ВИДЕО: Еве како размислува момче пораснато од лезбејки

Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Ај сега повнимателно следи ме: Како пар, маж и жена, ќе направат дете ако едниот од нив е стерилен, а таков природата го направила? Против природата ќе одат па ќе смислат друг начин?
Sterilitetot se leci vo denesno vreme.
I golem broj od niv BEZ PROBLEM ke dobijat dozvola da posvojat dete. Sega sto kaj nas toa ide sporo, toa e baska. Za homoseksualcite znam deka nema da dobijat.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
A sto e nenormalno vo toa sto nekoj bil prethodno vo brak so zena i dobil dete, mozebi ostanal i vdovec. Sto smrta za tebe ne e normalna?
Teorii ima kolku ti dusa saka, samo malku otvori nekoj priracnik od mojava struka;)
Како може да не е нормално, нели бракот е свет чин на маж и жена додека смртта не ги раздели? Што ќе речат комшиите кога ќе земеш некој оставен со дете? И детето не е твое wtf. Уф извини, се спаѓа во нормално каде се појавуваат маж и жена, а се останато што не ти одговара е ненормално.
Дај те молам каде работиш да дојдам да уплатам една сеанса, вакви теории „како што ќе ми одговара така ќе си кажам“ пари вредат.
--- надополнето: 1 февруари 2012 во 10:15 ---
Za homoseksualcite znam deka nema da dobijat.
Благодарение на такви психолози и демагози како тебе уште долго нема да добијат. Какви луѓе кројат нечии животи не ми се верува, од ваков лик да ти зависи животот...страшно.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Како може да не е нормално, нели бракот е свет чин на маж и жена додека смртта не ги раздели? Што ќе речат комшиите кога ќе земеш некој оставен со дете? И детето не е твое wtf. Уф извини, се спаѓа во нормално каде се појавуваат маж и жена, а се останато што не ти одговара е ненормално.
Дај те молам каде работиш да дојдам да уплатам една сеанса, вакви теории „како што ќе ми одговара така ќе си кажам“ пари вредат.
--- надополнето: 1 февруари 2012 во 10:15 ---


Благодарение на такви психолози и демагози како тебе уште долго нема да добијат. Какви луѓе кројат нечии животи не ми се верува, од ваков лик да ти зависи животот...страшно.
Pa neka e ostaven. Pobitno mi e da ne vara so maz, nego li dali e ostaven ili ne e :icon_mrgr:
Ako ima dete moze i vdovec ke e, ne mora da e razveden.
A i hristijanstvoto dozvoluva razvod vo odredeni slucai. I toa crkoven razvod.

Kazav veke nema poplaki na mene. Sovesno si ja vrsam rabotata.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Pa neka e ostaven. Pobitno mi e da ne vara so maz, nego li dali e ostaven ili ne e :icon_mrgr:
Ako ima dete moze i vdovec ke e, ne mora da e razveden.
A i hristijanstvoto dozvoluva razvod vo odredeni slucai. I toa crkoven razvod.

Kazav veke nema poplaki na mene. Sovesno si ja vrsam rabotata.
Чекај да донесам заклучок во твое име на темава и да не се дробиме веќе.
Стела - се е нормално освен истополови заедници и за нив дете треба да се забрани со декрет оти се лицемерни. А се останато не е лицемерно бидејќи јас така викам.
Леандра- Стела запали си ја дипломата.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Брее шо толку популарни се овие педериве и лазбејките па дури седум страни се напишаа за нив.
Да се прашувам јас сите живи ќе ги палам со бензин
More 16 stranici. Popularni nego sto...:icon_mrgr:
--- надополнето: 1 февруари 2012 во 11:31 ---
Мој човек, исто размислуваме.

Да требало вака да биде немало да има мажи и жени, за мажите и жените да живеат заедно а не мажи со мажи и жени со жени.
I ja vikam isto. Pa uste i deca sakale...
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Samo si go branam svoeto mislenje. Imam pravo na toa.
Na kogo ne mu odgovara ne mora da cita.
By the way, takva mi e profesijata, da lecam ;)
Ако сте толку заинтересирана и способна и имате воља да лечите, објавете ваш контакт, можеби ќе помогнете некому . . .
ps ако лечите - незначи дека вие не сте за лечење :-* (не сакам да ве навредам, само да сме свесни дека и лекарите можат да бидат пациенти)
ps 2 Ве молам изјаснете се, што е тоа што ве мотивира (која е причината) поради која пишувате на темава
Кај нас психологијата е права пародија - за се има лек, ама буквално лек - таблети, работа со пациент, психотерапија . . . шо е тоа!? Чисто страње, не сакам да генерализирам, па затоа извинете предвреме сите вие психолози кои сте исклучок (се надевам нема да се проепознаат тие кои не се исклучок :D :D )
Немам многу искуство со психолози, затоа пак ќе се извинам за впечатокот, кој сум го добил и од моето скудно, но и од туѓите искуства . . .(богами неможе да е случајност, 10тина луѓе да не се задоволни од услугите, пристапот,третманот генерално)
А вас “мила“ г-жа фино лепо би ве нападнал вербално, (па и физички-зашто да не, оестете како им е на илјадници луѓе во Македонија или па по светот), само да ви дадам прилика да бидите во “моите чевли“, претпоставувам тоа е доста добро познат пример/вежба во психологијата: За да го разбереш другиот - обиди се да се ставиш во неговите чевли.
Добро можеби сте промашиле или преспале тој дел, ама ви се простува, пошо нели сте доктор, па и психолог, па ви се молам, вие сте веднаш до Бога, во ваши раце се човечки живот, вие не сте обичен смртник :-*
ps Ве бакнувам за да ве заразам со мојата хомосекуалност (се надевам мутирал вирусот и може да се пренесе и преку сајбер просторот :-* )
Искрено се сомневам дали воопшто сте психолог, а богами ми асоцирате на човек кој има проблем со нешто, да не е тоа сучајно себе-прифајќањето?
Маче it's ok, сите го пројдоја тоа, после тоа доаѓа подобра фаза - прифаќање (повеќе или помалку) на своите притаени, “валкани“ желби и пориви и спроведување на истите на дело ;)
(Среќно, навивам за тебе, овде не правам мајтап, пошо и други луѓе, а богами и јас помалку или повеќе, пројдовме низ истото. И поминавме низ (горе-долу) слични фази :-* Ако е таков случајот- се надевам еден ден, ќе се смеш на ова и ќе бидеш среќна со себе :) Информирај се од повеќе извори, тоа може да ти ги отвори погледите и не заборавај светот не е само твоето родно место, светот е многу повеќе од тоа. Нема само едно точно/правилно, туку секој си има право на свое . . .
*(АКО кај Вас НЕ постојат никакви фантазии или притаени желби или слични дефинирани или недефинирани чувства кон истиот пол, Ве молам игнорирајте го овај дел од текстот :-* )
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
A sto e nenormalno vo toa sto nekoj bil prethodno vo brak so zena i dobil dete, mozebi ostanal i vdovec. Sto smrta za tebe ne e normalna?
Teorii ima kolku ti dusa saka, samo malku otvori nekoj priracnik od mojava struka;)
Ти си заслепена дека за се што ќе кажеш, си во право. Си веруваш на самата себе се што ќе кажеш. "Психолог" што не знае да дебатира и да даде логични одговори, туку се базира на тоа дека неговите одговори се точни само затоа што е "психолог" е далеку од својата професија. И така ти велам самобендисано девојче. Такви пациенти како тебе ги има на секој чекор.

Мое мислење дека лицата кои се педери или лезбејки треба да поседуваат специјални третмани за лекување, за кое мислам дека медицината нема најдено соодветен и добар начин како да се справи со таквите појави.

Некои ги разбираат овие работи, или го прават тоа со цел да излезат дека се либерални и дека се многу кул или од причина што не ги интересира живото на другите, ок е нивно размислување. Ако е така може некоја будала ке излезе утре и ке рече дека е ок да имаш чувства за мали деца, и тој треба да го сфатиме и да си викаме дека е негово право? Или некој ке рече дека сака да стапи во брак со куше, па и тоа си е негово право и до каде така до бесконечност. Мора да се постават некои разумни граници, кои ќе бидат во рамките на нормалното, а тоа нормалното може лесно да се дефинира. ..... ај во друга прилика ке дискутираме повеке
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Ти си заслепена дека за се што ќе кажеш, си во право. Си веруваш на самата себе се што ќе кажеш. "Психолог" што не знае да дебатира и да даде логични одговори, туку се базира на тоа дека неговите одговори се точни само затоа што е "психолог" е далеку од својата професија. И така ти велам самобендисано девојче. Такви пациенти како тебе ги има на секој чекор.

Мое мислење дека лицата кои се педери или лезбејки треба да поседуваат специјални третмани за лекување, за кое мислам дека медицината нема најдено соодветен и добар начин како да се справи со таквите појави.

Некои ги разбираат овие работи, или го прават тоа со цел да излезат дека се либерални и дека се многу кул или од причина што не ги интересира живото на другите, ок е нивно размислување. Ако е така може некоја будала ке излезе утре и ке рече дека е ок да имаш чувства за мали деца, и тој треба да го сфатиме и да си викаме дека е негово право? Или некој ке рече дека сака да стапи во брак со куше, па и тоа си е негово право и до каде така до бесконечност. Мора да се постават некои разумни граници, кои ќе бидат во рамките на нормалното, а тоа нормалното може лесно да се дефинира. ..... ај во друга прилика ке дискутираме повеке
Стела шамарај ја секогаш и секаде, пошто девојката, ако е психолог, треба да се пријави на соодветната институција, кога таква би постоела кај нас.

Посебни третмани за лекување не постојат. Хомосексуалноста е сексуална ориентација - не е личен, свесен избор. Дури и да се измисли лек, прашање на избор на „пациентот“ е дали ќе се „лечи“ или не.

Споредувањето на хомосексуалност со педофилија или зоофилија е глупаво. Пар педери или пар лезбејки се заедно затоа што партнерите се физички и ментално возразни граѓани кои можат самостојно да одлучуваат за својот избор. Сите твои споредби со деца, кучиња, мачиња и овци се бош.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Стела шамарај ја секогаш и секаде, пошто девојката, ако е психолог, треба да се пријави на соодветната институција, кога таква би постоела кај нас.

Посебни третмани за лекување не постојат. Хомосексуалноста е сексуална ориентација - не е личен, свесен избор. Дури и да се измисли лек, прашање на избор на „пациентот“ е дали ќе се „лечи“ или не.

Споредувањето на хомосексуалност со педофилија или зоофилија е глупаво. Пар педери или пар лезбејки се заедно затоа што партнерите се физички и ментално возразни граѓани кои можат самостојно да одлучуваат за својот избор. Сите твои споредби со деца, кучиња, мачиња и овци се бош.
ОК, кога нешто велиш дека е така очекувам и да објасниш зошто е така (не велам дека не си во право само сакам да објасниш зошто мислиш така). Споредувањето на хомосексуалност со педофилија или зоофилија е глупаво? ЗОШТО? Јас едноставно сум против педерите лезбејките и сите срања што се надвор од некое нормално поставено општество...чисто мое субјективно мислење и став. Како би се чуствувал да седиш во кафе бар или да четач некаде и некои си двајца да се лижат пред тебе. Како би се чуствувал?
Инаку забележав по напишаното од Стела дека не вреди да се трошат зборови повеќе за неа.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што треба да значи размислувањето на момче што е пораснато од лезбејски пар па посебно да му се обрнува внимание? Дека сите лезбејски и геј парови ќе одгледаат потполно исто такво? Дека светот треба да клекне на коленици пред успехот да се воспита дете од две жени и умот на сите мрчатори и негатори на геј заедниците ќе се отвори и ќе прифати секаква аномалија за да се задоволат "кутрите луѓе со осакатени човечки права"?
Не душо, треба да ги замолчи таквите ко тебе, кои ете, и со пример, пак серат на вакви теми.

А дека ова е еден пример, се лажеш. Али што е алтернативата, да чепкаме по нет и да ти носиме примери, за убедување? Ако ова не сменило ни процент во твојот став, ни илјада примери некој да ти ги посочи нема да променат ништо.

WTF!?
Значи сепак јас сум бил црната овца:P

Заеби педери, заеби педерски бракови. Видеото не го ни гледав а и немам желба.
Неможе некој да биде нормалната личност во геј брак.
Причини нема да набројувам, милион пати се кажани
Убаво си пишал дека си зелен - не мора да ти го потенцира некој тоа.

Не сакаш да го гледаш видеото, од човек кој израснал во такво семејство, и продолжуваш да си веруваш во твоите ставови, а велиш имаш причини. Кои причини бе златен? Кога ти се сервира одговор за кој сите кукате (каков човек ќе бидне од дете со истополови родители?), одбивате да го разгледате.

Верувај си во твоите имагинарни факти.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.581
Поени од реакции
2.177
Не душо, треба да ги замолчи таквите ко тебе, кои ете, и со пример, пак серат на вакви теми.

А дека ова е еден пример, се лажеш. Али што е алтернативата, да чепкаме по нет и да ти носиме примери, за убедување? Ако ова не сменило ни процент во твојот став, ни илјада примери некој да ти ги посочи нема да променат ништо.



Убаво си пишал дека си зелен - не мора да ти го потенцира некој тоа.

Не сакаш да го гледаш видеото, од човек кој израснал во такво семејство, и продолжуваш да си веруваш во твоите ставови, а велиш имаш причини. Кои причини бе златен? Кога ти се сервира одговор за кој сите кукате (каков човек ќе бидне од дете со истополови родители?), одбивате да го разгледате.

Верувај си во твоите имагинарни факти.
Причини дека неможе да биде нормален.
Нормално израснал во такво смејство, и тие го НАУЧИЛЕ да ги прифати такви. Зошто? Дека не израснал во нормално семејство, тогаш ке стекнеше сосема поинаква слика.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Причини дека неможе да биде нормален.
Нормално израснал во такво смејство, и тие го НАУЧИЛЕ да ги прифати такви. Зошто? Дека не израснал во нормално семејство, тогаш ке стекнеше сосема поинаква слика.
Со тоа што го научиле да прифаќа различности, го направиле детето ненормално? Сериозен си?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Причини дека неможе да биде нормален.
Нормално израснал во такво смејство, и тие го НАУЧИЛЕ да ги прифати такви. Зошто? Дека не израснал во нормално семејство, тогаш ке стекнеше сосема поинаква слика.
Има луѓе израснати во "нормално" семејство, и сепак се стрејт, и ги прифаќаат и хомосексуалците. Имаш бројни примери само на форумов, доколку те интересирало да видиш.

А аргументите за последиците за децава во истополови двојки ти е толку валидна колку што дете од афричка етничка позадина израснато од страна на бели родители, поради лошо психолошко влијание од страна на родителите израснува да се смета за белец.

Неверојатен абсурд си, толку имам да ти кажам.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
ОК, кога нешто велиш дека е така очекувам и да објасниш зошто е така (не велам дека не си во право само сакам да објасниш зошто мислиш така). Споредувањето на хомосексуалност со педофилија или зоофилија е глупаво? ЗОШТО? Јас едноставно сум против педерите лезбејките и сите срања што се надвор од некое нормално поставено општество...чисто мое субјективно мислење и став. Како би се чуствувал да седиш во кафе бар или да четач некаде и некои си двајца да се лижат пред тебе. Како би се чуствувал?
Инаку забележав по напишаното од Стела дека не вреди да се трошат зборови повеќе за неа.
Па ти пишува погоре. Кај хомосексуалните врски имаш две возрасни личности кои и формално-правно имаат право и обврска самите да направат информиран и возрасен избор.

Кај педофилијата тоа го нема. Кај зоофилијата и некрофилијата исто така.

Јас немам проблем со личните избори на другите луѓе се' додека тие не допираат во мојот приватен живот. Ако ми е непријатно да ги гледам - ќе си одам оттаму. Истото би гонаправил ако хетеросексуален пар на дебели, валкани и испотени гнаси се жваљаат на соседната маса, додека јас се обидувам на раат да си го испијам пивото.

Знаеш, друже, навреденоста не е изговор за кратење на туѓите права. На пример, мене ужасно ме вреѓа неукост и незнаење кај другите луѓе. Уште повеќе ме иритираат луѓе со амови на очите, недоучени и/или заведени од институции какви што се политички партии и религиите. Едноставно ми се повраќа кога некој тресе полуинформирани глупости. НО, јас никогаш нема да побарам неукиот со сила да се однесе у школо, бидејќи длабоко верувам дека со сила можеш единствено за земеш - не можеш да дадеш.


п.с. Едно прашање: Дали исто ќе се чувствуваш ако наместо двајца мужи, две топ женски седат до тебе на маса у вручи панталоници со два броја помали прслуци и почнат страсно да се лапаат и драпаат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom