ВКонтакте

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.495
Поени од реакции
5.275
За оние кои не знаат ова е руски сајт копија на американскиот facebook:
vk.com
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.641
Поени од реакции
36.307
... лично, јас се сомневам, премногу провидно, некако не ми се проруски, двајца од четворица основополжници на „рускиот сајт“ се израелски руски инвеститори!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.495
Поени од реакции
5.275
Еве какви информации има на википедија.Според презимињата јас би рекол дека тие израелски инвеститори не се израелци туку грузијци кои живеат во Израел бидејки Мирилашвили е грузијско а не израелско презиме:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Еве какви информации има на википедија.Според презимињата јас би рекол дека тие израелски инвеститори не се израелци туку грузијци кои живеат во Израел бидејки Мирилашвили е грузијско а не израелско презиме:
На Википедија 70% од информациите се грешни.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Еве какви информации има на википедија.Според презимињата јас би рекол дека тие израелски инвеститори не се израелци туку грузијци кои живеат во Израел бидејки Мирилашвили е грузијско а не израелско презиме:
има евреи секаде. грузија, русија, секаде.
Јицак Мирилашвили - грузијско презиме, а името еврејско.

Сајтот не е ништо ново, ништо посебно, обична фејсубк копија. А оти русите слаби се со англискиот се држат до сајтови на руски.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.437
Поени од реакции
40.289
има евреи секаде. грузија, русија, секаде.
Јицак Мирилашвили - грузијско презиме, а името еврејско.

Сајтот не е ништо ново, ништо посебно, обична фејсубк копија. А оти русите слаби се со англискиот се држат до сајтови на руски.
Не се слаби него повеќе си го ценат своето.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Не се слаби него повеќе си го ценат своето.
ретко учат англиски па и други странски јазици. не се замараат.
сега кога путин ќе го активира нивниот руски интернет одделен од светот ептен ќе се изолираат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.437
Поени од реакции
40.289
ретко учат англиски па и други странски јазици. не се замараат.
сега кога путин ќе го активира нивниот руски интернет одделен од светот ептен ќе се изолираат.
нема врска тоа, тоа е само у случај доколку има некоја ситуација каде што Русија ја исклучат од интернетот да си имаат свој нет, независен од запад. Иначе најдобрите хакери ти се руси па сеа ти види од кого плаче цела уса уште од 2016та. :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
нема врска тоа, тоа е само у случај доколку има некоја ситуација каде што Русија ја исклучат од интернетот да си имаат свој нет, независен од запад. Иначе најдобрите хакери ти се руси па сеа ти види од кого плаче цела уса уште од 2016та. :D
Сеуште веруваш дека ги Руси хакирале Американците...? :pos:
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.174
Одамна ја знам али никад не сум ја отворил.. Сеа глеам некако скриншотов од моб што им е, апла е ист со ФБ. Зарем дозволува ФБ вакви копии да му се прават?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.743
Поени од реакции
21.773
Имам гледано работи на ВКонтакте но сум немал потреба да направам акаунт. Како беше англискана изрека, "imitation is the sincerest form of flattery". Ако работи не го поправај.

ретко учат англиски па и други странски јазици. не се замараат.
сега кога путин ќе го активира нивниот руски интернет одделен од светот ептен ќе се изолираат.
Еххх, форсирање на учење англиски уште од детство е нормално за мали држави како Македонија но не и за големи земји како Русија, Германија, Франција, Индија, Кина итн. Што ќе му е на обичен Русин или Италијанец англиски јазик кога се што му треба има на свој јазик? Во Германија ~50% знаат англиски, во Кина околу 5%, Италија 1/3 знаат англиски, Индија 20%, Шпанија 20%, Франција 40%, Русија 5% итн. Со Брегзит влијанието на англискиот јазик веројатно ќе опадне дополнително.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.437
Поени од реакции
40.289
Имам гледано работи на ВКонтакте но сум немал потреба да направам акаунт. Како беше англискана изрека, "imitation is the sincerest form of flattery". Ако работи не го поправај.Еххх, форсирање на учење англиски уште од детство е нормално за мали држави како Македонија но не и за големи земји како Русија, Германија, Франција, Индија, Кина итн. Што ќе му е на обичен Русин или Италијанец англиски јазик кога се што му треба има на свој јазик? Во Германија ~50% знаат англиски, во Кина околу 5%, Италија 1/3 знаат англиски, Индија 20%, Шпанија 20%, Франција 40%, Русија 5% итн. Со Брегзит влијанието на англискиот јазик веројатно ќе опадне дополнително.
Тоа мало морген, англискиот наскоро ќе биде глобален јазик преку кој што сите ќе комуницираме. Додуша е и сега, влијанието само се појачува, со новиве генерации деца кои учат уште од прво допрва ќе забележите.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.743
Поени од реакции
21.773
Тоа мало морген, англискиот наскоро ќе биде глобален јазик преку кој што сите ќе комуницираме. Додуша е и сега, влијанието само се појачува, со новиве генерации деца кои учат уште од прво допрва ќе забележите.
Кај нас да, деца подобро знаат англиски отколку македонски но во светот навистина не знам, англискиот јазик моментално е lingua franca но не бил првиот а веројатно нема да биде ниту последниот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ретко учат англиски па и други странски јазици. не се замараат.
сега кога путин ќе го активира нивниот руски интернет одделен од светот ептен ќе се изолираат.
Na Rusite kako prvo latinicata koja e najupotrebuvanoto pismo na planetava ne im se uci i koristi pa uste ke ti ucele stranski zapadni jazici Angliski, Germanski, Francuski, Spanski, Italijanski i.t.n. Ne vikam deka Rusite se tupi glupi tuku ednostavno takov im e majndsetot si go cenat svojot jazik i svoeto pismo, ne se zamaraat kako nas Balkancite na pr. uste od peleni da znaeme i latinica i Angliski, ovie tamu vo istocna Evropa kako i vo Sibir si ziveat vo nekoj svoj svet, svoja kultura, tradicii i mentalitet !
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2019
Мислења
77
Поени од реакции
221
VK е супер за симињање epub и pdf книги. Пошто имам изгорено многу пари на книги кои биле преагресивно рекламирани, а од кои сум се разочарал по читање, сега прво симнувам од bookstagram_eng, па ако е книгата ок, ја нарачувам од амазон. И ќе се погодиедна у десет ок, не дека не...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom