Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2019
Мислења
68
Поени од реакции
40
Ајде ке биде кај ситее 2016 на интервју или тогаш поднесе документи?
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
...едно питанце на темава? вие пишувате овде на македонски јазик, Вие сте Бугари или Македонци, Вие сте иднината на Македонија или на Бугарија ?? :facepalm:
ако причината е работа во странство, денес можете да работите во ЕУ каде сакате и со македонско државјанство, да патувате каде сакате и со македонски пасош не ви треба „виза“, можете да купите автомобил од ЕУ!
... тогаш зошто се правите со сила Бугари (екс татари)?:toe:
Одговор на твоето питанце. Ме боли паченцето и за јазикот и за државата кока не стори ништо 40 год за мене поздрав
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Ajde malce da ve raspolozam site na forumot.Denes mi se smena statusot od polozitelno.Inace cekav potpis od septemvri 2018 godina so brojce 4810/2014 preku konzulski pat i bev na dopolnitelna od 2015 godina.Samo so POTVRDAAAAAAA od kaj lazar.Trpenie spasenie!!!
So sreka da ti bide!
 
Член од
27 јануари 2016
Мислења
15
Поени од реакции
30
Одговор на твоето питанце. Ме боли паченцето и за јазикот и за државата кока не стори ништо 40 год за мене поздрав
Македонштината не се брани на форумот за БГ државјанство, се брани со подигање на стандардот на обичните луѓе и со битка против организираниот ДРЖАВЕН криминал, па секој кој сака да е патриот нека повели пред собрание и влада да протестира или веќе шо ќе прави. Ние „непатриотите“ гледаме дека леб нема тука па затоа фативме џада. Уз пат да спомнам, да ТОЧНО е дека И СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ може да се најде работа во ЕУ. АМА процедурата е ОФЛЕЛЕМАЈКО, и треба бар две години да се ринта по мекдоналдси и слични мачилишта за да се добие стална виза, а и самото запослување у мекдоналдс знае да трае повеќе од година и половина вклучително чекање на термин за виза, која у последен момент може да не ја добие човек оти се смениле законите. И да повторам, вие „патриотите“, чуварите на името, знамето, химната, Аце наш и слични ГОЛЕМОМАКЕДОНСКИ национални обележја, одете на друго место да се борите за македонштината. Тука се само луѓе кои од немајкаде вадат БГ пасош за да се спасат од мизеријата. Позз
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Eden budala nesto napisa i deset pobudali se javija. I jas imam podneseno za bugarsko drzavjanstvo zaradi lopovskite partii koi vladeeja i sega vladeat,kradat i drzava i narod unistuvaat i rasprodavaat dodeka narodot raboti za korka leb ili e nevraboten,i da znaete si se cuvstvuvam seuste patriot,si ja sakam Makedonija iako gi mrzam partiite lopovski,podnesuvajte barajna za BG drzavjanstvo,barajte spas od ovaa korumpirana drzava no sakajtesija Makedonija taa ne e kriva sto nie izbirame lopovi i kriminalci da ja upravuvaat,i dosta so vakvi gluposti,gledajte da si izvadite pasos i kako luge da si ziveete vo EU.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom