Togash:- napred vlado vo novi popedi,Gvujo majstoreeee!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
ABC напиша:
A ovde treba da se fali vladata?Pa kazi be ne sum bil dobro "informisan":)

Togash:- napred vlado vo novi popedi,Gvujo majstoreeee!
A да не треба да се критикува што им дала станови на семејствата на бранителите?

Уууаааа, како смее бранителите да добијат станови, АБЦ е поприоритетен (како истакнат форумски трол) :)))

Tи реков, никој не ти го скратува правото да критикуваш, критикувај во соодветна тема.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Констатно солиме памет, што е исклучително непродуктивно. Наместо да ја поддржуваме конечно една Влада која прави нешто од интерес на сите, ние (мислам на некои од нас) нон стоп делат памет како треба-вака треба, така треба! Па друже не може некој да исправи нешто за кој месец кога овде ја какаа работава 50-60 години мислам на дечкиве од Комсомолов(сегашни сениори) и нивните татковци и дедовци. Нели викаат ,,Што може една будала да растури, триста паметни неможат да состават,,- а овде ги имаше барем до сега поприлично. Ај остај ги тутунарите! Не се секирај! Верувам дека и нивните барања ќе ги исполнат. Само малку трпение. Пред некој ден прочитав во веснициве дека само во првите три месеци наплатата од царина е зголемена за 50-60 милиони евра од истиот термин лани, плус со паднати стапки на царина и др. давачки. т.е 200-240 милиони евра само од царина плус годишно(=ЕСМ), е тие пари биле крадени друже. А сега се во буџет!Затоа полека и да не солиме многу памет, туку да признаеме дека најдобро работи оваа од сите други Влади. Да знаеме и ние Македонците еднаш го почитуваме некој наш квалитетен политичар, а не само да продаваме слама и да се правиме најпаметни. Само да се мрчело!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
saso82 напиша:
Констатно солиме памет, што е исклучително непродуктивно. Наместо да ја поддржуваме конечно една Влада која прави нешто од интерес на сите, ние (мислам на некои од нас) нон стоп делат памет како треба-вака треба, така треба! Па друже не може некој да исправи нешто за кој месец кога овде ја какаа работава 50-60 години мислам на дечкиве од Комсомолов(сегашни сениори) и нивните татковци и дедовци. Нели викаат ,,Што може една будала да растури, триста паметни неможат да состават,,- а овде ги имаше барем до сега поприлично. Ај остај ги тутунарите! Не се секирај! Верувам дека и нивните барања ќе ги исполнат. Само малку трпение. Пред некој ден прочитав во веснициве дека само во првите три месеци наплатата од царина е зголемена за 50-60 милиони евра од истиот термин лани, плус со паднати стапки на царина и др. давачки. т.е 200-240 милиони евра само од царина плус годишно(=ЕСМ), е тие пари биле крадени друже. А сега се во буџет!Затоа полека и да не солиме многу памет, туку да признаеме дека најдобро работи оваа од сите други Влади. Да знаеме и ние Македонците еднаш го почитуваме некој наш квалитетен политичар, а не само да продаваме слама и да се правиме најпаметни. Само да се мрчело!
Decata na "komsomolcite" se sega ministri vo vladava shto treba da ja poddrzime i falime,pocnuvaki od Janakieski do Samak ili Koneska site se sinovi ili kerki na prekaleni komunisti koj za da bidat direktori vo poraneshnite komunisticki pretprijatija na zdruzen trud kako Proleter ili 11 Oktomvri moraa da imaat knishka na KPJ itoa od centralniot komitet.Za tutunarite trebaa samo 4 milioni evra(od predvreme vratenite 134 milioni)koj im bea veteni pred da pocnat so rasejuvanje na "tutunov rasad" a mozebi ke gi dobijat koga ke go predadat od godinashnata rekolta.Toa ti e isto kako na bolen od grip da mu dadesh penicilin otkako ke umre.Ako se toa uspesi na edna vlada koja "kleca" 10 000 familii za smetka na 32 togash stvarno e "kvalitetna".Pa vo tie 10 000 familii tutunari imashe del od semejstvata na isto taka zaginati braniteli.
Sekoja cest shto se podeleni 32 stana na zasluzni gragani ama epten "pompezno" be brate,epten "pompezno".I nemoj da mi mrcite za nekakvi uspesi koga ovaa vlada ne moze da obezbedi ni veteni a prekupotrebni 4 milioni evra.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Ај испи една чаша вода друже!Смири ми се!Немој да ми се возбудуваш! А што толку ти смета ако Премиерот кажал некој муабет при предавањето на становите, па подобро ли било да не отидел?(Па после еве не отиде!) Тоа ти се за газ муабети друже. Само некој којшто неможе и не е способен да прави нешто продуктивно и за себе и за околината, може да мрчи, а тој самиот доколку би бил на некое место би се видело колку е неспособен. Такви примери во мојата околина имам. Се, се плашам да не си и ти од нив. И остај ги више тутунарите, све ви текнува да исправате некои криви Дрини кога почнува да се работи нешто-едно по едно, а не се од еднаш па ништо. Патем и е вон темата.А за комсомолците сеа да ти кажам. Не значи ако некој бил на некоја позиција во бивштото дека не бил Македонец! Трагедијата е во тоа што по 91 власта ја зедоа и владееја 12 години токму оние коишто не ни сакаа самостојна и независна Македонија. Кои што беа предводници на Движењето за Југославија. Па после се удараа у гради ние-ова ние-она, лажеа кој кај ќе стигне!Токму поради нив и Грб немаме како што треба, демек бил премногу Македонски(Па каков да биде?), а знаеа дека е стар најмалку 5 века а не 5 години али офф-топик е (се изнервирав:))) Ајт
 

Kajgana Shop

На врв Bottom