Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Znaci za edna godina od intervjuto polozitelno bravos mnogu brzo jas sum intervju Februari 2019 ke vidime dali ke se smeni za edna godina polozitelno isto taka so star dokument od pradedomi sum
Грешка си , 1 година и скоро 4м после Интервју е ставен на Положително

6.02.2018 бил на интервју
5.04.2019-финална
30.05.2019-положително
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Грешка си , 1 година и скоро 4м после Интервју е ставен на Положително

6.02.2018 бил на интервју
5.04.2019-финална
30.05.2019-положително
Da ok ali ako sega gi iscistat site preostanati prepiski sto se na potpis drugite nema da cekaat tolku za potpis po 5 10 meseci kaj viceprezidenta
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Da ok ali ako sega gi iscistat site preostanati prepiski sto se na potpis drugite nema da cekaat tolku za potpis po 5 10 meseci kaj viceprezidenta
Да,да.
Еве ако погледнеме лани ,тие што чекаа потпис од јули 2018 биле на интервју јуни 2017,што значи после 1 година и 1 месец на положително.За вас можеби и побрзо ќе биде.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Да,да.
Еве ако погледнеме лани ,тие што чекаа потпис од јули 2018 биле на интервју јуни 2017,што значи после 1 година и 1 месец на положително.За вас можеби и побрзо ќе биде.
Zdravje brat bitno da bide rabotata so sreka na site
 
A

andrea85

Гостин
Има ли некој инфо дали во ДАБЧ примаат апликации за нови происходи и како иде порцедурата сега во последно време? Посредникот кој ја води мојата постапка вели да се чека , веќе неколку месеци...
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Znaci za edna godina od intervjuto polozitelno bravos mnogu brzo jas sum intervju Februari 2019 ke vidime dali ke se smeni za edna godina polozitelno isto taka so star dokument od pradedomi sum
Друже,
Стариот документ го предаде ли на интервјуто.
Или само во ДАБЧ.
Поздрав
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
jas sum na polozitelno..a samo ednac imam odneseno dok posle intervjuto nekolku meseci..kako sto velite mora po 2pate znaci mene mozno da me odbijat?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
jas sum na polozitelno..a samo ednac imam odneseno dok posle intervjuto nekolku meseci..kako sto velite mora po 2pate znaci mene mozno da me odbijat?
Не,
Кога велиме 2-пати се мисли
-еднаш во ДАБЧ
-еднаш во Правосудие
Така да ти си ги однела во Правосудие и си ОК.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Edno prasanje znae li nekoj tocno koga go zatvorija dabac 2017 dekemvri ili noemvri?
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Има ли некој инфо дали во ДАБЧ примаат апликации за нови происходи и како иде порцедурата сега во последно време? Посредникот кој ја води мојата постапка вели да се чека , веќе неколку месеци...
Dobar posrednik obezbeduva data istiot mesec
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Edno prasanje znae li nekoj tocno koga go zatvorija dabac 2017 dekemvri ili noemvri?
Ако мислиш на скандалот кога ги открија за корумпираност и го уапсија прецедателот и уште 20-мина,тогаш тоа беше 29.10.2018.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Ако мислиш на скандалот кога ги открија за корумпираност и го уапсија прецедателот и уште 20-мина,тогаш тоа беше 29.10.2018.
Epa sega prasanjeto mi e moite dokumenti dopolnitelni se odneseni 21.12 2017 godina ama neznam dali se u dabac ili u ministerieto. Izlezeh od dopolnitelna sega cekam potpi. Mozno li e ako se odneseni u dabac da me izvadat od dopolnitelna bez tie dopolnitelni dokumenti. Ili vadat te od dopolnitelna samo ako gi dostaves dopolnitelnite a te odbivat ako ne se dostaveni?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Epa sega prasanjeto mi e moite dokumenti dopolnitelni se odneseni 21.12 2017 godina ama neznam dali se u dabac ili u ministerieto. Izlezeh od dopolnitelna sega cekam potpi. Mozno li e ako se odneseni u dabac da me izvadat od dopolnitelna bez tie dopolnitelni dokumenti. Ili vadat te od dopolnitelna samo ako gi dostaves dopolnitelnite a te odbivat ako ne se dostaveni?
Ако не ги добиле дополнителните документи во Правосудие,после дополнителна ќе те ставеле на повторно разгледување од совет односно на Финален експертски преглед,но после тоа ќе те одбиеле од советот, а кај тебе во твојот случај ти одобриле со Положително становиште-што значи ги добиле документите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom