Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
абе пријател не темата пошто е битна и многу луге гледаат от помош и подршка тука,туку само некои лица кој стварно пречат,извини,само еден предлог/мислење от моја страна..[DOUBLEPOST=1553392278][/DOUBLEPOST]ајде луге денес е недела от понеделник очекувам да фрчат се повеке укази
Drugar sekoja nedela vikame ke trgne ama ova veke go zaglavija na veliko
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Znae li nekoj dali moze da se izvadi duplikat od Strumica i dali na intervjuto se nosat istite dokumenti koga zakazuvas?
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
https://topnovini.bg/novini/823257-djambazki-makedoniya-nikoga-nyama-da-bade-severna-ili-yujna-tya-e-balgarska?fbclid=IwAR0QpXxAtP00nv6ELJreHpd2TwcyhRTtyJngpKjPFIYcvhy5aRFD2WPNuXA

За нас Македонија никога нјама да б'де Северна, јужна, Горна или Долна. Македонија е една, тја е братска и тја е б'лгарска, зајави евродепутат'т Ангел Джамбазки на VII-ија редовен конгрес на ВМРО.


Зошто тогаш толку се контрадикторни сами на себе и ни го отежнуваат докажувањето на нашето потекло ...
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
https://topnovini.bg/novini/823257-djambazki-makedoniya-nikoga-nyama-da-bade-severna-ili-yujna-tya-e-balgarska?fbclid=IwAR0QpXxAtP00nv6ELJreHpd2TwcyhRTtyJngpKjPFIYcvhy5aRFD2WPNuXA

За нас Македонија никога нјама да б'де Северна, јужна, Горна или Долна. Македонија е една, тја е братска и тја е б'лгарска, зајави евродепутат'т Ангел Джамбазки на VII-ија редовен конгрес на ВМРО.
Kolku lesno Bugarive velat Makedonija e bugarska a od druga strana im velat na makedoncite dokazete deka ste bugari i ne zaebavaat i ne davaat drzavjanstva,neznaat sto sakaat kutrite.
 
Член од
13 август 2018
Мислења
32
Поени од реакции
25
Mozi da gi prasas so so dokumenti apliciraja t.e. go zedoja prishodot i ako nosea dopolnitelni kakvi dokumenti odnesoja bi bilo od korist da znaeme sto pominuva kaj viceprezident a sto ne momentalno.
Otkazite od viceto se dobieni: edniot so proizhod preku bratuced i dopolnitelno licna karta od dedo. Drugite samo proizhod preku bratuced
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Znae li nekoj dali moze da se izvadi duplikat od Strumica i dali na intervjuto se nosat istite dokumenti koga zakazuvas?
Да, може. Се јавуваш кај Лазар и ти дава без да плаќаш ништо. Ги носиш истите документи врз чија основа го имаш добиено Происходот, изводи умреници потврда, преведено и нотаријално заверено, исто и лекарско и потврда за неоусодуваност преведени и заверени, попилнето зајавление, и тоа.[DOUBLEPOST=1553444401][/DOUBLEPOST]
Otkazite od viceto se dobieni: edniot so proizhod preku bratuced i dopolnitelno licna karta od dedo. Drugite samo proizhod preku bratuced
Личната карта може покасно ја има однесено, или се нема добро поврзано со предокот!
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Да, може. Се јавуваш кај Лазар и ти дава без да плаќаш ништо. Ги носиш истите документи врз чија основа го имаш добиено Происходот, изводи умреници потврда, преведено и нотаријално заверено, исто и лекарско и потврда за неоусодуваност преведени и заверени, попилнето зајавление, и тоа.[DOUBLEPOST=1553444401][/DOUBLEPOST]
Личната карта може покасно ја има однесено, или се нема добро поврзано со предокот!
Ќе те замолам да ми постираш линк од официјална бг институција во случајов Министерството за правда (да ти олеснам) каде се бара на интервјуто да се достават документите врз која основа е добиено Удостоверението од ДАБЧ плус Потврда од здружение.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Колку останавте од 2014/5, најважно кои?
 
Член од
24 март 2019
Мислења
17
Поени од реакции
61
Zdravo na site posle dolgo nabluduvanje se priklucuvam na forumot 8 meseci kaj viceto prekinete so glupavi muabeti dajte konkretno da pravime muabet site sakame da begame od ovaa beda ne pisuvajte nesto sto ne ste sigurni deka e taka pozz[DOUBLEPOST=1553452308][/DOUBLEPOST]Intervju 16 08 2017 sovet pominat od prva za potpis 15 09 2018 i toa e so dokumenti sestra
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ќе те замолам да ми постираш линк од официјална бг институција во случајов Министерството за правда (да ти олеснам) каде се бара на интервјуто да се достават документите врз која основа е добиено Удостоверението од ДАБЧ плус Потврда од здружение.
Ајде доста просеравања. Дефакто ни ги побараа документите, мене ми се јавија од конзулат само 2-3 недели после интервјуто за да ме известат дека ќе мора да ги поднесам тие документи. Поминаа речиси 2 години од тогаш и веќе не е новост. А ти продолжи си да бараш каде го пишува тоа "официјално".
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ајде доста просеравања. Дефакто ни ги побараа документите, мене ми се јавија од конзулат само 2-3 недели после интервјуто за да ме известат дека ќе мора да ги поднесам тие документи. Поминаа речиси 2 години од тогаш и веќе не е новост. А ти продолжи си да бараш каде го пишува тоа "официјално".
Ocigledno gi baraat dokumentite vo MP no stvarno neznam zosto oficijalno od MP ne objavat site da gi nosat tie dokumenti,pa samo mal del go sledat forumov poveketo ne ni znaat,a posrednicite i da znaat ne im kazuvaat za da ne si otvorat rabota za bespari[DOUBLEPOST=1553454577][/DOUBLEPOST]
Od kade informacija deka ne minuva prv bratuced ?Ti kolku vreme si na polozitelno I so kakvi dokumenti?
Pa informaciata e od forumov mnogu se pozalija deka se odbieni so bratuced a i ako pominale na sovet Jotova gi odbiva posle
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom