Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
intervju vo sofija, bev na dopolnitelna so zapirka a za dokumentite ne zanm da ti kazam preku posrednik sicko bese
Znaci ti si Januari na polozitelno so prepiska 4190/2016,znaci pocnaa i so 2016 samo so skokajne na Januari
Автоматски споено мислење:

И кај мене указ денеска. Сите да си дочекате :)
Вашата преписка е вклјучена в Указ 131 от 2019 год.
Инаку, на интервју бев декември 2015 во амбасадата во Скопје, на положително бев од декември 2018. Со крштеница (оргинал) од дедо.
Koj br na prepiska si? Cestito
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Ne skokaat tuku gi gledaat prvo tie postarite prepiski a za toj period se prepiskite od 2016.
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
Jas sum nekade prepiska okolu 3000 /2016,
Int april 2016,oste nisto, proverka od viceprezidenta od 17 januari,polozitelno dekemvri 2018
Da se nadevame
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
47
Ukaaaaaaaaaaazzzzzzz 131 od sabajlevo drustvo. Yeeeeeeeesss... neizmerna srekja
Vaka od pocetok ke pocnam: podadeni dokimenti esen 2015(original bugarski svidetelstva od 1941 godina a baba i dedo mi se rodeni 1919 godina-roditeli na majka mi i se toa povrzano so umrenici,izvodi od mene i majka mi) 2017tta godina juli mesec me vratija na dopolnitelna i pak gi dostaviv istite dokumenti i da vi potenciram bez potvrda od tie mislam da bese vo septemvri istata godina..22 Dekemvri polozitelno i denes ukaz 131. Nemam potvrda odneseno bidejki posrednikot mi reche deka nema potreba za toa shto imam originalni dokumenti.. vi ja posekuvam cela srekja za site shto se na forumov da docekate Bg pasosh... koj saka moze da me kontaktira za bilo shto. I krajno sum blagodaren na nekoi clenovi od forumov so koi sum kontaktiral i na clenovite od celiot forum...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ukaaaaaaaaaaazzzzzzz 131 od sabajlevo drustvo. Yeeeeeeeesss... neizmerna srekja
Vaka od pocetok ke pocnam: podadeni dokimenti esen 2015(original bugarski svidetelstva od 1941 godina a baba i dedo mi se rodeni 1919 godina-roditeli na majka mi i se toa povrzano so umrenici,izvodi od mene i majka mi) 2017tta godina juli mesec me vratija na dopolnitelna i pak gi dostaviv istite dokumenti i da vi potenciram bez potvrda od tie mislam da bese vo septemvri istata godina..22 Dekemvri polozitelno i denes ukaz 131. Nemam potvrda odneseno bidejki posrednikot mi reche deka nema potreba za toa shto imam originalni dokumenti.. vi ja posekuvam cela srekja za site shto se na forumov da docekate Bg pasosh... koj saka moze da me kontaktira za bilo shto. I krajno sum blagodaren na nekoi clenovi od forumov so koi sum kontaktiral i na clenovite od celiot forum...
Cestito,koj broj na prepiska si,vidi pisit na ukazot?
 
Член од
21 јули 2019
Мислења
40
Поени од реакции
32
Ukaaaaaaaaaaazzzzzzz 131 od sabajlevo drustvo. Yeeeeeeeesss... neizmerna srekja
Vaka od pocetok ke pocnam: podadeni dokimenti esen 2015(original bugarski svidetelstva od 1941 godina a baba i dedo mi se rodeni 1919 godina-roditeli na majka mi i se toa povrzano so umrenici,izvodi od mene i majka mi) 2017tta godina juli mesec me vratija na dopolnitelna i pak gi dostaviv istite dokumenti i da vi potenciram bez potvrda od tie mislam da bese vo septemvri istata godina..22 Dekemvri polozitelno i denes ukaz 131. Nemam potvrda odneseno bidejki posrednikot mi reche deka nema potreba za toa shto imam originalni dokumenti.. vi ja posekuvam cela srekja za site shto se na forumov da docekate Bg pasosh... koj saka moze da me kontaktira za bilo shto. I krajno sum blagodaren na nekoi clenovi od forumov so koi sum kontaktiral i na clenovite od celiot forum...
2018 godina si na polozitelna cesti i so sreka
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Ukaaaaaaaaaaazzzzzzz 131 od sabajlevo drustvo. Yeeeeeeeesss... neizmerna srekja
Vaka od pocetok ke pocnam: podadeni dokimenti esen 2015(original bugarski svidetelstva od 1941 godina a baba i dedo mi se rodeni 1919 godina-roditeli na majka mi i se toa povrzano so umrenici,izvodi od mene i majka mi) 2017tta godina juli mesec me vratija na dopolnitelna i pak gi dostaviv istite dokumenti i da vi potenciram bez potvrda od tie mislam da bese vo septemvri istata godina..22 Dekemvri polozitelno i denes ukaz 131. Nemam potvrda odneseno bidejki posrednikot mi reche deka nema potreba za toa shto imam originalni dokumenti.. vi ja posekuvam cela srekja za site shto se na forumov da docekate Bg pasosh... koj saka moze da me kontaktira za bilo shto. I krajno sum blagodaren na nekoi clenovi od forumov so koi sum kontaktiral i na clenovite od celiot forum...
Гуд лак Лаки Лук честитки
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Како што ми стои работава се вратила Бугарската администрација од одмор и почнаа да ги прикачуваат указите..
Народски кажано ТРГНА ВОЗОТ.
Со среќа на сите што добивте укази..
Па побрзо да си дочекаме ние од Април положително :) :) :)
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
47
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom