Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јуни 2014
Мислења
310
Поени од реакции
298
И сега пак нема да се потпишуваат укази?
Министерот за правосудие не потпишува укази.
Вицепрезидент потпишува укази.
Кога некој ќе даде одтавка, нов министер се поставува за неколку дена.
 
A

andrea85

Гостин
Не туку правете паника, Герб е на власт така да и новиот би бил од редовите на владеачката коалиција. Сигурно нема така важен ресор да препуштат на БСП/ДПС. Исто ко Симеонов подаде оставка, фрли во игра негов пион-Маријана. Шо би се рекло-паметно, мачкање очи. :)
А тоа не ги интригира воопшто оние кои чекаат потпис. Уживајте.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Ova e 5ti ili 6ti sto si odit od pozicija minister od koga imame podadeno za bg grazdanstvo i 4,5 godini od koga samo se prefrla menuvanje na zakonot, da ne zborvam za uslovite, dodaj treba ne treba original dok. na intervju, e sega ce trebat, moze so bracedi, ne ne ne moze sega, sega samo ako podajt i dop. potvrda ama i dok. do dedo baba, so e vazecko ama ne e vece sega drugo po novo vazit i taka od edniot na drugiot pa sega i novodojden minister koj trebit da se vovede vo rabotata, pa da imet uvid vo sto e kako e so aplikaciite, zakonot itn itn.... kraj nemat.
i......gi zaboraviv tie 30000 predmeti so bea izceznatite, so ne mozea da gi najdet kaj se, tie so nekoj sluzbenik na nekoj koj ce go znajt koj minister bese togaj,... resi da sokrie od koga isto taka i na svoja raka resi da gi prekratvet, a pa ministerkata so bese togaj ko slusna so napraila ja izbufta ta katja od rabota i rece pred kameri, jas ce ja opraam rabotata so tie 30000 predmeti. vrateni se vo procedura site, ama nekako i isceznaa, i zato i k.k. ja prasa segasnava sto si ojt, kaj se dali gi najde, nigde gi nemat. znam zbunka e ama vervajte mi, celava ratota takva ama sasardisuva, ama i vistina e.
Nema da mu protivrecam na nikoj dali ova ce ja popreci ili nema da ja popreci rabotata, oti to ne mi bese i celta koga nazdraviv, tuku promislata oti pak ce se odolgovlecit ili prolongira, a za da me razberete eve voedno i da ve prasam, a so mislite, zs ima lugje vo procedura za dobivanje na bg grazdanstvo koi cekaat povece od 7 godini?
 
Последно уредено:
A

andrea85

Гостин
Оф топик, али треба да ти е поише од јасно, ова е еден голем БИЗНИС, со политички мотиви зависно од тоа која влада е на власт.
А во бизнисот, нема место за емоции, дали ја, ти, или Трајко чекаме месеци или децении, се додека тркалото врти..... !
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Zdrvo na site.
Sakam da ve prasam dali samo so potvrda moze da ocekuvame drzavjanstvo ili da ne se nadevame,poso citam nekoi clenovi imaa izjaveno deka nema da se izdava na licata so potvrdi,molam za iskreni odgovori.
Pozzz do site i imajte ubav den.
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Imase objaveno 3 ukazi deka se potpisani od 2013/14 god ovde od clenovi, na dvata ukaza razlikata na polozitelno e 2 meseca edniot mislam bese od juni drugiot od avgust 2018 (na polozitelno ima i od 2016/17 so se to vreme na polozitelno ama mislam ke gi skokat jotova se dodeka zavrsit so drugive godini i so lugevo so ceket po 6 god za drzavjanstvo pa posle novite), taka da valda se pocnati da odat po prepiska od 2013 pa navaka, ke vidime luge ima ovde so cekaat od togas pa ke kazat koga ke ima potpisani ukazi.

Znaci od se i sesto ne mozam da pratam do kade se so ukazite kazite do koj broj se sto i kako
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdrvo na site.
Sakam da ve prasam dali samo so potvrda moze da ocekuvame drzavjanstvo ili da ne se nadevame,poso citam nekoi clenovi imaa izjaveno deka nema da se izdava na licata so potvrdi,molam za iskreni odgovori.
Pozzz do site i imajte ubav den.
Pa vcera imase nekolku dusi so potvrdi na koi im bese potpisan ukaz,forumov treba da se cita sekoj den i da se sledi
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Znaci od se i sesto ne mozam da pratam do kade se so ukazite kazite do koj broj se sto i kako
Ako mislis do kade e so broevite na prepiski od 2017, takvi nema objaveno potpisani odamna. Verojatno se do tamu do kade sto bea vo Noemvri lani. Ovie novite potpishani ukazi od nedelava se prepiski od 2013 no ne znaeme koj broj, i od 2014, mislam deka mal broj bese prepiskata.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Оф топик, али треба да ти е поише од јасно, ова е еден голем БИЗНИС, со политички мотиви зависно од тоа која влада е на власт.
А во бизнисот, нема место за емоции, дали ја, ти, или Трајко чекаме месеци или децении, се додека тркалото врти..... !
ne znam dali e biznis ama znam deka zaebavat narod so cekat pa dali bil so velis meseci ili decenii. ti kolku vreme cekas?
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Ova e 5ti ili 6ti sto si odit od pozicija minister od koga imame podadeno za bg grazdanstvo i 4,5 godini od koga samo se prefrla menuvanje na zakonot, da ne zborvam za uslovite, dodaj treba ne treba original dok. na intervju, e sega ce trebat, moze so bracedi, ne ne ne moze sega, sega samo ako podajt i dop. potvrda ama i dok. do dedo baba, so e vazecko ama ne e vece sega drugo po novo vazit i taka od edniot na drugiot pa sega i novodojden minister koj trebit da se vovede vo rabotata, pa da imet uvid vo sto e kako e so aplikaciite, zakonot itn itn.... kraj nemat.
i......gi zaboraviv tie 30000 predmeti so bea izceznatite, so ne mozea da gi najdet kaj se, tie so nekoj sluzbenik na nekoj koj ce go znajt koj minister bese togaj,... resi da sokrie od koga isto taka i na svoja raka resi da gi prekratvet, a pa ministerkata so bese togaj ko slusna so napraila ja izbufta ta katja od rabota i rece pred kameri, jas ce ja opraam rabotata so tie 30000 predmeti. vrateni se vo procedura site, ama nekako i isceznaa, i zato i k.k. ja prasa segasnava sto si ojt, kaj se dali gi najde, nigde gi nemat. znam zbunka e ama vervajte mi, celava ratota takva ama sasardisuva, ama i vistina e.
Nema da mu protivrecam na nikoj dali ova ce ja popreci ili nema da ja popreci rabotata, oti to ne mi bese i celta koga nazdraviv, tuku promislata oti pak ce se odolgovlecit ili prolongira, a za da me razberete eve voedno i da ve prasam, a so mislite, zs ima lugje vo procedura za dobivanje na bg grazdanstvo koi cekaat povece od 7 godini?
Ima lugje sho chekaat po 7 godini radi toa shto od 2014 do 2016 beshe mnogu turbulentno vo Bugarija i ne se smena samo minister tuku nekolku pati imashe parlamentarni izbori i eden mandat za direktor na DABCH beshe od partijata na Turcite, e togash pochnaa meshanicite.
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Nema red u toa , na drugar pred nekoj den so intervju od 2017 dobi otkaz od V. Prezidenta sho znaci deka ne odat po red
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom